מוסדות לימודים

בחינת בגרות בצרפתית

בגרות בצרפתית, שפת האהבה

על מנת לקבל תעודת בגרות אין צורך לגשת לבחינת בגרות בצרפתית, אולם רבים בוחרים ללמוד את שפת המסחר והאהבה הבין לאומית. בחינת הבגרות בצרפתית מוצעת במסגרת של יחידת לימוד אחת, וניתן להשלים להיקף של 3, 4, או 5 יחידות לימוד.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכנה לבחינת בגרות בצרפתית - מידע כללי

בחינת בגרות בצרפתית איננה מהווה תנאי ללימודי תואר ראשון, אולם מקצועות מסוימים כמו לימודי מדעי הרוח או חלק ממדעי החברה דורשים שפה זרה נוספת, והצלחה בבחינת הבגרות בצרפתית במהלך התיכון תקל על לימודי תארים מתקדמים בהמשך. חשוב לציין כי רמת לימוד של 5 יחידות בצרפתית, בדומה לכל בחינת בגרות, מזכה בבונוס מסוים אשר משוקלל עם שאר הציונים, ומסייע בהשגת ציון ממוצע גבוה יותר בתעודת הבגרות הסופית.

קורס הכנה לבחינת בגרות בצרפתית ניתן למצוא כיום בכל מכון הגנה לבגרות או מכינה לבגרות, וכמובן שאפשר גם לקחת שיעורים פרטיים לקראת בחינת הבגרות בצרפתית. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בצרפתית נערכים בדרך כלל בצורה של מרתון, כלומר מספר ימים מרוכזים הכוללים לימודי צרפתית אינטנסיביים. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בצרפתית מוצעים גם בצורה של למידה בקבוצות קטנות לאורך כל השנה, שיעורי תגבור לקראת הבחינה, שיעורי עזר, או שיעורים פרטיים.

לימודי שיפור והשלמת בגרות בצרפתית - מבנה הבחינה

ההכנה למבחן הבגרות בצרפתית משתנה בהתאם להיקף יחידות הלימוד, כמובן, כאשר יחידות הלימוד נשענות אחת על השנייה ומניחות ידע קודם. בגרות בצרפתית בהיקף של יחידת לימוד אחת כוללת ארבעה חלקים, ובהם מפגש עם טקסט לא מוכר ושאלות לגביו, חלק נוסף הכולל קריאה של מודעות שונות, חלק שלישי הכולל תרגילי דקדוק ולשון, והחלק האחרון המכיל שאלות על תרבות צרפת ועל העולם הפרנקופוני ככלל.

על מנת להיבחן בבגרות בצרפתית בהיקף של 3 יחידות לימוד יש לעבור את המבחן של יחידת לימוד אחת, ובנוסף לכך מבחן הכולל שני טקסטים לא מוכרים, תרגילי דקדוק, וכן חלק הכולל תרגילי שכתוב שונים. בחינת בגרות בצרפתית בהיקף של 4 יחידות כוללת את המבחנים שהוזכרו לעיל, וכן מבחן נוסף ובו טקסט לא מוכר ושאלות לגביו, שאלה מורחבת, ובנוסף לכך תרגילי דקדוק ולשון. על מי שבוחר להיבחן בבגרות בצרפתית בהיקף של 5 יחידות לימוד להיבחן בכל המבחנים שצוינו, ובנוסף לכך להיבחן על טקסט לא מוכר ושאלות הבנה עליו, כן בחינה על שני טקסטים ספרותיים, וכן לימודי שלושה טקסטים מתוך שישה, המשתייכים לשלושה סגנונות כתיבה שונים.

קורס השלמת בגרויות - הכנה לבגרות בצרפתית - סיכום

בדומה לשאר בחינות הבגרות, גם בחינת הבגרות בצרפתית מוצעת בכמה מועדים, ולכן מי שאינו מסתפק בציון לו זכה יכול לשפר את הציון. בחינת הבגרות בצרפתית היא כאמור אינה הכרחית על מנת לזכות בתעודת בגרות, אך ידיעת שפה זרה כלימודי צרפתית מקנה מיומנות שימושית המסייעת בתחומים רבים, ובהם מסחר, טיול בחו"ל, ועוד. ניתן לגשת אל בחינת הבגרות בצרפתית גם לאחר התיכון, במסגרת אקסטרנית, ובמקרה זו מומלץ להיעזר במכוני הכנה לבגרויות על מנת לרענן את הידע ולשפר את הסיכוי לקבלת ציון גבוה.

שירות אישי חינם
בחינת בגרות בצרפתית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?