מוסדות לימודים

לימודי חינוך וולדורף

תואר ראשון בחינוך וולדורף

אם ברצונך לעסוק במקצוע שיאפשר לך להשפיע על דור העתיד ולעצבו, לימודי חינוך עשויים להתאים לך. אם חלומך הוא לעסוק בחינוך שאינו קונבנציונאלי, אולי תתעניין בלימודים כדוגמת לימודי חינוך וולדרף.

חינוך ולדורף, הידוע גם בכינויו "חינוך אנתרופוסופי", היא גישה חינוכית שייסד הפילוסוף, הוגה הדעות והמחנך רודולף שטיינר, בפתח המאה העשרים. שמה של השיטה נגזר משמו של מפעל הסיגריות "ולדורף-אסטוריה", בעיר שטוטגרט שבגרמניה, שבו הוקם בית הספר הראשון שאימץ אותה. מאז הוקמו מאות בתי-ספר ואלפי גני ילדים שאימצו את השיטה, בכל רחבי העולם. נכון לכתיבת שורות אלו, בארץ, פועלים בישראל 15 בתי ספר ומעל מאה גני ילדים, הפועלים בגישה זו.

השקפת העולם החינוכית של חינוך ולדורף או החינוך האנתרופוסופי, מושתתת על גישת הפסיכולוגיה ההתפתחותית של שטיינר, המאמינה כי הילד אינו מבוגר קטן כי אם ישות מתפתחת וכי הילדות הינה תקופה משמעותית העומדת בפני עצמה. השקפת העולם הזו דומה בבסיסה לגישות החינוך ההתפתחותיות המרכזיות, עימן נמנות גישותיהם של קולברג, פיאז'ה ואריקסון. בדומה לגישות אלו, רואה גישה זו את הילדות כפרק הזמן שבו מתפתחים בהדרגתה איכויותיו, כשוריו והבנותיו של האדם. בהתבסס על השקפת העולם הזו, מתאימה עצמה המערכת החינוכית הפועלת בשיטת החינוך האנתרופוסופי לשלב ההתפתחותי שבו נמצאים הילדים המתחנכים על ידה. באופן זה מותאם תהליך הלמידה לשלבי התפתחות הילד מבחינה שכלית, רגשית ומוטורית.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי חינוך וולדורף לתואר ראשון - מידע כללי

במסגרת החינוך האנתרופוסופי, מלווה מחנך הכיתה את כתתו לאורך כל שמונה שנות לימודיה הראשונות ויוצר עם כל אחד מתלמידיו מערכת יחסים המבוססת על אמון וקרבה. המחנך האנתרופוסופי מקדיש את תשומת לבו המלאה לפיתוח כל כישוריו של הילד ללא יוצא מן הכלל, ובניגוד למתרחש במערכת החינוך הקונבנציונאלית ארגון וניהול בית הספר הפועלים בשיטת וולדרף נתון בידי המחנכים והמורים.
במסגרת שיטת החינוך האנתרופוסופית, מובאים תכני הלימוד בפני התלמידים באופן חוויתי-אמנותי. למעשה, נתפס כל ילד כבעל פוטנציאל אמנותי ומדעי ופיתוח הדמיון וחדוות היצירה נתפסים כחשובים לא פחות מהקניית ידע וחינוך לחשיבה.

הילדים הנהנים מן החינוך המתבסס על שיטת וולדורף נחשפים לפעילות מסוגים שונים, המונה תנועה, ציור בטכניקות שונות, פיסול, סריגה, מוסיקה, שירה קלאסית ומודרנית, תפירה, נגרות, צורפות, קדרות, נייר, נפחות, בניה, יצור טקסטיל, בישול ועוד מוסדות הלימוד הישראלים הפועלים בשיטת החינוך האנתרופוסופי מעניקים דגש מיוחד לתרבות הישראלית ולחגים היהודיים.

לימודי חינוך וולדורף וחינוך אנתרופסופי לתואר ראשון - תכנית לימודים

לימודי חינוך ולדורף נועדו להכשיר את בוגריהם לאייש משרות חינוכיות במוסדות הלימוד הפועלים על פי גישת ולדורף.
מטרתה של תכנית הלימודים של לימודי חינוך וולדרף היא ; לחשוף את בוגריהם לתפיסת העולם האנתרופוסופית; לפתח את מודעותם לצרכיו ההתפתחותיים של הילד המתחנך בבית הספר היסודי; לטפח את יכולת החקירה שלהם; ולהקנות להם הכשרה אמנותית הכוללת התנסויות בעבודה בחומר, בציור, במוסיקה, ברישום צורות, באוריתמיה, בדרמה וכיו"ב.

לימודי חינוך וולדורף מעניקים דגש רב להתפתחותו הפנימית של המחנך על מנת להפוך אותו לאדם שלם ורב-גוני. הסיבה לכך היא ההנחה כי מורים שהתפתחו בעצמם, ישפיעו על התפתחותם של תלמידיהם. תכנית הלימודים של לימודי חינוך וולדרף כוללת לצד התכנים העיוניים גם תכנים מעשיים. במסגרת הלימודים המעשיים, צופים התלמידים בשיעורים המתקיימים בבתי הספר הפועלים על פי השיטה האנתרופוסופית ומתנסים בהעברת השיעורים בעצמם, בליווי גנן או מורה מנוסים.

לימודי חינוך וולדרף נמשכים כשלוש שנים ומעניקים לבוגריהם תעודת תואר ראשון בחינוך (B.Ed), לצד תעודת בוגר הכשרה בחינוך ולדורף ובתעודת הוראה לבית הספר היסודי עם התמחות באחד מתחומי הדעת: ספרות, מקרא ותרבות ישראל, מתמטיקה, מדעים ועוד.

לימודי תואר ראשון בחינוך וולדורף - אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי חינוך וולדרף יוכלו להתברג באחד ממודות הלימוד הפועלים בשיטת וולדורף כמחנכים וכמורים מקצועיים. בתי ספר הפועלים בשיטת חינוך ולדורף בישראל הולכים ומתרבים במהירות וכמות התלמידים המבקשים ללמוד בהם הולכת וגדלה בהתמדה. הדבר מעלה את הביקוש כך למורים אשר למדו את השיטה באופן ההולך וגובר עם הזמן.

לימודי תואר ראשון בחינוך אנתרופוסופי וחינוך וולדרף - תנאי קבלה

ברוב מוסדות הלימוד המציעים לימודי חינוך וולדורף כוללים תנאי הקבלה ציון 525 לפחות בבחינת הפסיכומטרי, ראיון אישי וממוצע בגרויות העולה על 92.

שירות אישי חינם
לימודי חינוך וולדורף
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?