מוסדות לימודים

לימודי תואר ראשון באדריכלות נוף

ללמוד אדריכלות נוף לתואר ראשון

אדריכלות הנוף, המשתייכת, כמובן, לתחום הארכיטקטורה, עוסקת, כיאה לשמה, בתכנונו ועיצובו של הנוף – של המרחבים הפתוחים המקיפים אותנו – בעיר ומחוצה לה, במרחבים פרטיים ומרחבים ציבוריים, בחוף הים וביער, בפארקים ענקיים ובגינות קטנות וכיו"ב. אדריכל הנוף צריך, אם כן, להתחשב בשיקולים רבים עת עבודתו, מעבר לתכנון ההנדסי – השתלבות הבנייה בטבע המקיף אותה, שמירה על הטבע ועל המגוון האקולוגי וכיו"ב. עבודתם של אדריכלי הנוף הינה חיונית לאיכות החיים בעיר, שכן הם האחראים, למעשה, על תכנון כל השטחים הפתוחים – נסו, לדוגמא, לדמיין את העיר ניו יורק ללא הסנטרל פארק שבליבה, ותבינו עד כמה חשובה עבודתו של אדריכל הנוף, ואיך ביכולתו להפוך את העיר (או כל מרחב פתוח אחר) ליצירה אמנותית של ממש. לימודי אדריכלות הנוף משלבים בין שלל תחומי ידע מרתקים – הנדסה, מדעי הסביבה, ארכיטקטורה ועוד, ומספקים לבוגריהם הכשרה איכותית ומעמיקה למדי. אם גם אתם מעוניינים ללמוד תחום זה ולהשתלב בעשייה ייחודית זו, אך מעוניינים, קודם כל, לקבל מידע נוסף על הליך ההכשרה הצפוי לכם, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות הלימודים בתואר הראשון באדריכלות נוף. אז בואו ליהנות מלימודים שבולטים בשטח – בואו ללמוד את התואר הראשון באדריכלות נוף.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי אדריכלות נוף לתואר ראשון -  למי מיועדים הלימודים?
לימודי התואר הראשון באדריכלות נוף מיועדים לאנשים יצירתיים, חובבי נוף וטבע, בעלי תפיסה אסתטית ועיצובית מעולה ובעלי יכולת ריאלית והנדסית גבוהה. אם אתם מתעניינים בלימודי התואר הראשון באדריכלות נוף, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודי תואר ראשון באדריכלות (ארכיטקטורה), לימודי הנדסאי אדריכלות נוף, לימודי קורס עיצוב גינון ונוף, לימודי עיצוב פנים וקורסים נוספים מתחומי העיצוב והתכנון.

ללמוד תואר ראשון באדריכלות נוף -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי התואר הראשון באדריכלות נוף אמנם משתנים בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אך, ככלל, מדובר בלימודים יוקרתיים, מבוקשים ולא פשוטים, ובדומה ללימודי האדריכלות – תנאי הקבלה הם גבוהים למדי. ברב מוסדות הלימוד נדרשים הסטודנטים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף (בדרך כלל על הציונים בבגרות ובפסיכומטרי להיות הרבה מעל הממוצע), בעלי בגרות 4 או 5 יחידות לימוד במתמטיקה, ובגרות במקצוע ריאלי נוסף מהווה, בדרך כלל, יתרון בקבלה ללימודים. כמו כן, לעיתים נדרשים המועמדים לעבור בחינות מיון שונות או להציג תיק עבודות, ובחלק ממוסדות הלימוד אף מתקיימים ראיונות קבלה, הבודקים את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. גם אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה אין זו סיבה לוותר על החלום להשתלב בלימודים מרתקים אלו – תמיד תוכלו להשתלב בלימודי מכינה לאדריכלות ולעיצוב, להשלים ולשפר בגרויות, או להצטרף לקורס פסיכומטרי – ובכך לשפר את סיכויי הקבלה שלכם פלאים.

