מוסדות לימודים
המכללה האקדמית הדסה
המכללה האקדמית הדסה
מכינה קדם אקדמית
מיקום בארץ: ירושלים
חרשן
חרשן
לימודי השלמה ושיפור לבחינות הבגרות
מיקום בארץ: תל אביב, ראשון לציון
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
מכינה קדם טכנולוגית להנדסאים בלבד!
מיקום בארץ: כנרת
בית הספר הארצי להנדסאים קריית הטכניון
בית הספר הארצי להנדסאים קריית הטכניון
בית הספר הארצי להנדסאים, קריית הטכניון, חיפה - בגרות קמפוס – לימודי הכנה לבגרות בהיסטוריה
מיקום בארץ: קריית הטכניון - חיפה
אנקורי בגרות
אנקורי בגרות
לימודי הכנה לבחינות הבגרות
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, ירושלים, קרית ביאליק, אשדוד, ראשון לציון, פתח תקוה, רעננה

בחינת בגרות בהסטוריה

השלמת בגרויות - היסטוריה

על מנת לקבל תעודת בגרות, יש להצליח בבחינת בגרות בהיסטוריה ברמה של 2 יחידות לימוד לפחות. לכן חובה על כל מי שמעוניין בלימודי תואר ראשון להבחן בבחינת בגרות בהיסטוריה ברמת 2 יחידות לימוד, וניתן להבחן גם לאחר סיום לימודי התיכון במסגרת בחינה אקסטרנית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכנה לבגרות בהיסטוריה - מידע כללי

ניתן לבחור את רמת יחידות הלימוד, כאשר 2 יחידות לימוד בהיסטוריה הן המינימום, ומי שמעוניין בכך יכול להיבחן ברמת 5 יחידות לימוד בבחינת בגרות בהיסטוריה. בעוד שתלמידים רבים בוחרים בבחינת בגרות בהיסטוריה ברמה של 2 יחידות לימוד בלבד, הרי שגם רמה של 5 יחידות בהיסטוריה איננה נחשבת לקשה במיוחד, וגם מי שמעדיפים תחומים אחרים יוכלו לצלוח אותה ללא קשיים מיוחדים. חשוב לציין כי רמת לימוד של 5 יחידות בהיסטוריה, בדומה לכל בחינת בגרות, מזכה בבונוס מסוים אשר משוקלל עם שאר הציונים, ומסייע בהשגת ציון ממוצע גבוה יותר בתעודת הבגרות הסופית.

קורס הכנה לבחינת בגרות בהיסטוריה ניתן למצוא כיום בכל מכון הגנה לבגרות או מכינה קדם אקדמית, וכמובן שאפשר גם לקחת שיעורים פרטיים לקראת בחינת הבגרות בהיסטוריה. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בהיסטוריה נערכים בדרך כלל בצורה של מרתון, כלומר מספר ימים מרוכזים הכוללים לימודי היסטוריה אינטנסיביים. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בהיסטוריה מוצעים גם בצורה של למידה בקבוצות קטנות לאורך כל השנה, שיעורי תגבור לקראת הבחינה, שיעורי עזר, או שיעורים פרטיים.

לימודי שיפור והשלמת בגרות בהיסטוריה - נושאי הבחינה

חומר הלימודים של בחינת הבגרות בהיסטוריה משתנה בהתאם ליחידות הלימוד, כאשר רמה של 2 יחידות לימוד בבגרות בהיסטוריה היא הבסיסית, ואילו רמה של 5 יחידות לימודי בהיסטוריה היא בחירה למי שבוחר להרחיב במקצוע זה. בחינת הבגרות בהיסטוריה כוללת מגוון רחב של נושאים ודורשת שליטה בידע רחב, ולכן מומלץ להיעזר במכוני הגנה לבגרות או שיעורים פרטיים, על מנת להבטיח הצלחה בבגרות בהיסטוריה וקבלת ציון גבוה.

נושאי בחינת הבגרות בהיסטוריה משתנים כל בחינה, אך בדרך כלל בחינת הבגרות בהיסטוריה דורשת ידע בנושא הקמת מדינת ישראל, היישוב היהודי בארץ ישראל והתנועה הציונית בימי מלחמת העולם השנייה, מדיניות הביטחון ומלחמות ישראל, ישראל והעמים בשנים 1870-1920 ומלחמת העולם הראשונה, בעיית הפליטים והעקורים לאחר מלחמת העולם השנייה, גרמניה והרייך השלישי, מלחמת העצמאות, הסדרי שלום לאחר מלחמת העולם הראשונה, ראשית המלחמה הקרה, בניית הבית הלאומי ויחסי העמים בישראל, נאציזם, קליטת עלייה, התנועה הציונית, מלחמת העולם השנייה, ארצות האסלאם והיהודים בהן בין שתי מלחמות עולם, העליות לארץ ועוד.

לימודים בקורס הכנה לבגרות בהיסטוריה - סיכום

בדומה לשאר בחינות הבגרות, גם בחינת הבגרות בהיסטוריה מוצעת בכמה מועדים, ולכן מי שאינו מסתפק בציון לו זכה יכול לשפר את הציון. בחינת הבגרות בהיסטוריה היא כאמור הכרחית על מנת לזכות בתעודת בגרות, אך אין הכרח בהצלחה בבחינת בגרות ברמת 5 יחידות לימוד כתנאי לקבלה למקצוע כלשהו באוניברסיטה. ניתן לגשת אל בחינת הבגרות בהיסטוריה גם לאחר התיכון, במסגרת אקסטרנית, ובמקרה זו מומלץ להיעזר במכוני הכנה לבגרויות על מנת לרענן את הידע ולשפר את הסיכוי לקבלת ציון גבוה. אז אם אתם מעוניינים לשפר את סיכויי הקבלה שלכם לתואר ראשון בהיסטוריה, מדעי המדינה, קרימינולוגיה או כל תחום אחר - לימודי ההכנה לבגרות בהיסטוריה מיועדים עבורכם. 

שירות אישי חינם
בחינת בגרות בהסטוריה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?