מוסדות לימודים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמית ספיר - לימודי אדריכלות, גינון וחקלאות
מיקום בארץ: שדרות
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין - הנדסאי אדריכלות נוף
מיקום בארץ: עמק חפר

לימודי עיצוב גינון

תעודת העשרה בעיצוב גינון

עבודה בגינה היא תחום עיסוק מהנה ומאתגר, המשלב בין עיצוב ואסתטיקה, עבודה פיזית, תכנון, וכמובן הכרת צמחים. עיצוב גינון ונוף הינו תחום מתפתח במהירות, הכולל בתוכו לימודי בנייה והקמה של גינות וגנים, וכן טיפוח וטיפול בגינות קיימות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס עיצוב ותכנון גינות ונוף - מידע כללי

לימודי גינון ונוף עוסקים בכל מה הקשור לצמחיה ולגינה, להבדיל מלימודי גננות הקשורים לחינוך ילדים. על העוסקים במקצוע הגינון להכיר מגוון רחב של צמחים ואת התכונות הייחודיות לכל אחד מהם, כמו מידת ההשקיה שהצמח צורך, באיזה עונה הוא פורח, איזה אדמה מתאימה ביותר לגדל כל צמח, האם הוא דורש אור ישיר או דווקא צל, ועוד. תחום חשוב נוסף הוא תכנון נוף, העוסק בעיצוב הצמחים בצורה המיטבית על פי דרישות הלקוח, בכדי ליצור אווירה מסוימת באזור המבוקש.

ללמוד עיצוב ותכנון גינות - למי מתאימים הלימודים?

רבים עוסקים בגינון בתור תחביב, ולימודי גינון ונוף תורמים רבות לחובבים המעוניינים לעסוק בגינון כסוג של תרפיה, או להפוך את הגינה הביתית למפוארת ומרשימה ולא רק אסופת צמחים. כמובן שלמי ששואף לעסוק בגינון כמקור פרנסה מומלץ מאוד ללמוד את התחום בצורה מסודרת ומקצועית, המאפשרת לרכוש מיומנויות וטכניקות חשובות בתחום.

קורסים בתחום הגינון ועיצוב הנוף - מה מומלץ לבדוק לפני שנרשמים? 

לימודי קורס גינון ונוף מוצעים במגוון רחב של מכללות ברחבי הארץ, ומומלץ לבדוק את מידת ההכשרה המקצועית של צוות ההוראה במקום הלימודים. פרמטרים נוספים שכדאי לבדוק הם תוכנית הלימודים והקף התרגול המעשי, מצבם הפיזי של חדרי הלימוד והציוד המקצועי, מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכן את גובה שכר הלימוד והמלגות השונות המוצעות לסטודנטים. מכללות רבות מסייעות בהשתלבות בשוק העבודה, וכדאי לבדוק את האפשרויות המוצעות לפני ההרשמה ללימודי קורס גינון ונוף.

לימודי גינון ונוף - מגוון מסלולי לימוד

ישנן מסגרות רבות ללימודי גינון ונוף, דוגמת גננות נוי סוג 1 וסוג 2, קבלנות גינון, גידול צמחים בגן הנוי, תכנון הגן להנאה ולתועלת, הקמת בריכות מים בגן הנוי וגידול צמחי תועלת בגן הנוי. תוכנית לימודי קורס גינון ונוף משתנה בהתאם להתמחות הספציפית, אך בדרך כלל קורסים בנושא עקרונות הקמת גינה ואחזקתה, אלמנטים תרפויטיים בטבע ובעבודה בגינון, יסודות הגינון, בוטניקה, הכרת צמחים ומבוא לאקולוגיה נכללים בלימודי גינון ונוף. כל מסלולי הלימוד בקורסים השונים של גינון ונוף כוללים כמובן סיורים מקצועיים בנושאי הגינון במשתלות ובגינות וכן התנסות בעבודה מעשית בגינה ובחממה, בהתאמה לנושא ההתמחות. אם אתם מתעניינים בלימודי גינון, אולי יתאימו לכם גם לימודי התרפיה באמצעות גינון, לימודי הנדסאי נוף ואדריכלות נוף או לימודי תואר ראשון באדריכלות.

שירות אישי חינם
לימודי עיצוב גינון
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?