לימודי אדריכלות נוף לתואר ראשון -  אורך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בתואר הראשון באדריכלות נוף יכול להשתנות בין מכללה לרעותה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם, בדרך כלל, נמשכים הלימודים עד לקבלת התואר כארבע שנים. חלק ממוסדות הלימוד מציעים לימודים במסלול אינטנסיבי ומזורז הנמשך כשלוש שנים בלבד. הלימודים במסלול להכשרת הנדסאי נוף וסביבה, לעומת זאת, נמשכים כשנתיים בלבד, אך אינם כה נחשבים ויוקרתיים כלימודי התואר הראשון באדריכלות נוף.

ללמוד ארכיטקטורת נוף לתואר ראשון - מהם התכנים הנלמדים בתואר?
תכנית הלימודים של התואר הראשון באדריכלות נוף היא מגוונת ועשירה למדי, וכוללת לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים, לצד שלל תרגולים מעשיים והתנסויות חווייתיות – כגון סיורים מקצועיים, לדוגמא (בחלק ממוסדות הלימוד). נושאי הלימוד המדויקים אמנם משתנים מעט בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אך, בדרך כלל, כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: מבוא לארכיטקטורה, מבוא לאדריכלות נוף, גיאומטריה תיאורית, מבוא לתכנון, תכנון נוף, מתמטיקה לתלמידי ארכיטקטורה, צמחייה, תורת הקרקע, עיצוב עירוני, תולדות האדריכלות ותולדות אדריכלות הנוף, עקרונות אקולוגיים בתכנון, שיקולים כלכליים בבנייה, תיאוריות עכשוויות באדריכלות נוף, תכנון יערות, שמורות טבע, הכרת צמחי נוי, אקלים, תוכנות מחשב רלוונטיות, תכנון הנדסי של מרחבים ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים ותרגולים שוטפים, אשר יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לאדריכל הנוף המקצועי והאיכותי.

לימודי תואר באדריכלות נוף – תעודה
בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון B.L.A -Bachelor of Landscape Architecture באדריכלות נוף, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. כן יוכלו הבוגרים לקבל תעודת "אדריכל נוף רשום", המוענקת על ידי רשם המהנדסים והאדריכלים.

ללמוד תואר ראשון באדריכלות נוף - מה עושים בסיום הלימודים?  
בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב במגוון עבודות מרתקות ויוקרתיות במשרדי אדריכלים ומעצבים, ברשויות המקומיות ובמשרדים ממשלתיים, או אף לעבוד בתחום כעצמאיים. הבוגרים יוכלו לעסוק בתכנון ושימור שמורות טבע וגנים לאומיים, בתכנון ובניית פארקים ומרכזי נופש, בעיצוב גנים וגינות ובעוד שלל עבודות תכנון, עיצוב ובנייה מרתקות. כן יוכלו הבוגרים להמשיך בהתפתחותם המקצועית ולהשלים תואר ראשון בארכיטקטורה, או להרחיב את הכשרתם ולהתעמק בלימודי תחומים קרובים – כגון לימודי עיצוב פנים, לדוגמא.

ללמוד אדריכלות נוף לתואר ראשון -  סיכום
לסיכום, אם אתם מחפשים לימודים יוקרתיים, מאתגרים ומרתקים, הדורשים יצירתיות רבה ודמיון עז, כמו גם יכולות ריאליות והנדסיות גבוהות, המשלבים בין שימור הסביבה והטבע, לבין פיתוח המרחבים לתועלת האדם, ואם ברצונכם בלימודים אשר יכשירו אתכם לעבודה רווחית, בה תעזרו לשנות ולטפח את פניה של המדינה, תוך התחשבות בשיקולים אקולוגיים, חברתיים, כלכליים ותרבותיים – לימודי התואר הראשון באדריכלות נוף יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. אז בואו ליהנות מלימודים יפים במיוחד – בואו ללמוד תואר ראשון באדריכלות נוף.
שירות אישי חינם
לימודי תואר ראשון באדריכלות נוף
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?