מוסדות לימודים
רשת מכללות עתיד
רשת מכללות עתיד
בית הספר למינהל
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, מעלות, כרמיאל, אום אל פחם, באר שבע, ירכא
המכללה למינהל
המכללה למינהל
בית הספר למזכירות ומנהל
מיקום בארץ: אילת, אשדוד, ראשון לציון, ירושלים, בית ברל, חיפה
דיפלומה
דיפלומה
ביה"ס ללימודי תעודה והסמכה של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: מרכז, ראשון לציון, חיפה, ירושלים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
המרכז ללימודי חוץ
מיקום בארץ: שדרות
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
היחידה לקורסים והשתלמויות
מיקום בארץ: עכו
מכללת רמת-גן – לימודי תעודה והעשרה
מכללת רמת-גן – לימודי תעודה והעשרה
המרכז למקצועות המזכירות
מיקום בארץ: רמת גן
מכללת אתגר
מכללת אתגר
לימודי מחשבים וניהול בבאר שבע
מיקום בארץ: באר שבע
מכללת די.בי.איי. בע"מ
מכללת די.בי.איי. בע"מ
מכללת די.בי.איי. בע"מ - לימודי מזכירות רפואית
מיקום בארץ: מודיעין, שוהם, לוד, אשקלון
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
לימודי תעודה במקצועות פרה-רפואיים
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
מכללת אורט נצרת
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
מכללת אורט סינגאלובסקי בתל אביב
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
מכללת אורט הרמלין להנדסאים, נתניה
מכללת אורט הרמלין להנדסאים, נתניה
לימודי הנדסאים, השלמות לתואר ראשון, לימודי תעודה
מיקום בארץ: נתניה

לימודי מזכירות רפואית

תעודת העשרה במזכירות רפואית

מזכירות רפואית הינה תחום התמחות של לימודי מזכירות, המשלב בין ניהול משרד עם עולם הרפואה. לימודי מזכירות רפואית הינם מרתקים ומאתגרים, ומקנים את כל הכלים המקצועיים הנחוצים על מנת להשתלב בקשת רחבה של מקומות תעסוקה יוקרתיים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס מזכירות רפואית - מידע כללי 

מזכירות רפואית הינו תחום תעסוקה מבוקש, בעיקר בעקבות התפתחות עולם הרפואה והעלייה במספר האנשים הנזקקים לשירותים רפואיים. תחום המזכירות הרפואית מוסיף לתפקידים הרגילים של המזכירות גם תחומי אחריות הלקוחים מעולם הרפואה, ונחשב ליוקרתי במיוחד. עיסוקים ייחודיים לעוסקים במזכירות רפואית כוללים קבלת קהל, איסוף מידע פרטני, עריכה והדפסה של סיכומי מחלה, עריכה והדפסה של פרוטוקולים, סיכומי ישיבות, ניהול כרטסת וספרייה מדעית, טיפול במסמכים של רשומה רפואית, אחריות לצד המנהלי והתקציבי והחשבונאי, וכן שימוש כחולייה מקשרת בין המטופל ובני משפחתו ובין הצוות הרפואי.

לימודי מזכירות רפואית - נושאי הלימוד

תוכנית לימודי מזכירות רפואית עשירה ומגוונת, ומשלבת בין לימודים תיאורטיים לבין ידע מעשי. קורסים דוגמת אנטומיה, לימודי חשבונאות, מבוא למדעי הרפואה, מיומנויות ארגון וניהול, תקשורת בין אישית ומתן שירות, תכתובת עסקית בעברית ובאנגלית, מבנה מערכת הבריאות, כתיבה עיוורת, לימודי הכרת המחשב והאינטרנט, מחלות וניתוחים, ניהול משרד רפואי, עקרונות משרד ממוחשב, חוק ואתיקה ברפואה, מינוח רפואי, כלכלת בריאות, פרמקולוגיה וטוקסיקולוגיה והתנהגות חולים הם רק חלק מהפן התיאורטי בלימודי מזכירות רפואית.

