מוסדות לימודים
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
מכינה קדם טכנולוגית להנדסאים בלבד!
מיקום בארץ: כנרת

בחינת בגרות בביולוגיה

מקצוע בחירה לבגרות ברמה של 3 או 5 יחידות

על מנת לקבל תעודת בגרות אין צורך לגשת לבחינת בגרות בביולוגיה, אולם ישנם רבים המוצאים את הנושא מעניין ורוצים לעסוק בו גם במהלך לימודי תואר ראשון ושני. בחינת הבגרות בביולוגיה מוצעת ברמה של 3 או 5 יחידות לימוד, בהתאם ליכולות התלמיד.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכנה לבגרות בביולוגיה - מידע כללי

בחינת בגרות בביולוגיה מהווה תנאי קבלה הכרחי ללימודי תואר ראשון במקצועות מסוימים, דוגמת לימודי רפואה, לימודי ביולוגיה ועוד. בגרות בביולוגיה דורשת חשיבה מופשטת וכן יכולות מתמטיות גבוהות, ומשום כך מומלץ להצטרף לקורס הכנה לבגרות, המוצע ברוב מכוני ההכנה לבגרויות. חשוב לציין כי רמת לימוד של 5 יחידות בביולוגיה, בדומה לכל בחינת בגרות, מזכה בבונוס מסוים אשר משוקלל עם שאר הציונים, ומסייע בהשגת ציון ממוצע גבוה יותר בתעודת הבגרות הסופית.

קורס הכנה לבחינת בגרות בביולוגיה ניתן למצוא כיום בכל מכון הכנה לבגרות או מכינה קדם אקדמית, וכמובן שאפשר גם לקחת שיעורים פרטיים לקראת בחינת הבגרות בביולוגיה. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בביולוגיה נערכים בדרך כלל בצורה של מרתון, כלומר מספר ימים מרוכזים הכוללים לימודי ביולוגיה אינטנסיביים. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בביולוגיה מוצעים גם בצורה של למידה בקבוצות קטנות לאורך כל השנה, שיעורי תגבור לקראת הבחינה, שיעורי עזר, או שיעורים פרטיים.

לימודי שיפור והשלמת בגרות בביולוגיה - נושאי הלימוד

בחינת בגרות בביולוגיה ברמה של 3 יחידות לימוד וכן ברמה של 5 יחידות לימוד כוללת בחינה עיונית, בחינה בהגדרת צמחים ובחינה במעבדה, כאשר בחינת בגרות בביולוגיה ברמה של 5 יחידות לימוד כוללת גם ביוטופ. ביוטופ הינו בחינה על עבודה אקולוגית הנערכת על משתנה מסוים, ובודקת את מידת ההכרות עם נושא המחקר, יכולת איסוף ועיבוד נתונים, כושר הסקת מסקנות, וכן לימודי עקרונות אקולוגיים שונים הקשורים לנושאים הנחקרים בעבודה.

לימודי הכנה לבחינת הבגרות בביולוגיה, ברמה של 3 יחידות לימוד או 5 יחידות לימוד, כוללים את הנושאים התנהגות בעלי חיים, פיזיולוגיה של מערכות בבעלי חיים, פרקים בתורת החיסון, מיקרואורגניזמים, תורשה, האורגניזם בסביבתו, אבולוציה, גלגולי אנרגיה, מערכות רבייה בצמחים ובבעלי חיים, תהליכים וחילוף חומרים בתא, תקשורת וויסות בצמחים, ועוד. מבין כל הנושאים שצוינו לעיל, כל מורה בוחר שני נושאים מורחבים ועוד שישה נושאים בסיסיים, ומתרכז בנושאים אלו.

לימודים בקורס הכנה לבגרות בביולוגיה - סיכום

בדומה לשאר בחינות הבגרות, גם בחינת הבגרות בביולוגיה מוצעת בכמה מועדים, ולכן מי שאינו מסתפק בציון לו זכה יכול לשפר את הציון. בחינת הבגרות בביולוגיה כאמור אינה הכרחית על מנת לזכות בתעודת בגרות, אך לימודי מקצועות מסוימים דוגמת לימודי מדעי המחשב או הנדסה דורשים בחינת בגרות בביולוגיה ברמה של 3 יחידות לימוד לפחות. ניתן לגשת אל בחינת הבגרות בביולוגיה גם לאחר התיכון, במסגרת אקסטרנית, ובמקרה זו מומלץ להיעזר במכוני הכנה לבגרויות על מנת לרענן את הידע ולשפר את הסיכוי לקבלת ציון גבוה.

שירות אישי חינם
בחינת בגרות בביולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?