מוסדות לימודים

קורס מדריכות הכנה ללידה

לימודי הכשרת מדריכות להכנה ללידה

ההיריון והלידה הם מהמאורעות החושבים ביותר בחיי האישה, על אחת כמה וכמה ההיריון הראשון. תקופה זו מלווה בשינויים משמעותיים – הן מבחינה פיזיולוגית, הן רגשית, והלידה עצמה הינה בעלת השפעה מכרעת על חיי האישה, הזוג והמשפחה. מובן כי תקופת ההיריון, הלידה והחודשים הראשונים לחיי התינוק אינם נעדרים קשיים, וכי על מנת לעבור תקופה זו בקלות יחסית ובשלום, לנצל חוויה זו עד תומה, ואף להתפתח ממנה ולהצליח ליהנות ממנה – דרושים ליווי ותמיכה מאשת מקצוע. כיוון שנשים רבות מעדיפות כיום לעבור את ההיריון כשהן נעזרות בליווי ותמיכה של מדריכת ההכנה ללידה, עולה הדרישה לנשות מקצוע איכותיות בתחום. מספר מוסדות לימוד מובילים מציעים קורסים להכשרת מדריכות הכנה ללידה – קורסים מרתקים המשלבים בין לימודי פסיכולוגיה, לימודי דולה, לימודי רפואה משלימה ועוד, המקנים הכשרה איכותית ומעמיקה במיוחד. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות הלימודים בקורסים להכשרת מדריכות הכנה ללידה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי הדרכת הכנה ללידה -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס הכשרת מדריכות ההכנה ללידה מיועדים לנשים המעוניינות להשתלב בעבודה מרתקת ומלאת סיפוק זו של הדרכה, ליווי ותמיכה לנשים (וזוגות) במהלך שלבי ההיריון, הלידה והחודשים הראשונים שלאחריה, כמו גם למעוניינות להעשרה אישית מעמיקה בנושא ההיריון והלידה. הלימודים מתאימים במיוחד לנשים בעלות רקע וניסיון בתחומי הבריאות או ההדרכה – לאחיות, דולות, מטפלות מתחומי הרפואה המשלימה, מדריכות הנקה, פיזיותרפיסטיות, מטפלות במגע, מדריכות תנועה לגיל הרך, מדריכות ליווי התפתחותי וכיו"ב.

ללמוד להדריך הכנה ללידה -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה לקורס מדריכות ההכנה ללידה משתנה בין מכללה ומכללה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו: בעוד חלק מהקורסים בתחום פתוחים בפני נשים חסרות רקע וניסיון בתחומי הבריאות, הטיפול, ההדרכה, ההיריון והלידה, מוסדות לימוד אחרים מקבלים אל שורותיהם רק נשים בעלות ניסיון רלוונטי (אחיות ומיילדות, דולות, מטפלות ברפואה משלימה וכו'). כמו כן, לעיתים קרובות מקיימים מוסדות הלימוד ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. דרישת קבלה נפוצה נוספת היא השלמת 12 שנות לימוד, ולעיתים אף קיימת דרישה לתעודת בגרות מלאה.

קורס מדריכות הכנה ללידה ודולות -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס הכשרת מדריכות ההכנה ללידה משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום. הקורסים הקצרים ביותר, המיועדים, בדרך כלל, לבעלות רקע וניסיון בתחום, כוללים בין 100 ל-150 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים, לרב, בין שלושה לחמישה חודשים. קורסים מקיפים ומעמיקים, המיועדים לחסרות רקע וניסיון, כמו גם קורסים המזכים  את הבוגרות בתעודה כפולה (כגון תעודת מדריכת הכנה ללידה ותעודת דולה) כוללים, בדרך כלל, בין 200 ל-250 שעות לימוד אקדמיות והם נמשכים בין חצי לשנה. אם אתן מעוניינות להשתלב בלימודים מרתקים אלו, אך חוששות כי לא תוכלו לעשות כן עקב סדר יומכן העמוס, יש לנו חדשות טובות עבורכן! חלק ממוסדות הלימוד בתחום מאפשרים לכן בחירה בין לימודי בוקר, לימודי ערב או לימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתן עובדות, לומדות או טרודות בגידול הילדים, תוכלו למצוא את הזמן המתאים והנוח לכן ביותר על מנת ליהנות מהלימודים המעשירים וההכשרה האיכותית.

