מוסדות לימודים
רשת מכללות עתיד
רשת מכללות עתיד
לימודי הנדסאי מכשור ובקרה - בשלוחות מעלות, חיפה, ת"א, ב"ש בלבד
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, מעלות, כרמיאל, אום אל פחם, באר שבע, ירכא
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין
לימודי הנדסאי מכשור ובקרה
מיקום בארץ: עמק חפר
הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה
הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה
לימודי הנדסאי מכשור רפואי
מיקום בארץ: תל אביב
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי הנדסאי אלקטרוניקה מכשור ובקרה
מיקום בארץ: שדרות

הנדסאי מכשור ובקרה

לימודי הנדסאי מכשור ובקרה

לימודי הנדסאי מכשור ובקרה עוסקים מגוון רחב של מערכות אוטומאטיות, כגון רובוטים, מכאניקה עדינה או חיישנים. הנדסאי מכשור ובקרה יודע כיצד לבנות, לתחזק, לנהל ולבקר מערכות אלה, המהוות חלק בלתי נפרד מחיי היום יום, ולכן מקצוע זה נחשב למבוקש ויוקרתי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הנדסאי מכשור ובקרה - מידע כללי

מכשור ובקרה מהווים היום חלק בלתי נפרד מחיינו, בין אם מדובר במיקרוגל לשימוש ביתי, מכשיר רנטגן בבית חולים, או רמזור בכביש. כל אלה דורשים אנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים שידעו לתכנן, להפעיל ולהריץ מכשירים אלה. תפעול לקוי של מכשירים עלול לגבות מחיר כבד, גם מבחינה כספית וגם בחיי אדם. לכן יש צורך בבעלי ידע וניסיון, ולימודי הנדסאי מכשור ובקרה במכללות השונות מאפשרים השתלבות בשוק העבודה במגוון תפקידים ואפשרויות תעסוקה שונות.

לימודי הנדסאי מכשור ובקרה אפשריים כיום במספר מועט של מכללות, ומומלץ לבדוק את מסלולי הלימוד במכללה הספציפית לפני ההרשמה. לימודי הנדסאי אורכים שנתיים בלבד, לעומת ארבע שנים של תואר ראשון בהנדסה, וגם תנאי הקבלה קלים יותר. רוב המכללות דורשות תעודת בגרות מלאה כתנאי קבלה ללימודי הנדסאי מכשור ובקרה, ולימודי מכינה טכנולוגית או קדם הנדסאית מיועדים לאלה שאין להם תעודת בגרות מלאה ורוצים להשלים את המקצועות החסרים להם. במקרים רבים ניתן לשלם את שכר הלימוד על חשבון הפיקדון הצבאי, אך יש לבדוק זכאות זו מול כל מכללה בנפרד.

קורס הנדסאי מכשור ובקרה - תכנית הלימודים

מכשור ובקרה הינו שם כולל למגוון רחב של תחומים, ותוכנית לימודי הנדסאי מכשור ובקרה כוללת קורסים בנושאי תקשורת מחשבים, חשמל, מערכות בקרה, מערכות ממוחשבות, מערכות הנעה אוטומטיות, מחשבים, מערכות איסוף נתונים, אלקטרוניקה ועוד מגוון רחב של מקצועות. מאחר והטכנולוגיות משתכללות כל הזמן, על המכללה והסטודנט לעקוב אחרי השינויים בשוק, ולהתאים את תוכנית הלימודים לנדרש בפועל.

לימודי הנדסאי מכשור ובקרה משלבים בין ידע מתחומי הפיזיקה והחשמל, לבין תחומי הנדסאי אלקטרוניקה, והמחשבים. תחומי הלימוד העיקריים הם תכנות מחשבים, מערכות פיקוד חשמלי, שרטוט ממוחשב, אלקטרוניקה ספרתית, תקשורת ספרתית, אלקטרוניקה תקבילית, שפות תכנות, בקרים מתוכנתים, מכונות חשמל, מערכות בקרה, תורת החשמל ותקשורת אנלוגית, אך הקורסים הספציפיים משתנים ומתעדכנים בהתאם לצורכי השוק. בנוסף ללימודים התיאורטיים, על כל סטודנט להגיש פרויקט גמר בתחום ההתמחות שלו, כחלק מדרישות הסף לסיום הלימודים.

לימודים לתואר הנדסאי מכשור ובקרה - אפשרויות התעסוקה וההתפתחות המקצועית

עם סיום לימודי הנדסאי מכשור ובקרה, הבוגרים זכאים לדיפלומת הנדסאי מטעם המכללה ומה"ט. דיפלומה זו מאפשרת להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים, ובכך מאפשר כניסה לשוק העבודה בתחום. ניתן לעבוד במגוון של סוגי תעשייה, דוגמת תעשיית הרפואה, חשמל, טקסטיל, פלסטיקה, חקלאות או האנרגיה. מגוון התפקידים הפתוח בפני בוגרי לימודי הנדסאי מכשור ובקרה רחב אף הוא, וניתן לעבוד בתפקידים מאתגרים דוגמת בנייה, פיתוח, אחזקה וניהול של מערכות אוטומאטיות.

השלמת לימודי תואר ראשון להנדסאים הינה אפשרות נפוצה בקרב הנדסאים המבקשים לשפר את אפשרויות התעסוקה והתגמול הכלכלי שלהם. ניתן להתמקד בלימודי מכשור ובקרה, או ללמוד תחומים אחרים דוגמת לימודי הנדסת מכונות, הנדסת מחשבים, או הנדסת חשמל או במסלולים אחרים להשלמת תואר ראשון להנדסאים. בכל מקרה, לימודי ההנדסאי יצברו לזכות הסטודנט, ויקצרו את משך הזמן הדרוש לשם לימודי תואר ראשון בהנדסה.

שירות אישי חינם
הנדסאי מכשור ובקרה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?