מוסדות לימודים

קורס היפנוט

לימודי היפנוזה

ההיפנוזה היא מצב נפשי ייחודי בו חלים שינויים במצב התודעה של האדם ובמודעותו. ההיפנוזה מאופיינת בתחושת רוגע ובסוגסטיביליות (השאה) מוגברת של האדם המהופנט, וביכולת להתרכז בגירויים מסוימים, תוך הסחת הדעת והתעלמות מגירויים חיצוניים אחרים. ההיפנוזה, אשר קרויה על שם אל השינה היווני – היפנוס, היא אכן מצב המזכיר במקצת שינה, ולרב נכנסים אליה באמצעות הרפיה. הליך הכניסה למצב היפנוטי, כמו גם המצב ההיפנוטי עצמו, אף נושאים דמיון מסוים לחוויית הדמיון המודרך. בארץ, השימוש בהיפנוזה מותר רק לרופאים, רופאי שיניים ופסיכולוגים מומחים אשר עברו קורס היפנוזה ועמדו בהצלחה בבחינות משרד הבריאות. יעילותה הרבה ככלי טיפולי בשלל מצבים רפואיים ופסיכולוגיים, והמסתורין העוטף אותה, הפכו את ההיפנוזה לכלי מבוקש, אשר רבים מהמטופלים מבקשים להתנסות בו, ועל כן הביקוש לרופאים ופסיכולוגים היכולים להשתמש בהיפנוזה במהלך הטיפול רב הוא. אם גם אתם מעוניינים להתחיל להשתמש בכלי ייחודי זה במהלך טיפוליכם, הצעד הראשון שיהיה עליכם לעשות הוא להירשם לקורס היפנוזה, המוצע לכם על ידי מוסדות מובילים. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות הלימודים בקורס היפנוט.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס היפנוזה -  מידע כללי
הלימודים בקורס היפנוזה נועדו להכין רופאים, רופאי שיניים ופסיכולוגים למעבר מוצלח של בחינות קבלת רישיון העיסוק בהיפנוזה של משרד הבריאות, ולהכשירם בידע, כלים ומיומנויות לשימוש בהיפנוזה כחלק ממהלך טיפוליהם. ההיפנוזה הינה כלי יעיל במיוחד, היכול לסייע למהלך הטיפול בשלל בעיות והפרעות, והיא יכולה לעזור להשיג תוצאות טיפוליות חיוביות במהירות רבה. אם גם אתם מתעניינים בלימודי התחום, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא פרטים נוספים אודות הלימודים בקורס היפנוזה.

לימודי היפנוזה -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס היפנוזה מיועדים לרופאים, רופאי שיניים ופסיכולוגים המעוניינים להשתמש בהיפנוזה לצורך אבחון וטיפול רפואי או פסיכולוגי, לצורך מחקר מדעי או לצורך שימוש בחקירות משטרתיות וביטחוניות, המהוות חלק מעבודתם. אם אתם מתעניינים בלימודי היפנוזה, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודי דמיון מודרך, לימודי NLP, לימודי מדיטציה או קורסים אחרים מתחומי הרפואה המשלימה. כמו כן, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודי תעודה באחד מהמקצועות הטיפוליים (טיפול באמנות, פסיכותרפיה, ביבליותרפיה וכד').

ללמוד היפנוזה -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
הקבלה ללימודי קורס היפנוזה אפשרית רק לרופאים, רופאי שיניים ופסיכולוגים מומחים אשר הינם תושבי ישראל. סטודנטים בשנתם האחרונה ללימודי הרפואה או רפואת השיניים, כמו גם פסיכולוגים הנמצאים במהלך תקופת ההתמחות, יכולים אף הם להתקבל ללימודים. חלק ממוסדות הלימוד בתחום מקיימים גם ראיונות קבלה, במטרה להעריך את מידת התאמת המועמד ללימודים ושימוש בהיפנוזה כחלק מעבודתו.

