מוסדות לימודים

קורס קוסמטיקה

לימודי קוסמטיקה

הקוסמטיקה, המשתייכת, כמובן, למקצועות היופי והטיפוח, נועדה להפוך אותנו לאסתטיים ויפים יותר, וכיוון שכמעט כולנו רוצים להיות יפים ומטופחים – קיימת דרישה מתמדת לאנשי מקצוע מיומנים בתחום. למעשה, הביקוש לקוסמטיקאים איכותיים אף נמצא בעלייה, שכן אם עד לפני שנים לא רבות, בעיקר נשים פנו לקבלת טיפול קוסמטי, כיום כבר מקובל למדי כי גם גברים רבים מגיעים ליהנות מטיפול קוסמטי תקופתי, ולאחרונה אף קיימת מגמה חדשה של כניסת גברים למקצוע ולקבלת הכשרה איכותית בתחום. כיוון שקוסמטיקאי טוב צריך להיות בקיא בשלל טיפולים ולאחוז בשלל כלים מקצועיים – טיפולי פנים, איפור, עיצוב גבות ועוד, ולדעת להתאים למטופל את התכשיר והטיפול המתאים, וכיוון שטיפול קוסמטי אשר אינו מבוצע במיומנות יכול לגרום נזקים, נדרשים לימודים מעמיקים ומקיפים על מנת להתמחות בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורסים להכשרת קוסמטיקאים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס קוסמטיקה -  מידע כללי
לימודי הקוסמטיקה הם לימודים מקיפים ומעמיקים במיוחד, המשלבים בין התנסות מעשית נרחבת להקניית ידע עיוני מקיף, אשר נועדו להכשיר את בוגריהם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לקוסמטיקאי המקצועי והאיכותי. לימודים מרתקים אלו יקנו לכם יכולת להשתלב בעבודה רווחית, מבוקשת ומלאת סיפוק. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודי הקוסמטיקה, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תוכלו למצוא פרטים רבים אודות לימודי התחום.

לימודי קוסמטיקה -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס הקוסמטיקה מיועדים לכל מי שתחומי היופי והטיפוח מושכים את ליבם, והם מעוניינים לקבל הכשרה מקצועית איכותית ולרכוש מיטב הידע, הכלים והמיומנויות על מנת להעביר טיפולים קוסמטיים, להשתלב במקצוע מבוקש ולהפוך את תחביבם למקצוע מכניס. כן מתאימים הלימודים גם למי שמעוניין בהעשרה אישית בלבד בתחום. רבות מהנרשמות ללימודים הן נשים, אולם בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במספר הגברים הפונים ללימודי התחום ולעיסוק בו, אולי בד בבד עם העלייה הדרמטית בגברים הדואגים לקבל טיפול קוסמטי באופן קבוע. אם אתם מתעניינים בלימודי קוסמטיקה, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודי ספרות ועיצוב שיער, לימודי קוסמטיקה רפואית, לימודי דיקור סיני קוסמטי, לימודי איפור, לימודי קוסמטיקה טבעית אורגנית ולימודי קורסים נוספים מתחומי היופי והטיפוח.

ללמוד קוסמטיקה -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
אמנם תנאי הקבלה ללימודי הקוסמטיקה נקבעים על פי מוסדות הלימוד עצמם, ועל כן הם יכולים להשתנות מעט בין מכללה למכללה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו, אך ברוב המוחלט של מוסדות הלימוד בתחום פתוחים הלימודים בפני הקהל הרחב, ואין הם מציבים כל תנאי קבלה בפני המועמדים והמועמדות – וכל מועמד בן 18 ומעלה מוזמן להצטרף ללימודים וליהנות מההכשרה המרתקת והאיכותית.  

