מוסדות לימודים
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
לימודי תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע
מיקום בארץ: כרמיאל
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע
מיקום בארץ: עמק הירדן
המכללה האקדמית לישראל
המכללה האקדמית לישראל
ההצלחה מחייבת.
מיקום בארץ: רמת גן
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות
בית הספר לאמנויות של סמינר הקיבוצים
בית הספר לאמנויות של סמינר הקיבוצים
סמינר הקיבוצים מכללה לחינוך ולאמנויות
מיקום בארץ: תל אביב
מכללת אורט בראודה בכרמיאל
מכללת אורט בראודה בכרמיאל
לימודי השלמה לתואר ראשון בהנדסת מערכות מידע
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים

לימודי הנדסת מערכות מידע

תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע

הנדסת מערכות מידע הינה תחום חדש יחסית, המשלבת בין שני תחומים מבוקשים, לימודי הנדסה תעשייה וניהול עם לימודי מדעי המחשב. המטרה העיקרית של לימודי הנדסת מערכות מידע לתאור ראשון היא הקניית הכשרה מעמיקה בתחום יישום של מערכות מידע ממוחשבות, זיהוי צרכים ארגוניים, ותרגומם לפתרונות ממוחשבים. הנדסת מערכות מידע הינה תחום מחקר חדשני, העוסק בתפעול ובניהול של ארגונים, ובאיפיון, עיצוב, תכנון ושילוב של כלי תוכנה, וזאת במסחר, בתעשייה, או במגזרים אחרים. בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע זוכים לביקוש רב, מאשר וכל תחום בתעשייה אשר עוסק במתן שירותים נזקק לשירותיו של מהנדס מערכת מידע. כיום, בעקבות מהפכת המידע, מאגרי מידע ממוחשבים נמצאים בשימוש נרחב, וגם עסקים קטנים ואף אנשים פרטיים נעזרים במערכת מידע. לימודי תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע אורכים ארבע שנים, ומזכים בתואר B.Sc - מוסמך למדעים. חשוב לציין כי בדומה ללימודים אחרים בתחום ההנדסה, גם לימודי הנדסת מערכות מידע לתואר ראשון כוללים מקצועות מדעיים וטכנולוגיים רבים, ומהווים אתגר גם לאלה בעלי חשיבה ריאלית גבוהה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע - מידע כללי

חלק ניכר מוקדש ללימודי תחומים שונים מעולם הנדסת תעשייה וניהול, דבר המקנה לתחום הנדסת מערכות מידע אופי ייחודי. תוכנית לימודי הנדסת מערכות מידע לתואר ראשון עשירה ומרתקת, ומשלבת בין רקע מדעי בסיסי, והתמחות בהנדסת מערכות מידע. במהלך השנים הראשונות הסטודנטים עוברים הכשרה מקיפה בתחומי המתמטיקה, הפיזיקה והכימיה הדרושים לצורך המקצוע. מקצועות דוגמת חדו"א למערכות מידע, אלגברה, מערכות ספרתיות ומבנה מחשבים, ארגון ועיבוד קבצים, מודלים חישוביים ולוגריתמיים, חקר ביצועים ותכנות מתקדם הם רק חלק מהקורסים הנסקרים במהלך לימודי מבוא לתואר ראשון בהנדסת מערכות מידע.

חלק מהותי נוסף של לימודי הנדסת מערכות מידע לתואר ראשון הוא התמחות במדעי ההנדסה השונים, דוגמת בסיסי נתונים מבוזרים ומערכות שרת לקוח, ניהול מערכות וטכנולוגיות מידע, ניהול פרויקטים של תכנה, מערכות מידע בתעשיה (ERP), תכנון וקבלת החלטות אוטומטיות, למידת מכונה וזיהוי תבניות, מערכות מידע גיאוגרפיות, מבוא לחשבונאות ניהולית ופיננסית, יסודות התנהגות ארגונית, ביקורת והבטחת מערכות מידע, ועוד.

ללמוד תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע - מי צריך מהנדסי מערכות מידע?

לימודי תואר ראשון בהנדסת מערוכות מידע מכשירים את הסטודנט להתמודדות עם כל הקשור למערכות מידע, שהן למעשה מערכות המסייעות בניהול תהליכים ארגוניים שונים. מערכות מידע נחוצות לשם איסוף הנתונים השונים והצגה שלהם בצורה ברורה ופשוטה וכל מפעל או ארגון מודרני נדרשים כיום לשירותיו של בוגר לימודי הנדסת מערכות מידע. לימודי הנדסת מערכות מידע נותנים לבוגר לימודי תואר ראשון את היכולת לבנות מערכות ניהול מידע כך שיפיקו את התועלת המרבית. לדוגמא, עצם קיומו של מידע מסוים במערכת אינו מספיק, כיוון שיש למצוא אותו ברגע המתאים, ורק על ידי אדם בעל ההרשאות המתאימות. תפקידו של מהנדס מערכת מידע הוא להכיר ארגון מסוים כדי לתכנן מערכת מידע שתאפשר לקשר בין פיסות מידע, להעביר מידע ממקום מקום ולעדכן בצורה יעילה ופשוטה.

ללמוד הנדסת מערכות מידע לתואר ראשון - אפשרויות התעסוקה

לימודי הנדסת מערכות מידע לתואר ראשון מאפשרים עבודה במגוון רחב של תחומים במשק. ניתן לבחור בין ביצוע חקר ישימות של מערכות ממוחשבות, ניתוח ועיצוב תוכנות קיימות או פיתוח מערכות אב טיפוס, שימוש בכלי הנדסת תוכנה, או תפעול וניהול של יחידות מחשב ומערכות מידע. הנדסת מערכות מידע נחוצה גם בארגונים שונים דוגמת משרדי ממשלה, בנקים, מפעלי תעשייה, חברות היי טק, מערכת הביטחון, ארגוני שיווק ומסחר אלקטרוני, ולמעשה כמעט כל עסק מודרני מגודל בינוני ומעלה.

לימודי תואר ראשון בתחום הנדסת מערכות מידע הם רק ההתחלה, ויש סטודנטים הבוחרים להמשיך ללימודי תואר שני בהנדסת מערכות מידע. אפשרות נוספת היא לימודי תואר ראשון בהנדסה בתחום אחר, דוגמת לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת מחשבים ותוכנה או לימודי מדעי המחשב לתואר ראשון.

אוניברסיטאות המציעות לימודי תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע

הטכניון: מכון טכנולוגי לישראל
אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע

שירות אישי חינם
לימודי הנדסת מערכות מידע
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?