מוסדות לימודים
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
לימודי הכשרת מדריכים לאמנות
מיקום בארץ: כפר סבא
המכללה האזורית צפת
המכללה האזורית צפת
בית היוצר – בית ספר לאמנות
מיקום בארץ: צפת
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
לימודי תעודה והשתלמויות למורים
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
המרכז ללימודי חוץ
מיקום בארץ: שדרות
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
הכשרת מדריכי אמנות בקהילה
מיקום בארץ: כנרת
המכללה האזורית צפת
המכללה האזורית צפת
לימודי מדריך מוסמך מקצועי באמנות
מיקום בארץ: צפת
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
לימודי תעודה והתמחות
מיקום בארץ: קריית טבעון

לימודי הוראת והדרכת אמנות

תעודת העשרה בהוראת והדרכת אמנות

לימודי הוראת והדרכת אמנות מאפשרים למורה לשלב בין תחומי עשייה אמנותיים, לבין הכשרה להוראת אמנות. לימודים בחוג זה מאפשרים למורה לעתיד להכיר את שפת האמנות ותולדותיה, במקביל לפיתוח כישורים אמנותיים וחינוכיים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הדרכת והוראת אמנות - מידע כללי

לימודי הוראת והדרכת אמנות מכשירים את המורה לעתיד להוראת אמנות בכל שכבות הגיל בבתי הספר, ומפתחים כלים והבנת האומנות כשפה מורכבת ומגוונת, בעלת היבטים חברתיים, תרבותיים ואישיים. לימודי החוג מקנים לסטודנט יכולת לקדם את דו השיח המקצועי בין העיסוק באמנות והעיסוק בחינוך. הלימודים מספקים את העקרונות של חינוך לאמנות, את התשתית הרעיונית לחינוך, את הידע התיאורטי על תיאוריות ההתפתחות השונות, והבנה של ההיבטים החברתיים בחוויה החינוכית.

לימודי הוראת והדרכת אמנות - למי מתאימים הלימודים?

לימודי הוראת והדרכת אמנות מיועדים לאנשים עם כישרון באמנות, הרוצים להשפיע ולעצב את הפני החברה הישראלית בעתיד. לאמנות יש כוח רב, פוליטי וחברתי גם יחד, ולימודי הוראת אמנות מקנים למורה לעתיד יכולות דידקטיות, המאפשרות לו להעביר את ההבנה בחשיבות האמנות לתלמידים. הוראת אמנות תהיה מאתגרת ובעייתית לאנשים ללא זיקה לתחום. אם אתם מתעניינים בלימודי הוראת אמנות, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים בתחום האמנות והעיצוב - קורס רישום וציור, קורס פיסול, קורס צילום ועוד. 

ללמוד הוראת והדרכת אמנות - תכנית הלימודים

לימודי הוראת והדרכת אומנות אורכים ארבע שנים, בדומה לכל לימודי ההוראה לתואר ראשון. הלמודים מקנים לבוגר תעודת בוגר תואר ראשון B.Ed ותעודת הוראה באמנות לכל הגילאים. ניתן ללמוד את התחום במוסדות אקדמיים רבים ברחבי הארץ, אך לכל מוסד תוכנית לימודים עם דגשים תיאורטיים ומעשיים שונים. הבדלים נוספים בין המוסדות הם רמת הסגל האקדמי, מיקום גיאוגרפי, תנאי קבלה, מידת הסיוע של מוסד הלימודים במציאת עבודה לאחר סיום הלימודים, ותנאי השכר והמלגות המוצעים לסטודנט.

תוכנית לימודי הוראת והדרכת אמנות כוללת הכרה נרחבת עם סוגי אמנויות רבות. יסודות הצבע, יסודות הפיסול, יסודות הרישום, יסודות האמנות הדיגיטאלית, סדנת צילום, תחריט, קרמיקה, ציור, וידאו ארט, ואמנות בין תחומית, הם רק חלק קטן מסוגי האמנויות בהן הסטודנט מתנסה במהלך לימודיו. בנוסף, יש קורסים תיאורטיים החושפים את הסטודנט להיסטוריה ולמחשבה העומדים מאחורי האמנות על תחומיה השונים. אמנות האסלאם, אמנות ימי הביניים, אמנות הרנסאנס, אמנות בישראל, אמנות מודרנית במערב, ואמנות פלסטינית, מסייעים בהבנת הצד התיאורטי של האמנות.

לימודי הוראת והדרכת אמנות כוללים בהכרח חלק עיוני בחינוך, המקנה לסטודנט ידע תיאורטי על התלמידים והתנהגותם הצפויה. תהליכי התפתחות והתבגרות, ניווט כיתה, יסודות הוראת האמנות, שילוב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים, סוציולוגיה של החינוך, ופסיכופתולוגיה, עוזרים לסטודנט מהצד התיאורטי. הצד המעשי של לימודי הוראת אמנות כולל תצפיות בשיעורים, ובשלב מתקדם יותר העברת שיעורים.

קורס הכשרת מורי ומדריכי אמנות - אפשרויות תעסוקה

לימודי הוראת והדרכת אמנות מאפשרים לעסוק בהוראת אמנות, מן הסתם, אך יש תחומים נוספים הפתוחים בפני הסטודנט. ניתן לעסוק בהוראה במסגרת חינוך בלתי פורמאלי, או לעסוק בריכוז מקצוע בבית הספר, כתיבת מערכי לימוד, או משרות ניהול שונות. עם זאת, מורה טוב לעולם אינו מפסיק את לימודיו ואת התפתחותו המקצועית, במיוחד בתחום מגוון ומתפתח כמו אמנות. משרד החינוך מכיר ומתגמל מורים על לימודיהם, וניתן לצאת להשתלמויות קצרות וממוקדות, המתאימות מבחינת מערכת השעות למורה העובד. 

שירות אישי חינם
לימודי הוראת והדרכת אמנות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?