קורס היפנוט -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס ההיפנוזה משתנה בין מכללה אחת לרעותה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם, בהתאם להוראות משרד הבריאות, על הלימודים לכלול לפחות 35 שעות של לימודי היפנוט עיוניים ולפחות כ-20 שעות הדרכה אינדיבידואלית או קבוצתית מעשית בהיפנוט. מי שאינו פסיכולוג או פסיכיאטר (כלומר, רופאים ורופאי שיניים) נדרשים גם ללימודי 25 שעות נוספות של נושאים פסיכולוגיים שונים. לאור דרישות אלו של משרד הבריאות, מרבית הקורסים בתחום כוללים בין 55 שעות לימוד (שכן זהו המינימום הנדרש) ל-100 שעות לימוד. לרב כוללים הלימודים כמפגש אחד או שניים בשבוע, ושעות ההדרכה מועברות רק לאחר סיום הלימודים העיוניים והתיאורטיים, ולמשך תקופה של שלושה חודשים לפחות. חלק ממוסדות הלימוד מציעים קורסים במסלול לימודי ערב, במטרה להקל על אנשים עובדים (או עסוקים מכל סיבה אחרת) להשתלב בלימודים בנוחות וקלות יחסית.

ללמוד להפנט -  מהם נושאי הלימוד בקורס?
הלימודים בקורס היפנוזה כוללים, כאמור, מבחר נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, כמו גם הדרכה והתנסות מעשית. בין הנושאים והתכנים הנלמדים בקורסים בתחום: ההיסטוריה של ההיפנוט, מושגיים תיאורטיים בסיסיים הקשורים להיפנוט, הכנת המטופל להיפנוט, טכניקות היפנוזה, יחסי מטפל – מטופל בהיפנוט, תופעות הקשורת לתהליך ההיפנוט, הוראות והוראות נגד למניעת סכנות אפשריות, דרכי היישום והשימושים השונים של ההיפנוזה, חוקים הקשורים להיפנוזה, אתיקה מקצועית של העוסקים בהיפנוט, הכנה לבחינות ההסמכה ועוד. רופאים (שאינם פסיכיאטרים) ורופאי שיניים נדרשים ללמוד גם את הנושאים הבאים: עקרונות בראיון קליני, עקרונות בפסיכופתולוגיה, התנהגות נורמלית ואבנורמלית, שלבי ההתפתחות הפסיכולוגיים של האדם, מבוא ללמידה, התניה קלאסית והתניה אופרנטית, פסיכולוגיה של הכאב והתמודדות עם מצבי חרדה, לחץ ושחיקה.

לימודי הכשרת מטפלים בהיפנוזה – מהפנטים – תעודה
בוגרי הקורס, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישותיו, יהיו זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. שימו לב: תעודה זו אינה מהווה רישיון לעסוק בהיפנוזה. על מנת לקבל את רישיון ההיפנוט, נדרש לעמוד בהצלחה בבחינה של משרד הבריאות, אליה ניתן לגשת לאחר השלמת הקורס.

ללמוד היפנוזה - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים, ולאחר מעבר בחינת משרד הבריאות וקבלת הרישיון לעסוק בהיפנוזה, יכולים הבוגרים לשלב את ההיפנוזה בעבודתם האבחונית, הטיפולית והמחקרית. ההיפנוזה מהווה כלי טיפולי יעיל להתמודדות עם מגוון בעיות, ועל כן רישיון ההיפנוט יכול לעזור לבוגרים לתת למטופליהם את הטיפול הטוב ביותר, ואף לעזור להם למשוך קהלי יעד חדשים.

קורס היפנוזה – סיכום
לסיכום, אם גם אתם מעוניינים להתחיל לשלב את אחד מהכלים הטיפוליים המרתקים ביותר בעבודתכם הטיפולית (או האבחונית והמחקרית) וליהנות מהיעילות הרבה של ההיפנוזה (ומיכולת משיכת קבל הלקוחות שלה) – לימודי ה היפנוזה מיועדים עבורכם. ההיפנוזה נחשבת כאחד מהכלים היעילים ביותר לטיפול בכאב, ויכולה לעזור גם בהתמודדות עם שלל מצבים רפואיים ופסיכולוגיים נוספים, לרבות גמילה מהתמכרויות, התמודדות עם אלרגיות, ריענון הזיכרון ועוד – והלימודים בקורס ההיפנוזה הם הצעד הראשון שעליכם לעשות בדרככם לרכוש כלי טיפולי ואבחוני מרתק ויעיל זה. אז בואו ליהנות מלימודים מהפנטים – בואו ללמוד בקורס היפנוזה.
שירות אישי חינם
קורס היפנוט
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?