ללמוד להיות מדריכת הכנה ללידה והורות ראשונית -  מהם נושאי הלימוד בקורס?
תכנית הלימודים בקורס הכשרת המדריכות להכנה ללידה והורות ראשונית כוללת שלל נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד התנסויות מעשיות חווייתיות. בחלק ממוסדות הלימוד אף זוכות התלמידות להשתתף בפרקטיקום (סטאז', התמחות מעשית), בו הן מלוות נשים או זוגות לאורך שלבי ההיריון, כך שכבר במהלך הלימודים זוכות הסטודנטיות לצבור ניסיון מעשי בעבודה בתחום. נושאי הלימוד המדויקים אמנם משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם, לעיתים קרובות, כוללים הלימודים את התכנים והנושאים הבאים: אנטומיה, פיזיולוגיה, גישות הכנה ללידה, בדיקות בעת ההיריון, היבטים רגשיים ומנטליים המלווים את שלבי ההיריון והלידה, משככי כאבים ותרופות בהיריון ובלידה, הנקה ראשונית, מערב היריון, תרגילי נשימה, פתולוגיות ובעיות נפוצות בהיריון, צירים, תרגילי הרפיה, תרגילי גמישות, חיזוק רצפת האגן, התמודדות עם כאב, הנחיית קבוצות, טכניקות עיסוי, תזונה בהיריון ובתקופת ההנקה, כלים מתחומי הרפואה המשלימה (ארומתרפיה, שיאצו וכו'), מצבי רוח לאחר הלידה, זוגיות ומיניות, תפקיד האב, הסתגלות לאחר הלידה, לידות תאומים, ניתוח קיסרי, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים אשר יקנו לך את כל הידע והכלים להדריך, ללוות ולתמוך בנשים (ובני זוגן) לכל אורך שלבי ההיריון, הלידה והשבועות הראשונים שלאחריה.

לימודי הכשרת מדריכות הכנה ללידה – תעודה
בוגרות הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאיות לתעודת "מדריכת הכנה ללידה" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהן. חלק ממוסדות הלימוד מזכים את הבוגרות בתעודות נוספות (כגון תעודת דולה או תעודת מדריכת הנקה, לדוגמא) בהתאם לתכנים שהועברו במהלך הקורס.

ללמוד דולות והדרכת הכנה ללידה -  מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו הבוגרות להשתלב בעבודה מבוקשת, מאתגרת ומלאת סיפוק בהדרכה, ליווי, תמיכה וטיפול בנשים וזוגות בשלבי ההיריון והלידה ובשלבי ההורות הראשוניים, בין אם בעבודה פרטנית וזוגית ובין אם בעבודה הכוללת הנחיית קבוצות. הבוגרות יוכלו להשתלב בעבודה כשכירות באחד מהמרכזים הרבים בתחום הפזורים בכל רחבי הארץ ובקופות החולים, או לעבוד כעצמאיות בתחום. כן יכולות הבוגרות להמשיך ולהתפתח בתחום ולפנות ללימודי תואר בסיעוד, לימודי אחות מיילדת, לימודי דולה ודולה פוסט פארטום וקורסים אחרים בתחומי ההיריון, הלידה וההורות.

קורס הכשרת מדריכות הכנה ללידה –  סיכום
לסיכום, אם אתן מעוניינות להשתלב בעבודה מלאת סיפוק, בה תלוו ותדריכו נשים רבות (כמו גם את בני או בנות זוגן) במהלך שלבי ההיריון, תעזרו להן לשמור על בריאותן (הנפשית והגופנית), על בריאות העובר, על מהלכו התקין של ההיריון ואף על איכות הקשר עם בן הזוג, עבודה בה תיהנו מתרומה רבה להתפתחות והצמיחה האישית של לקוחותיכן – לימודי הכשרת המדריכות להכנה ללידה מיועדים עבורכם. בואו ליהנות מלימודים עם עתיד – בואו ללמוד בקורס מדריכות הכנה ללידה.
שירות אישי חינם
קורס מדריכות הכנה ללידה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?