מוסדות לימודים
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין
לימודי טכנאי מכשור ובקרה
מיקום בארץ: עמק חפר

לימודי טכנאי מכשור ובקרה

תעודת טכנאי מכשור ובקרה

טכנאי מכשור ובקרה מהווים את אנשי הקשר בין עובדי הייצור המבצעים את תוכניות המהנדסים, לבין אנשי הפיתוח המתכננים את המערכות האוטומאטיות השונות. טכנאי מכשור ובקרה עוסקים גם בתכנון ובנייה של אוטומציה ומערכות ממוחשבות, ומתפעלים מערכות חדשניות ומשוכללות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי טכנאי מכשור ובקרה - מידע כללי

מכשור ובקרה מהווים היום חלק בלתי נפרד מחיינו, בין אם מדובר במיקרוגל לשימוש ביתי, מכשיר רנטגן בבית חולים, או רמזור בכביש. כל אלה דורשים אנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים שידעו לתכנן, להפעיל ולהריץ מכשירים אלה. תפעול לקוי של מכשירים עלול לגבות מחיר כבד, גם מבחינה כספית וגם בחיי אדם. לכן יש צורך בבעלי ידע וניסיון, ולימודי טכנאי מכשור ובקרה במכללות השונות מאפשרים השתלבות בשוק העבודה במגוון תפקידים ואפשרויות תעסוקה שונות.

על אף הדרישה הרבה לטכנאי מכשור ובקרה מנוסים ומיומנים, לימודי מקצוע זה אפשריים כיום רק במספר מועט של מכללות. עם זאת, תנאי הקבלה אינם גבוהים, בדומה ללימודי מקצועות טכנאי אחרים, ודורשים השלמה לשתים עשרה שנות לימוד, ולעתים גם ראיון אישי. במקרים רבים ניתן לשלם את שכר הלימוד על חשבון הפיקדון הצבאי, אך יש לבדוק זכאות זו מול כל מכללה בנפרד.

קורס טכנאי מכשור ובקרה - נושאי הלימוד

טכנאי מכשור ובקרה נדרש לבקיאות במגוון רחב של תחומי ידע, בהתאם לצורכי השוק. לשם כך על מוסד הלימודים לשנות ולעדכן את תוכנית הלימודים, כדי שזו תענה על דרישות הסטודנט. לימודי טכנאי מכשור ובקרה כוללים בין השאר מתמטיקה, מבוא להנדסה תעשייתית, אנגלית טכנית, תכנות מחשבים, שרטוט ממוחשב, תורת החשמל, בקרים מתוכנתים, כימיה, מערכות בקרה, מערכות איסוף נתונים, פיזיקה, מבוא לאלקטרוניקה, ועוד. בנוסף ללימודים התיאורטיים, על כל סטודנט טכנאי מכשור ובקרה להגיש פרויקט גמר בתחום ההתמחות שלו, כחלק מדרישות הסף לסיום הלימודים.

ללמוד להיות טכנאי מכשור ובקרה - אפשרויות התעסוקה

עם סיום לימודי טכנאי מכשור ובקרה, הבוגרים זכאים לתעודת גמר טכנאי מכשור ובקרה מדופלם, מטעם המכללה, משרד החינוך, ומה"ט. דיפלומה זו מאפשרת להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים, ובכך מאפשר כניסה לשוק העבודה בתחום. בפני טכנאי מכשור ובקרה פתוחים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, דוגמת טיפול, התקנה ובנייה של מערכות אוטומציה ומערכות ממוחשבות, הפעלת חדרי בקרה, כיול מערכות, או עבודה וניהול של צוותי אחזקת מערכות. רבים מבוגרי לימודי טכנאי מכשור ובקרה בוחרים לפתוח עסק פרטי ולעבוד כעצמאים, לבד או בשיתוף עם טכנאי מכשור ובקרה נוספים.

קורס הכשרת טכנאי מכשור ובקרה - אפשרויות להמשך הלימודים

בוגרי לימודי טכנאי מכשור ובקרה יכולים להמשיך ללימודי תואר ראשון בהנדסה במסלול מקוצר. ניתן גם להמשיך ללימודים אחרים כמו בקרים מתוכנתים, לימודי הנדסאי מכשור ובקרה, ועוד. ובכל מקרה לימודי הטכנאי ייזקפו לזכותו של הסטודנט ויקצרו את משך הזמן הדרוש ללימודי תעודה נוספת.

שירות אישי חינם
לימודי טכנאי מכשור ובקרה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?