מוסדות לימודים

קורס IPEC

לימודי הכשרת מטפלים בשיטת אייפק

שיטת אייפק (IPEC – Integrated Physical Emotional Clearing) היא שיטת טיפול הוליסטית חדישה ויעילה, אשר זכתה לכינוי "ההייטק של הרפואה המשלימה". שיטת טיפול זו, המשלבת יחדיו ידע וכלים הן מעולמות הרפואה והפסיכולוגיה המערבית הקונבנציונלית, והן מעולמות הרפואה המשלימה – הרפואה הסינית, קינסיולוגיה ועוד, הולכת וצוברת פופולאריות המהירות מדהימה עקב יעילותה הרבה בהתמודדות עם מגוון קשיי, מחלות ובעיות – פיזיות ורגשיות כאחד. בין היתר יעילה השיטה לטיפול באלרגיות, בפוביות, בחרדות, בדיכאון, במיגרנות, בכאבי גב וצוואר, בקשיי שינה, בבעיות עיכול ובעוד מגוון רחב של בעיות פיזיות ורגשיות. עקב יעילותה הרבה של השיטה, הביקוש למטפלים מקצועיים ואיכותיים בה רב גם הוא, ועל כן מציעים מספר מוסדול לימוד מובילים קורסים להכשרת מטפלי אייפק. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודי שיטה מרתקת זו, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות לימודי השיטה. אז בואו מלימודים מרתקים שיכשירו אתכם לעבודה טיפולית מלאת סיפוק – בואו ללמוד בקורס IPEC.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי אייפק IPEC -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס הכשרת מטפלי אייפק מיועדים לכל מי שמעוניין להתמחות בשיטה טיפולית חדשנית, יעילה ופורצת דרך זו, ולהשתלב בעבודה טיפולית מאתגרת ומלאת סיפוק. הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בתחומי בריאות הנפש והגוף ולמטפלים מהתחומים השונים – רופאים, פסיכולוגים, מטפלים באמנות וכיו"ב. כן מתאימים הלימודים לעוסקים בתחומי הרפואה המשלימה, ובייחוד למטפלים בקינסיולוגיה, רפואה סינית ובשיטת מוח אחד. אם אתם מתעניינים בלימודי שיטת אייפק, ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בלימודי קורסים נוספים מתחומי הרפואה המשלימה או מתחומי התרפיה.

ללמוד אייפק IPEC -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי האייפק משתנים בין מכללה למכללה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו. חלק מהקורסים בתחום פתוחים בפני הקהל הרחב, ואין הם מציבים כל תנאי קבלה, ואילו קורסים אחרים פתוחים רק בפני בעלי תעודת בגרות מלאה (או, לכל הפחות, בוגרי 12 שנות לימוד), אשר עוברים בהצלחה ריאיון אישי, אשר נועד לבדוק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום. כמו כן, לעיתים פתוחים הקורסים רק בעלי רקע או ניסיון בתחום טיפולי כלשהו או באחד מתחומי הרפואה המשלימה. חלק מהקורסים בתחום אמנם פתוחים גם בפני מי שהינו חסר כל רקע בתחומי הבריאות או הטיפול, אך הללו נדרשים להשלים קורסי בסיס בתחום (אנטומיה, פיזיולוגיה, מבוא לפסיכולוגיה) טרם תחילת הלימודים או במהלך החודשים הראשונים ללימודים.  

