מוסדות לימודים
מכללת גודלמן
מכללת גודלמן
מכללת גודלמן - המכללה הבינלאומית לרפואה משלימה - לימודי הומיאופתיה
מיקום בארץ: אשדוד

לימודי הומיאופתיה

תעודת העשרה בהומיאופתיה

הומיאופתיה הינה שיטת טיפול הוליסטית שפותחה בגרמניה לפני 200 שנה, ועושה שימוש בחומרים מדוללים מן הטבע על מנת לרפא את המחלה בעזרת שימוש בחומרים הגורמים למחלה, על פי עיקרון הדומה בדומה ירפא. הומיאופתיה רואה קשר הדוק בין הגוף והנפש, ומטפלת בשתיהן יחד.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הומיאופתיה - מהי הומיאופתיה?

על פי שיטת ההומיאופתיה, בריאות תקינה היא לא רק העדר סימפטומים או מחלה, אלא מצב של איזון והרמוניה במישור הגופני והנפשי גם יחד. אדם חולה הוא זה שסובל מהפרת האיזון, ולכן ריפוי בעזרת הומיאופתיה אינו מתרכז בסימפטומים אלא מטפל בשורש הבעיה. לימודי הומיאופתיה מכשירים למיצוי צמחים וחומרים טבעיים על מנת להפיק מהם תמצית הנקראות רמדיס המשמרות את החומרים האנרגטיים של הצמח ממנו נעשתה התמצית.

על אף היות ההומיאופתיה ענף בלימודי רפואה המשלימה, היא איננה שייכת לעולם לימודי רפואה סינית ובעלת ניסיון קליני של אלפי שנה, אלא פותחה בגרמניה לפני מאתיים שנה. הומיאופתיה אינה מיועדת לטיפול במחלות קשות, אלא בעיקר למחלות כרוניות על רקע פסיכוסומטי, בהן לרפואה המערבית אין כלים טיפוליים מספקים. בשנים האחרונות חברות מקוריאה ויפן תופשות חלק ניכר משוק ההומיאופתיה, אולם יש לזכור, כאמור, כי שיטה הינה חדשה יחסית וללא הוכחות קליניות.

לימודי הומיאופתיה - מה לבדוק לפני שבוחרים מוסד לימודים?

לימודי הומיאופתיה מוצעים כיום במספר רב של מכללות, אולם מאחר שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות יש לבדוק בקפידה רבה את רמת סגל המרצים, ניסיונם המעשי והידע התיאורטי, איכות ההוראה, טיב התעודה המתקבלת, תוכנית הלימודים, ומידת התרגול המעשי. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם מספר התלמידים בכיתה, מיקום גיאוגרפי ונגישות של מוסד הלימודים, וכמובן גובה שכר הלימוד ומידת הסיוע שהמכללה מציעה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום לימודי הומיאופתיה.

ישנו מגוון רחב של קורסים ללימודי הומיאופתיה, מקורס ספציפי להומיאופתיה האורך כמה פגישות, ועד לימודי רפואה משלימה ברמת תואר ראשון האורכים כמה שנים. לימודי קורסים ברמת מתחילים אינם דורשים בדרך כלל ידע מקדים, אולם קורסים מתקדמים בהומיאופתיה דורשים ניסיון מעשי. חלק מהמכללות מאפשרות להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי לצורך תשלום שכר הלימוד, אולם יש לוודא זאת טרם ההרשמה.

ללמוד טיפול הומיאופתי - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי הומיאופתיה עשירה ומרתקת, וכוללת ידע ממגוון רחב של תחומים. לאחר לימודי העקרונות עליהם מושתת הפילוסופיה ההומיאופתית הסטודנטים לומדים פתולוגיה, אנטומיה, פרמקולוגיה, פיזיולוגיה, וכן את עקרונות הראיון ההומיאופתי. לימודי הומיאופתיה מקנים ידע ומיומנות כיצד לאסוף מידע מהמטופל, להתאים את התרופה למטופל, להכין תרופות הומיאופתיות, ועוד. חלק בלתי נפרד מלימודי הומיאופתיה הינו תרגול טכניקות שונות והתנסות קלינית, בפיקוח צמוד של צוות המרצים.

קורס הכשרת מטפלים בהומיאופתיה - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי הומיאופתיה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי הומיאופתיה איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי הומיאופתיה לשם ידע אישי והתפתחות עצמית, אולם יש לזכור כי נושא הרפואה הסינית והרפואה המשלימה ככלל הינו רחב ידיים, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מומלץ להמשיך ללימודי קורסים נוספים בתחום הרפואה המשלימה דוגמת דיקור סיני, לימודי נטורופתיה, פרחי באך, צמחי מרפא וכיו"ב. 

שירות אישי חינם
לימודי הומיאופתיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?