מוסדות לימודים
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
לימודי הנדסאי אדריכלות נוף
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
לימודי הנדסאי אדריכלות נוף
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
לימודי הנדסאי אדריכלות נוף
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין
לימודי הנדסאי אדריכלות נוף
מיקום בארץ: עמק חפר

הנדסאי נוף אדריכלות נוף

לימודי הנדסאי נוף אדריכלות נוף

לימודי הנדסאי נוף או אדריכלות נוף הם מקצוע מעניין ומאתגר, המשלב בין יצירתיות ואמנות לבין טכנולוגיה מתקדמת. הנדסאי נוף ואדריכלי נוף הם אלה שמתכננים ומעצבים את סביבתנו, מבחינת שטחי גן, אתרי נוף, תכנון תשתיות, והתאמת צמחייה לסביבה. כל זה נעשה תוך שמירה על איכות הסביבה, ומתן תשומת לב מרבית לתכנון ועיצוב בצורה הנוחה והמתאימה ביותר לבני האדם.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הנדסאי אדריכלות נוף - מידע כללי

תחום תכנון נוף זכה בשנים האחרונות להתפתחות רבה, עקב הבנת חשיבותו וההשפעה שיש לו על חיינו. הנדסאי אדריכלות נוף והנדסת נוף הינו בעל כלים אקדמיים עיוניים ומעשיים, המאפשרים לו לתכנן סביבה יעילה ואסתטית, תוך שימת לב לקשר בין הגורמים השונים, דוגמת חי, צומח, מרחב וחברה. לשם כך, על הבוגר להיות בעל יכולות טכנולוגיות וגישה למחשב, אך גם בעל יצירתיות וכושר דמיון, אהבה לסביבה, ויכולת תפישה מרחבית.

אדריכלות נוף והנדסת נוף מקיפים תחומים רחבים, אשר משלבים בין הנדסה, טכנולוגיה, לימודי אדריכלות, לימודי עיצוב, מדעי הטבע, איכות סביבה, ועוד. ההאצה שמדינת ישראל חווה בשנים האחרונות בתחום הבנייה הציבורית והפרטית, יחד עם המודעות העולה לנושא איכות הסביבה, גורמים לביקוש רב להנדסאי נוף או אדריכלות נוף, אשר ידעו להתחשב בתנאים המקומיים והסביבתיים הקיימים בשטח, ולהפיק מהם את התועלת המרבית לאדם.

קורס הנדסאי אדריכלות נוף - משך הלימודים ותנאי הקבלה

לימודי הנדסאי אדריכלות נוף והנדסת נוף אורכים שנתיים בלבד, לעומת ארבע שנים של תואר ראשון בהנדסה, וגם תנאי הקבלה קלים יותר. רוב המכללות דורשות תעודת בגרות מלאה כתנאי קבלה ללימודי הנדסאי אדריכלות נוף והנדסת נוף, ולימודי מכינה טכנולוגית או קדם הנדסאית מיועדים לאלה שאין להם תעודת בגרות מלאה ורוצים להשלים את המקצועות החסרים להם. 

לימודי הנדסאי נוף - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי הנדסאי אדריכלות נוף והנדסת נוף הינה מגוונת ועשירה, ומקיפה מגוון רחב של תחומי ידע, חלק מתחום המדעים וההנדסה, וחלק מתחום האדריכלות והנוף. לימודי טופוגרפיה, בוטניקה, גינון, רישום, שימושי מחשב, מערכות השקיה, ניהול ותחזוקה, שרטוט ומדידה, תכנון פרטי גן, יסודות העיצוב, קרקע והשקיה, תכנון גנים ונוף, חוקי תכנון ובנייה, גיאודזיה, ציור, שיווק, וכן איכות סביבה הם רק חלק מתוכנית הלימודים.

לימודי הנדסאי אדריכלות נוף והנדסת נוף כוללים לא רק ידע תיאורטי, אלא גם התנסות בעבודה מעשית. במסגרת תוכנית הלימודים, הסטודנטים יוצאים לסיורים במקומות שונים בארץ ונחשפים לסוגי תכנון שונים, וכן מתנסים בעבודות תכנון במסגרת שיעורי סטודיו. נוסף לכך, כל סטודנט נדרש להגיש פרויקט גמר עם סיום לימודיו, המהווה את כרטיס הכניסה המקצועי שלו לשוק העבודה.

לימודים לתואר הנדסאי נוף - אפשרויות התעסוקה והמשך הלימודים

בוגר לימודי הנדסאי אדריכלות נוף והנדסת נוף זכאי לדיפלומת הנדסאי מטעם המכללה ומה"ט, המאפשרת הירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים. דיפלומה זו מאפשרת השתלבות במגוון אפשרויות תעסוקה, כגון מועצות מקומיות, חברות גינון וצמחייה, משרדי אדריכלים, או פתיחת עסק פרטי ועבודה כעצמאי. לימודי הנדסאי הם רק ההתחלה, ומי שרוצה להתפתח מבחינה מקצועית בתחום יכול להמשיך ללימודי תואר ראשון באדריכלות, הנדסת בניין, מדעי הסביבה או עיצוב. בכל מקרה, לימודי ההנדסאי ייזקפו לזכותו של הסטודנט, ויקצרו את משך הזמן הדרוש לשם לימודי תואר נוסף.

שירות אישי חינם
הנדסאי נוף אדריכלות נוף
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?