מוסדות לימודים
קמרה אובסקורה בית הספר לאמנות
קמרה אובסקורה בית הספר לאמנות
קמרה אובסקורה - לימודי חוץ - לימודי צילום במגוון מסלולים
מיקום בארץ: תל אביב
תילתן
תילתן
לימודי תעודה בצילום לפרסום
מיקום בארץ: חיפה קמפוס הנמל - ליד תחנת הרכבת
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
המרכז ללימודי חוץ
מיקום בארץ: שדרות
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
לימודי צילום
מיקום בארץ: כפר סבא
המכללה האקדמית הדסה
המכללה האקדמית הדסה
מכללת הדסה ירושלים. תמיד מחוברים
מיקום בארץ: ירושלים
מכללת מנטור MENTOR
מכללת מנטור MENTOR
לימודי צילום במגוון מסלולים
מיקום בארץ: צפון
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
לימודי צילום סטודיו דיגיטאלי (פרסום)
מיקום בארץ: עכו
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
לימודי צילום מעשי
מיקום בארץ: עכו
מכון לנדר בירושלים
מכון לנדר בירושלים
לימודי צילום דיגיטאלי
מיקום בארץ: ירושלים
בית הספר הארצי להנדסאים
בית הספר הארצי להנדסאים
בית הספר הארצי להנדסאים - לימודי צילום ועריכת וידאו ביתיים
מיקום בארץ: קריית הטכניון - חיפה
מכון לנדר בירושלים
מכון לנדר בירושלים
לימודי צילום דיגיטאלי לנשים
מיקום בארץ: ירושלים
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
לימודי צילום דיגיטלי
מיקום בארץ: כנרת
מכללת אתגר
מכללת אתגר
לימודי צילום בבאר שבע
מיקום בארץ: באר שבע
בית הספר לקולנוע מעלה
בית הספר לקולנוע מעלה
לימודי קולנוע וטלוויזיה
מיקום בארץ: ירושלים

לימודי צילום

תעודת העשרה בצילום

צילום הינה צורת אמנות חדשה יחסית, אשר לא רק משמשת בכדי לשמר את הרגע אלא גם מעניקה משמעויות סמליות נוספות. לימודי צילום מקנים כלים פרקטיים מתקדמים לצילום, כמו גם היכרות מעמיקה עם הרקע התיאורטי והפילוסופי העומד בבסיס אמנות הצילום.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס צילום - מידע כללי

צילום אמנם החל לפני פחות ממאתיים שנה בעקבות המצאת המצלמה, אולם אומנות הצילום זוכה לפופולאריות רבה. בעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות והנגישות הרבה לאמצעי צילום מתקדמים, כמו גם לאמצעי תקשורת מיידית, ישנו ביקוש רב לאנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים בתחום. לימודי צילום מאפשרים להחשף לתחום אמנות מרתק זה ולהבין את השפה והמונחים הייחודיים לתחום, ומאפשרים לפתח שפה אישית וייחודית.

כיום ישנם בתי ספר רבים המציעים לימודי צילום, אך מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי ואת טיב התעודה המתבקלת לאחר סיום הלימודים. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם מידת ההתנסות המעשית במהלךל ימודי צילום, מיקום גיאוגרפי ונגישות, מספר התלמידים בכיתות, וכמובן גובה שכר הלימוד ועלות נוספת של חומרי גלם במידה ויש. חשוב לציין שמוסדות אקדמיים רבים מציעים לימודי צילום במתכונת של לימודי ערב, המאפשרים גם לאנשים עובדים להיחשף לתחום מרתק זה ולפתוח אפשרויות תעסוקה חדשות.

לימודי צילום זוכים לביקוש רב בשנים האחרונות, על רקע הטכנולוגיות החדשות המאפשרות צורות צילום חדשות, כמו גם אפשרויות פרסום והפצה שלא היו ידועות עד כה. צילום כיום מהווה יותר לא רק אמצעי תיעוד אלא גם דרך להביע מסרים וערכים, אך שליטה באמנות זו מצריכה ידע רב וניסיון עשיר. לימודי צילום מקנים מיומנות נרחבת בטכניקות צילום שונות, לצד הבנת הפילוסופיה והתיאוריות החברתיות השונות העומדות בבסיס הצילום המודרני. ידע זה מקנה ניסיון מקצועי לצד הבנה חברתית מפותחת, ומאפשר להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה מבוקשים. עם זאת, יש לוודא כי תוכנית הלימודים מעודכנת, וכוללת את כל החידושים הטכנולוגיים האחרונים.