קורס טיפול בשיטת אייפק -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורסים להכשרת מטפלים בשיטת אייפק משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, בהתאם לעומק הלימודים, היקף ההכשרה וההסמכה לה זכאים הבוגרים (מטפל אייפק בכיר, מטפל אייפק מומחה וכו'). קורסים בסיסיים בתחום, המהווים מעין מבוא ונועדו לפתוח אל עולמה הטיפולי המרתק של השיטה, נמשכים, בדרך כלל, בין 50 ל-100 שעות לימוד אקדמיות. קורסים אלו אינם מזכים את הבוגרים בתעודת מטפל IPEC. קורסים להכשרת מטפלי אייפק בכירים כוללים, בדרך כלל, בין 300 ל- 400 שזעות לימוד אקדמיות, וקורסים להכשרת מטפלים מומחים בשיטה מצריכים לימודים של כ-200-300 שעות אקדמיות נוספות. הלימודים להכשרת מטפלי אייפק מומחים נמשכים, בדרך כלל, כשנתיים לפחות, אולם סטודנטים המעוניינים בכך, יכולים לפרוש את הלימודים על פני שנה נוספת (בחלק ממוסדות הלימוד). קיימים גם קורסים מעמיקים ומקיפים במיוחד בתחום, הכוללים מעל ל-1000 שעות לימוד אקדמיות, ומקנים לבוגרים הכשרה איכותית ומעמיקה במיוחד בטיפול באייפק ובשיטות קרובות נוספות.

ללמוד לטפל בשיטת אייפק - מהם נושאי הלימוד בקורס?
לימודי האייפק כוללים מגוון נרחב של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד שלל תרגולים והתנסויות מעשיות מפתחות, כך שהכשרת הבוגרים – הן מהבחינה התיאורטית והן בפן המעשי – היא לעילא ועילא. נושאי הלימוד המדויקים יכולים להשתנות מעט בין מוסד לימודים למשנהו, אך, בדרך כלל, כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: מושג האנרגיה וטיפולים אנרגטיים, ביופידבק של מערכת השרירים ושימושיו באייפק, מסלולי אנרגיה ונקודות טיפול על פי הרפואה הסינית, המערכת החיסונית, אלרגיות, איזון אנרגטי, אתיקה מקצועית, טיפול רגשי בשיטת אייפק, מבחן שרירים, קינסיולוגיה, מטריצה כוללת, פתיחות לריפוי, שיטות וטכניקות טיפול וריפוי בסיסיות ומתקדמות, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, המלווים בתרגולים שוטפים, התורמים להכשרתם האיכותית והמלאה של הבוגרים.

לימודי שיטת IPEC – תעודה
בוגרי הלימודים, העומדים בהצלחה בכל דרישות הקורס, זכאים לתעודת מטפל אייפק בכיר או מטפל אייפק מומחה (בהתאם לקורס ודרגת ההסמכה אותה הם למדו) מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. חשוב לברר, טרם ההרשמה, האם מוסד הלימודים מעניק תעודה המוכרת על ידי IPEC ישראל – שכן התעודה המוכרת מאפשרת להשתלב ביתר קלות בשלל העבודות בתחום. כל המוסדות המפורסמים בעמוד זה מעניקים תעודה מוכרת ויוקרתית.

ללמוד אייפק IPEC - מה עושים בסיום הלימודים?  
בוגרי הלימודים יוכלו להתחיל לעבוד כמטפלים בשיטת IPEC  כשכירים בקליניקות ומרכזים בתחום או לצאת לדרך עצמאית ולפתוח קליניקה פרטית, ולעזור למטופלים רבים להתגבר על מחלות, בעיות וקשיים פיזיים ורגשיים. כמו כן יכולים הבוגרים להמשיך בלימודיהם בתחומים קרובים ולהרחיב את ארגז הכלים הטיפולי שלהם – לימודי קורסים ברפואה משלימה ולימודי תעודה במקצועות התרפיה הם רק חלק מאפשרויות הלימוד הפתוחות בפני הבוגרים.

קורס שיטת אייפק IPEC - סיכום
לסיכום, אם אתם מעוניינים להתמחות בשיטה טיפולית ייחודית וחדשנית, המשלבת מגוון עולמות דעת מרתקים – פסיכולוגיה, רפואה סינית, קינסיולוגיה ועוד,  ואשר הינה יעילה לטיפול בשלל בעיות פיזיות ורגשיות, ושכמעט כל מי שזכה ליהנות מטיפול בשיטה הופך לחסיד מושבע שלה – לימודי הכשרת מטפלי ה IPEC  יכולים להתאים לכם עד מאד. אז בואו ליהנות מהכשרה איכותית ומעמיקה בתחום טיפולי פורח – בואו ללמוד בקורס אייפק.
שירות אישי חינם
קורס IPEC
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?