ללמוד מזכירות רפואית - למי מתאימים הלימודים?

לימודי מזכירות רפואית מכשירים את הסטודנטים לעבודה במקצוע מרתק ומאתגר, ומתגמל מבחינה רגשית. רבים מלומדי מזכירות רפואית הם אנשים העוסקים בתחום המזכירות, ורוצים להתפתח מבחינה אישית ומקצועית, ולעבוד בתחום חדש במזכירות. חלק נוסף מהסטודנטים הינם אלה שעובדים בבתי חולים במזכירות, המבקשים להשלים את הכשרתם המקצועית בתחום, כדי להתקדם במקום העבודה ולהשתלב במשרות בכירות. בנוסף, לימודי מזכירות רפואית מקנים כלים מקצועיים בתחום המזכירות למי שמבקש ללמוד ולהכיר את התחום.

לימודי הכשרות מזכירות רפואיות - מה לבדוק לפני שנרשמים?

כיום ישנו מגוון רחב של מוסדות אקדמיים המציעים לימודי מזכירות רפואית, ובדרך כלל משך הלימודים הינו שנה. בטרם ההחלטה היכן ללמוד, מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי, איכות ההוראה, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם גובה שכר הלימוד, מיקום גיאוגרפי והנגישות של מוסד הלימודים. תנאי קבלה ללימודי מזכירות רפואית אינם גבוהים, אך לעתים נדרש ניסיון קודם בתחום המזכירות. חשוב לציין כי כיום ניתן להשתלב בלימודי מזכירות רפואית גם במסגרת לימודי ערב, המאפשרים גם לאנשים עובדים לרכוש מקצוע חדש ולהתקדם מבחינה מקצועית.

קורס מזכירות רפואית - הכשרה איכותית

חשוב לציין כי לימודי מזכירות רפואית כוללים גם התנסות פרקטית בשטח, הכוללת הכשרה במוסדות הרפואיים עצמם ושישים שעות של עבודה מעשית מודרכת בבתי חולים ובמוסדות רפואיים. בנוסף, הסטודנטים של לימודי מזכירות רפואית משתתפים בסדנאות העוסקות בדימוי עצמי ואסרטיביות, רוכשים מיומנויות מקצועיות טכניות מתקדמות, עוברים הדרכה בבתי חולים, תרגול הבעה בכתב, מערכות מידע רפואי, ועוד. בעת חיפוש לימודים, מומלץ לוודא כי תוכנית הלימודים אכן כולל תכנים אלו.

לימודי הכשרת מזכירות רפואיות - אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים

עם סיום לימודי מזכירות רפואית הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, וכן לתעודת מטעם משרד העבודה. ניתן להשתלב במגוון רב של מקומות עבודה, מאחר שכל מוסד רפואי זקוק לשירותי מזכירות רפואית. אפשר לעבוד בבתי חולים, מרפאות פרטיות, חברות תרופות, חברות ועסקים המספקות שירותים ומוצרים לבתי חולים, או בקליניקות של רופאים פרטיים. אפשרות נוספת היא כמובן עבודה בתפקידי מזכירות שונים אשר אינם קשורים בהכרח לעולם הרפואה, דוגמת עסקים, חברות, וארגונים ציבוריים.

עולם המזכירות רפואית הינו עשיר ומורכב, ומומלץ למי שרוצה להתקדם בתחום ולהשתלב במגוון משרות מפתח בתחום להמשיך ללימודים מקצועיים בתחום. ניתן ללמוד לימודי הנהלת חשבונות, לימודי מזכירות וניהול לשכה, לימודי מזכירות משפטית, כאשר בכל תחום לימודים נקודות הזכות שנצברו במהלך לימודי מזכירות רפואית יעמדו לזכות הסטודנט ויקצרו את משך הלימודים בקורס נוסף.

שירות אישי חינם
לימודי מזכירות רפואית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?