לימודי צילום - מגוון מסלולי לימוד

לימודי צילום מוצעים כיום במגוון רחב של מסלולים, כאשר משך ההכשרה נע בין מפגשים ספורים לשנתיים. ישנם קורסים יעודיים של לימודי צילום מקצועי, צילום עיתונות, צילום מאקרו, צילום ספורט, צילום מסחרי, הנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית, צילום תעשייתי, תואר ראשון בצילום, צילום אופנה, צילום גיאוגרפי, צילום חתונות, צילום רחוב, צילומי נוף, צילום בעלי חיים, צילום פורטרטים, לימודי תקשורת, צילום טבע, צילום לפרסום, צילום שחור לבן, צילום דיגיטאלי, צילום דוקומנטרי, צילום חוויתי לחובבי צילום, צילום ועריכה לטלוויזיה, קריינות ורדיו, צילום סטילס, צילום לנשים בלבד, הוראת אמנות, ועוד.

ללמוד צילום - נושאי הלימודים

מגוון ההתמחויות האפשריות במסגרת לימודי צילום הוא רחב מאוד, אך כל צלם בכל תחום נדרש לשלוט במספר דברים בסיסיים. הראשון והחשוב בהם הוא כמובן היכרות עם המצלמה על חלקיה השונים, ולמידת טכניקות צילום שונות. נושאים נוספים של לימודי צילום כוללים היכרות עם ההיסטוריה של הצילום, הנחלת מושגי יסוד בהתאם לתחום, הבנת הדרך בה העין עובדת, כיצד לבנות תמונה בצורה נכונה, פילטרים שונים והשפעתם על התמונה, עבודה על מחשב ועריכה דיגיטאלית, טכנולוגיה של הצילום, המרחב הצילומי, ועוד.

חלק מהותי של לימודי צילום הוא התנסות מעשית, המסייעת להטמיע את הנושאים אשר נלמדו בצורה תיאורטית. כל סטודנט זוכה לתרגול מעשי נרחב במהלך לימודי קורס צילום, ויוצא לשטח בהתאם להתמחות הרלוונטית. קורס צילום איכותי יכלול גם משוב של המרצה והסטודנטים, מאחר ומשוב הוא כלי איכותי וחשוב לשם שיפור עצמי והתקדמות בתחום. חשוב לציין כי לימודי צילום ברמת מתחילים אינם מעמידים תנאי קבלה כלשהם, אך לימודי צילום למתקדמים כוללים בדרך כלל דרישות קבלה של ניסיון קודם וידע בצילום.

קורס הכשרת צלמים - תעודת הסיום ואפשרויות התעסוקה והלימודים המתקדמים בתחום

לאחר סיום הלימודים ועמידה בכל המבחנים בהצלחה, הבוגרים זכאים לקבל תעודת גמר בצילום מטעם המוסד בו למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. כיום ישנו ביקוש רב לאנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים בתחום הצילום, וניתן להשתלב בקשת רחבה של מקומות תעסוקה מרתקים, דוגמת עיתונות, טלוויזיה, אתרי אינטרנט שונים, פרסומות, או צילום אירועים שונים. רבים בוחרים בלימודי צילום לשם העשרה אישית ופיתוח עצמי, ובמקרה זה הידע הנרכש במהלך הלימודים מאפשר לפתח ראיית עולם חדשה ורעננה, גם במקום התעסוקה הנוכחי. 

אפשרות נוספת העומדת בפני בוגרי לימודי צילום היא המשך לימודים אקדמיים בתחומי אמנות שונים על מנת לרכוש השכלה רחבה ולהבין את היסודות העומדים בבסיס אמנות הצילום בצורה מעמיקה יותר. רבים בוחרים במסלול של לימודי עיצוב גרפי לתואר ראשון, וניתן גם לשלב לימודי תעודת הוראה על מנת לעסוק בתחום החינוך וההוראה במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית.

שירות אישי חינם
לימודי צילום
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?