מוסדות לימודים

לימודי אנליסטים והערכת שווי

תעודת העשרה באנליסטים והערכת שווי

שוק ההון בישראל ובעולם מתפתח במהירות, ויחד איתו עולה הדרישה לאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים, אשר ידעו לנתח את החברות הנסחרות בבורסה ולקבוע מחיר משקף לסחר בהן. לימודי קורס אנליסטים והערכת שווי עונים על צורך זה, ומקנים כלים פיננסיים ומקצועיים לצורך קביעת מחירי יעד למסחר בשוק ההון.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס אנליסטים והערכת שווי חברות - מידע כללי

מסחר במניות של חברות מהווה נתח גדול משוק ההון, וכדי לקבל החלטה מושכלת בנוגע למחיר היעד הרצוי של מניה, יש לנתח את המאפיינים הכלכליים והפיננסיים של החברה המבוקשת. לשם ניתוח מקיף יש לבחון את המאפיינים של הענף בו פועלת החברה, להשוות את נקודות החוזק והחולשה של החברה ביחס לחברות אחרות בענף, ולבדוק את תחזית הגידול הצפויה לאותה חברה. לימודי קורס אנליסטים והערכת שווי מקנים כלים מקצועיים המאפשרים להחליט איזה מניות לקנות ואיזו השקעה להעדיף על פני אחרת, וזאת תוך כדי התייחסות למרב המשתנים המשפיעים על פעילותה השוטפת והעתידית של החברה.

לשם הערכת שווי של חברה מסוימת יש צורך באינטגרציה מורכבת בין המידע הגלוי על אותה חברה והדברים שניתן להסיק ממידע זה. ניתן להשיג את המידע ממגוון מקורות, ובהם ניתוח דוחות כספיים, ניתוח התפתחות החברה לאורך השנים, ניתוח הסביבה העסקית של החברה, ואיתור סימני אזהרה מהדו"חות הכספיים וממצב השוק. בכדי להעריך במדויק שווי חברה יש להיות בעל ידע רב בנושא שוק ההון, הבנה עסקית של השוק, ויכולת להבין ולנתח גופים מורכבים. לימודי קורס אנליסטים והערכת שווי מקנים את הכלים המקצועיים והפיננסיים המאפשרים ניתוח אמין, יעיל ומדויק, לשם קבלת התוצאות המדויקות ביותר.

ניתן ללמוד קורס אנליסטים והערכת שווי במספר רב של מכללות, אך יש לוודא תחילה את רמת הסגל האקדמי ואיכות ההוראה. אפשרות נוספת היא לימודי קורס אנליסטים והערכת שווי דרך האינטרנט, באמצעות פגישות און ליין אחת לשבוע. בכל מקרה תנאי הקבלה אינם גבוהים, אך לימודי קורס אנליסטים והערכת שווי מבוססים על ידע מקדים בסיסי בכלכלה, ולכן מומלץ לערוך רענון בתחום לפני הלימודים, על מנת להפיק מהם את המרב. שיקולים נוספים בבחירת מקום לימודים הם שכר לימוד, מיקום גיאוגרפי ונגישות, גמישות בשעות הלימודים, והמצב הפיזי של מוסד הלימוד.

לימודי הכשרת אנליסטים והערכת שווי חברות - נושאי הלימוד בקורס

לימודי קורס אנליסטים והערכת שווי כוללים מספר רב ומרתק של תחומים הקשורים בשוק ההון, וביניהם בורסות ומשקיעים בחו"ל וניתוח ניירות ערך בחו"ל, חיתום והנפקות שוק ראשוני, הערכות שווי לפי צרכים, כלים מימוניים בניתוחי חברות, הערכת חברות בצמיחה, גישות מעשיות לניתוח, שיקולי האנליסט לביצוע הערכות שווי, ניתוח הסביבה העסקית, מודלים מימוניים להערכות שווי, ניתוח תשקיפים, ניתוח פיננסי, שיטות מתקדמות בהערכות שווי, ניתוח דוחות פיננסיים, הכנת תוכנית עסקית לצורכי השקעה ולצורכי מתן אשראי, ודירוג סיכונים. בנוסף לכך, לימודי קורס אנליסטים והערכת שווי כוללים גם פרויקט גמר מעשי, המאפשר להתנסות בעבודה מעשית תוך כדי הלימודים.

ללמוד הערכת שווי חברות - מה עושים בסיום הלימודים?

לאחר סיום לימודי קורס אנליסטים והערכת שווי ניתן להשתלב בעבודה בחברה פרטית, במגזר הציבורי, או לפתוח עסק עצמאי. כמובן שתמיד ניתן להמשיך וללמוד את התחום, אם על ידי לימודי קורסים בנושא השקעות, לימודי ביטוח וייעוץ פנסיוני, סחר במניות או לימודי ניתוח טכני, או להתקדם ללימודי תואר ראשון בתחומי הבנקאות ושוק ההון, מנהל העסקים ורבים אחרים. 

שירות אישי חינם
לימודי אנליסטים והערכת שווי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?