מוסדות לימודים
מכללת אמונה
מכללת אמונה
המכללה האקדמית להכשרת עובדות הוראה בתחומי האומנויות
מיקום בארץ: ירושלים
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
תוציא מעצמך את המקסימום
מיקום בארץ: עכו

לימודי תיאטרון

תואר ראשון בתיאטרון

תיאטרון, או מקום מושב הצופים ביוונית, הוא אמנות במה שמתמקדת בהצגת סיפורים בפני קהל באמצעות שילוב אמצעי תקשורת מגוונים. לימודי תיאטרון לתואר ראשון מקנים ידע תיאורטי מעמיק, לצד התנסות מעשית נרחבת, ומאפשרים להשתלב במגוון תחומי תעסוקה מרתקים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בתיאטרון - מידע כללי

תיאטרון הינה אמנות עתיקת יומין, אשר שורשיה מגיעים אל תחילת ההיסטוריה האנושית. לימודי תואר ראשון בתיאטרון, מטבעם של לימודים, הם יותר תיאורטיים ופחות מעשיים, אולם ניתן לבחור במסלול התמחות כמו משחק ועיצוב, ובכך לתת ביטוי לצד התיאטרלי בסטודנט. לימודי תיאטרון לתואר ראשון מקנים לסטודנט כלים אקדמיים המאפשרים להבין, לנתח ולהשוות בין סוגי תיאטרון שונים, וגם לחקור תחום בתוך תיאטרון ספציפי.

לימודי תיאטרון לתואר ראשון מקנים ידע וכלי מחקר מדעיים, הומניסטיים ויצירתיים הרלוונטיים לתיאטרון, וזאת במטרה לפתח את תרבות התיאטרון במסגרות ממסדיות וחוץ ממסדיות. בנוסף, הלימודים מאפשרים לסטודנטים להתנסות בכל תחומי התיאטרון ולהבין את היבטיה השונים של אמנות זו. כמו כל תואר ראשון, לימודי תיאטרון נועדו להכשיר את הסטודנטים לעבודה במחקר, בימוי, משחק, ביקורת, ייעוץ אמנותי, וניהול תיאטרון.

ללמוד תואר ראשון בתיאטרון - אפשרויות הלימוד בתחום

לימודי תיאטרון לתואר ראשון אפשריים כחוג ראשי, חוג משני, או חלק מחטיבה. ישנם מסלולים רבים של לימודי תיאטרון, ובהם לימודי תואר ראשון תלת שנתי באמנות התיאטרון BA, או לימודי תעודה דוגמת לימודי מחזאות, לימודי בימוי, לימודי תסריטאות, לימודי תיאטרון בובות, לימודי פסיכודרמה, הכשרת מדריכים ומורים לתיאטרון, לימודי משחק ועוד. 

לימודי תיאטרון לתואר ראשון - תכנית הלימודים

לימודי תיאטרון לתואר ראשון כוללים רקע תיאורטי בהיסטוריה של אמנות זו, ושל אמנויות אחרות. ניתוח מחזות והצגתם על הבמה, תיאוריות התיאטרון, תיאטרון בארצות אירופיות, תיאטרון ניסיוני, תיאטרון ישראלי, תיאטרון קהילתי, סוגים וסגנונות באומנות התיאטרון, מיומנויות ותחומי יצירה באמנות התיאטרון, יחסי התיאטרון עם אמנויות אחרות ויסודות המשחק הם רק חלק מהקורסים המסייעים לסטודנט להבין את ההקשר החברתי - תרבותי של אמנות התיאטרון לאורך ההיסטוריה.

החלק המעשי של לימודי תואר ראשון בתיאטרון כולל רכישת מיומנויות בבימוי והתנסות מעשית בהפקות, כתיבה, סדנאות משחק מעשיות, פיתוח קול, לימודי יסודות המשחק, עיצוב תפאורה, ליצנות רפואית, התנסות במשחק, אלתור, פנטומימה, משחק מול המצלמה, כתיבה לבמה, אלתור, ועוד. בנוסף, הסטודנטים כותבים, מביימים ומשחקים בהצגות מקוריות פרי עטם, דבר המקנה להם ניסיון מעשי כבר במהלך לימודי תואר ראשון בתיאטרון.

ללמוד תיאטרון לתואר ראשון - אפשרויות התעסוקה והמשך הלימודים

לימודי תיאטרון לתואר ראשון מאפשרים השתלבות במגוון אפשרויות תעסוקה, כמו משחק, בימוי, ביקורת תיאטרון, הוראה והדרכת תיאטרון, עבודה במתנ"סים, או עבודה כעצמאי. אפשרות נוספת היא מחקר אקדמי, ולימודים תארים מתקדמים. מי שרוצה להרחיב את אופקיו יכול להמשיך ללימודי קולנועלימודי אמנות, לימודי הוראת אמנות, לימודי טיפול בדרמה ועוד. 

אוניברסיטאות המציעות לימודי תיאטרון לתואר ראשון

האוניברסיטה העברית בירושלים
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב

שירות אישי חינם
לימודי תיאטרון
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?