קורס הכשרת קוסמטיקאיות וקוסמטיקאים -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס הקוסמטיקה משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אולם, בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 600 ל-800 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים בין חצי שנה ולשנה וחצי, כתלות במתכונת הלימודים (מספר המפגשים בשבוע, אורכו של כל מפגש, וסך כל שעות הלימוד, כמובן). לימודי הקוסמטיקה מוצעים במגוון מסלולים – במסלול לימודי בוקר או מסלול לימודי ערב (המתאים במיוחד לאנשים עובדים, סטודנטים עסוקים והורים נטולי זמן פנוי רב), לימודים הכוללים מפגש שבועי אחד ולימודים אינטנסיביים הכוללים כשלושה מפגשים שבועיים – כך שכל אחד ואחת יכולים למצוא את מסלול ההכשרה המתאים להם ביותר, משתלב היטב בלוח הזמנים שלהם, ועונה על רצונותיהם ודרישותיהם.

ללמוד להיות קוסמטיקאית - מהם נושאי הלימוד בקורס?
לימודי הקוסמטיקה כוללים מגוון עשיר במיוחד של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים, כמו גם שלל תרגולים והתנסויות מעשיות בכל תחומי הטיפול הקוסמטי. למעשה, כמחצית משעות הלימוד מוקדשות לתרגול מעשי, כך שהכשרת הבוגרים הינה מלאה ושלמה, וכבר במהלך הלימודים זוכים הסטודנטים לרכוש ניסיון מקצועי רב ולתרגל את מיומנותיהם בתחום. נושאי הלימוד המדויקים בקורס אמנם משתנים מעט בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אך בדרך כלל כוללים הלימודים את התכנים והנושאים הבאים: אנטומיה, פיזיולוגיה, כימיה קוסמטית, שעוות גוף, איפור בסיסי, איפור כלות, עיסוי פנים, דרמטולוגיה, עיסוי פנים, סוגי עור, איפור קבוע, יסודות ההיגיינה, חומרים ותכשירים קוסמטיים, מכשור אלקטרו- קוסמטי, שיטות הסרת שיער, בניית ציפורניים, ניקוי העור, גורמים המשפיעים על מראה העור ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד, המלווים בתרגולים שוטפים, המקנים לבוגרים את מיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לקוסמטיקאי המקצועי והמיומן. חלק מהקורסים בתחום אף מצקדישים חלק מהלימודים לתחומים כגון הקמת וניהול עסק פרטי, שיווק ופרסום, עבודה מול לקוחות וכיו"ב, וחלק ממוסדות הלימוד כוללים בתכנית הלימודים נושאים להעשרה אישית – כגון לימודי ארומתרפיה, לדוגמא.

לימודי קוסמטיקה – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעדמו בהצלחה בכל דרישות הקורס יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם, כמו גם לתעודת מקצוע סוג 1 מטעם משרד התמ"ת (משרד הכלכלה).

ללמוד קוסמטיקה - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יכולים הבוגרים להתחיל לעבוד כקוסמטיקאים שכירים או עצמאיים, וכיוון שהביקוש לקוסמטיקאים איכותיים הוא יציב למדי, סביר להניח כי במהירות רבה יוכלו הבוגרים לבנות לעצמם קהל לקוחות וליהנות מעבודה רווחית ומלאת סיפוק. חלק מהבוגרים בוחרים להמשיך להתפתח מקצועית וללמוד בקורסים מתקדמים ובקורסים אשר יקנו להם מיומנויות נוספות, כגון קורס קוסמטיקה רפואית, קורס קוסמטיקה טבעית, קורס בניית ציפורניים, קורס עיסוי, קורס עיצוב שיער, קורס עיצוב גבות, קורס מניקור פדיקור, וקורסים נוספים מתחומי היופי והטיפוח.

קורס קוסמטיקה - סיכום
לסיכום, אם ומאז ומתמיד התעניינתם בתחומי היופי והטיפוח והאסתטיקה, או אף אם רק לאחרונה התחילו תחומים אלו לשבות את ליבכם, ואם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה נדרשת, הזוכה לביקוש מתמיד (ואף גובר), בה תסייעו לרבים להיראות הכי טוב שהם יכולים – לימודי הקוסמטיקה יכולים להתאים לכם עד מאד. לימודים מקיפים ומעמיקים אלו יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, כך שתוכלו במהירות וקלות יחסית להשתלב בעבודה רווחית. אז בואו ליהנות מיופי של לימודים – בואו ללמוד בקורס קוסמטיקה.
שירות אישי חינם
קורס קוסמטיקה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?