מוסדות לימודים

לימודי תרפיה באמצעות גינון

תעודת העשרה בתרפיה באמצעות גינון

תרפיה באמצעות גינון הינה תחום טיפולי עתיק יומין, שזכה להתפתחות רבה בשנים האחרונות. גינון משמש ככלי לתרפיה ולשיקום של אנשים בעלי צרכים מיוחדים, וזאת על ידי טיפוח הצמחים. לימודי תרפיה באמצעות גינון מקנים את הכלים והמיומנויות הנחוצים, ומאפשרים לעבוד במקצוע מרתק ומתגמל.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס תרפיה בגינון - מהי תרפיה באמצעות גינון?

תרפיה באמצעות גינון, או גינון טיפולי, מאפשרת ליצור מסגרת מוגנת שבה ניתן לנהל רגשות, יחסים והתנהגויות בצורה מבוקרת. פעולות הגינון תורמות להבנת המטופל על מחזורי ההתפתחות בסביבה ובעצמו, ולימודי תרפיה באמצעות גינון מכשירים את המטפל לסייע למטופל להבין את הקשר בין עונות השנה ומחזור החיים של הצמחים, לחייו האישיים.

גינון טיפולי מאפשרת לעבוד בסביבה רגועה ובטוחה, ולאורך הזמן המטופל רואה כיצד עבודתו משיגה תוצאות חיוביות. בדרך זו ניתן לחזק ביטחון עצמי ירוד, לטפח את האחריות לחיים האישיים, ולפתח כלים להעצמה אישית אצל המטופל. שימוש בגינון ככלי לתרפיה החל כבר בימי מצרים העתיקה, כאשר רופאים של חצר המלוכה הורו על קיום טיולים בגני הארמון לבני המלוכה אשר סבלו מהפרעות נפשיות. לימודי תרפיה באמצעות גינון החלו באירופה בתחילת המאה השמונה עשרה, כאשר נמצא שעבודה בחווה תורמת לשיקום של חולי נפש. תחום התרפיה באמצעות גינון הוכח כמסייע גם לשיקום של חיילים פצועי מלחמה, וכיום מטפלים בשיטה זו בכל העולם.

לימודי טיפול בגינון - מה לבדוק לפני שנרשמים?

לימודי תרפיה באמצעות גינון אפשריים כיום במגוון מכללות, כאשר אורך הלימודים נע בין חצי שנה לשנתיים, תלוי בהיקף ההכשרה. הקורסים הבסיסיים בתחום מוצעים לכל אדם ואין להם תנאי קבלה מקדימים, אולם קורסים מקדימים יותר המזכים בתעודות מקצועיות שונות דורשים בדרך כלל לימודים וניסיון קודם בתרפיה באמצעות גינון או תחומים טיפוליים אחרים. בכל מקרה, מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי ואיכות ההוראה, וכן מידת התרגול המעשי, המיקום הגיאוגרפי והנגישות, וכמובן את גובה שכר הלימוד.

ללמוד תרפיה באמצעות גינון - נושאי הלימודים

תוכנית לימודי גינון טיפולי הינה עשירה ומרתקת, וכוללת מגוון רחב של תחומי ידע. כל מכללה מציעה מסלול לימודים שונה, בהתאם להתמחות, אולם רוב לימודי תרפיה באמצעות גינון כוללים קורסים בתחום הגינון והצומח, פסיכולוגיה ופסיכופתולוגיה במעגל החיים, עקרונות פיתוח גינה טיפולית חינוכית, יסודות פילוסופיים ופדגוגיים באקו פסיכולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, יסודות הגינון, פיתוח מיומנויות אישיות לעבודה בגינון עם אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, מבוא לאקולוגיה עמוקה, עבודה ופעילות בגינה, אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, ועוד. התנסות מעשית מהווה חלק בלתי נפרד מלימודי תרפיה באמצעות גינון, והיא כוללת עבודה עם אוכלוסיות שונות, התמחות פרטנית והתמחות קבוצתית, וסיורים ותצפיות שונים.

קורס טיפול באמצעות גינון - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי גינון טיפולי הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ניתן להשתלב במגוון רחב של מקומות עבודה, דוגמת בתי ספר, מוסדות בריאות הנפש, גופים לחינוך מיוחד, מוסדות שיקום, גני ילדים ועוד. עם זאת, לימודי תרפיה באמצעות גינון, כמו כל תחום טיפולי אחר, אינם מסתיימים לעולם. ניתן להמשיך ללימודי תרפיה בתחומים אחרים דוגמת לימודי פסיכותרפיה, דרמה תרפיה, טיפול באמנות ועוד, להעמיק בלימודי גינון, או להצטרף ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה ובעקבותיו אף לתואר שני בתחום. 

שירות אישי חינם
לימודי תרפיה באמצעות גינון
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?