מוסדות לימודים
רשת מכללות עתיד
רשת מכללות עתיד
ברוך הבא אל העתיד שלך
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, מעלות, כרמיאל, אום אל פחם, באר שבע, ירכא
המכללה למינהל
המכללה למינהל
לימודי מטפלות יום סוג 1 וסוג 2
מיקום בארץ: אילת, אשדוד, ראשון לציון, ירושלים, בית ברל, חיפה
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
לימודי מטפלות סוג 1 מטפלות סוג 2
מיקום בארץ: עמק הירדן
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי מטפלות
מיקום בארץ: שדרות
מכללת אתגר
מכללת אתגר
לימודי מטפלות וסייעות בבאר שבע
מיקום בארץ: באר שבע
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
לימודי הכשרת גננות
מיקום בארץ: תל אביב
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
מכללת אורט רחובות
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
סימן שאתה מצוין
מיקום בארץ: תל אביב
המכללה למינהל
המכללה למינהל
לימודי סייעות לחינוך מיוחד
מיקום בארץ: אילת, אשדוד, ראשון לציון, ירושלים, בית ברל, חיפה

לימודי סייעות ומטפלות

תעודת העשרה בסייעות ומטפלות

ניתן לעבוד בחינוך לגיל הרך בתפקידי סייעות, גננות ומטפלות, כאשר לכל תחום משך הכשרה שונה. לימודי גננות אורכים ארבע שנים במסגרת אקדמית של תואר ראשון, בעוד שלימודי סייעות ומטפלות משתנים באורכם בהתאם להתמתחות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכשרת סייעות, גננות ומטפלות לגיל הרך - מידע כללי

עבודה עם ילדים בגיל הרך מבטיחה גיוון בלתי פוסק, הנאה ואתגר, אך גם שחיקה ועייפות לאחר זמן מה בתפקיד. לימודי סייעות, גננות ומטפלות מקנים את הכלים והמיומנויות הנחוצים על מנת להתמודד עם האתגרים השונים בעבודה, כאשר כל תחום עיסוק דורש תכונות ויכולות אחרות. על מנת לעסוק בחינוך לגיל הרף בתפקיד סייעות, גננות או מטפלות יש להיות בעלי סבלנות רבה, יכולת הוראה והדרכה, וכמובן בעלי אהבה לילדים ותחושת שליחות חינוכית.

קורסי גננות

לימודי גננות הינם, כאמור, לימודים אקדמיים לתואר ראשון, והם אורכים ארבע שנים. עם זאת, ניתן ללמוד את המקצוע גם במסגרת קורסים והשתלמויות קצרים יותר, המזכים בתעודות גמר שונות. בין לימודי גננות בקורסים המכללות השונות מציעות לימודי הכשרת מדריכי התפתחות תינוקות, משחק למידה ויצירה בפינת הגן, פעולה ופעילות בגן, שימוש מושכל במחשבים בגני הילדים מחנכים בגן ילדים בגישת חפן, מטפלות במעונות, הכשרת סייעות, אבחון והתערבות, הכשרת מטפלות, ניהול משפחתונים, מטפח רב אוריינות, מנהלת מעון, ועוד.

קורסי סייעות

תפקיד הסייעות החינוכיות בגני ילדים הינו מתן כלים יישומיים לעבודה בגן, על מנת להביא לתפקוד יעיל במסגרת החינוכית. לימודי סייעות מוצעים אף הם במגוון מכללות ברחבי הארץ, כאשר אורך הלימודים משתנה בהתאם לסוג ההתמחות. תנאי הקבלה ללימודי סייעות דורשים תעודת בגרות מלאה וראיון אישי, אולם קורסים מתקדמים בתחום מחייבים ידע או ניסיון מעשי קודם. לימודי סייעות כוללים נושאים דוגמת עבודה עם הורים, הגשת חומרים לילדים, שימושי מחשב, שלבי ההתפתחות של הילד בגיל הרך, תוכניות לימודים לגיל הרך, תפקידי הסייעת בגן, פיתוח סביבות למידה ועוד.

קורסי מטפלות 

לימודי מטפלות מוצעים אף הם במגוון מכללות ובשפע של קורסים, סדנאות והשתלמויות. מומלץ לבדוק את רמת סגל ההוראה ומקצועית המרצים, וכן את תוכנית הלימודים ולוודא שהיא מקנה את כל הכלים והמיומנויות הדרושים לשם השתלבות בשוק העבודה. תוכנית לימודי מטפלות עשירה ומגוונת, וכוללת נושאים כמו התפתחות הילד, ספרות ילדים, חינוך ופעילות בגיל הרך, קשיים במהלך ההתפתחות, מוסיקה ושירי ילדים, תקשורת בין אישית, ויסודות הטיפול בילד.

לימודי הכשרת מטפלות, גננות וסייעות לגיל הרך - מה עושים בסיום הלימודים?

מטרת לימודי סייעות, גננות ומטפלות היא הכשרת אנשי חינוך איכותיים ומקצועיים, בעלי ידע תיאורטי ומיומנויות מעשיות שיאפשרו לעבוד עם ילדים בטווח רחב של גילאים. ניתן לעבוד עם ילדים במסגרות רבות, דוגמת גן ילדים, פעוטון, צהרון, בית ספר, מתנ"ס, או כעבודה פרטנית עם הילד בביתו. עם זאת, תחום החינוך הוא רחב ומתפתח ללא הרף, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מבחינה אישית ומקצועית מומלץ להמשיך את לימודי התחום. ניתן להשתלב בלימודי תואר ראשון בחינוך והוראה, לימודי חינוך אנתרופוסופי וחינוך וולדורף, לימודי הדרכת אמנות וקורסים ותארים נוספים בתחום. 

שירות אישי חינם
לימודי סייעות ומטפלות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?