מוסדות לימודים
רשת מכללות עתיד
רשת מכללות עתיד
ברוך הבא אל העתיד שלך
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, מעלות, כרמיאל, אום אל פחם, באר שבע, ירכא
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
המרכז ללימודי חוץ
מיקום בארץ: שדרות
המכללה למינהל
המכללה למינהל
בית הספר למקצועות החשמל
מיקום בארץ: אילת, אשדוד, ראשון לציון, ירושלים, בית ברל, חיפה
מיקום בארץ:
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
מכללת אורט סינגאלובסקי בתל אביב
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
מכללת אורט בראודה להנדסאים
מכללת אורט בראודה להנדסאים
מכללת אורט בראודה להנדסאים - לימודי בקרים מתוכנתים
מיקום בארץ: כרמיאל

לימודי בקרים מתוכנתים

תעודת הנדסאי בבקרים מתוכנתים

לימודי בקרים מתוכנתים מעניקים ידע מקצועי מתקדם לשם עבודה עם מערכות בקרה של מכונות ותהליכים. תחום אחריות נוסף של בוגרי לימודי קורס בקרים מתוכנתים הינו עבודה על ציוד היקפי וציוד קצה, דבר המבטיח השתלבות במגוון מקומות תעסוקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס בקרים מתוכנתים - מידע כללי

תפקידו של בקר הינו מקצועי ואחראי, וכולל עבודה עם מכשיר אלקטרוני ממוחשב, הנקרא גם בקר מתוכנת PLC. תפקידו של בקר בר תכנות הוא בקרה ושליטה על תהליכים שונים, בהתאם לציוד קצה אליו הוא מחובר ובהתאם ליעד שהוגדר על ידי הלקוח. לימודי בקרים מתוכנתים מעניקים היכרות מעמיקה עם המידע הדיגיטאלי והאנלוגי שיש לאסוף במהלך העבודה, וכן עם המדדים המתוכנתים אשר מגדירים את המידע שחוזר לציוד הקצה בזמן אמת.

לימודי בקרים מתוכנתים PLC מעניקים היכרות נרחבת עם סדר הפעולות שיש לתכנת בבקר, אשר ניתן לשמירה באמצעות דיאגראמת הסולם של הבקר. חשוב לציין כי בקרים ניתנים לתכנות לעבודה עם ציוד קצה מסוגים שונים, וכמו כן בסביבות עבדוה שונות כולל הפרעות של לחות, רעש, זעזועים, או טווח טמפרטורה גדול. תכונות אלה הופכות את הבקרים המתוכנתים ליעילים במיוחד, ומשום כך ישנו ביקוש רב לאנשי מקצוע איכותיים בתחום PLC.

לימודי בקרים מתוכנתים - קהל היעד ותנאי הקבלה

בקרים מתוכנתים נמצאים בענפי תעשייה שונים ומגוונים, ובכלל זה בקרה על תהליכים בקווי ייצור, בקרה על מערכות השקיה, בכלי רכב, וכן בבקרה של תנועת רכבות. בשל אופי העבודה עם בקרים מתוכנתים, לימודי הקורס מיועדים למי שמבקש להשתלב בפיקוד חשמלי בתעשייה, ובפרט לאנשי חשמל או הנדסאים בעלי ידע קודם וניסיון מעשי בתחום פיקוד מערכות. קהל יעד נוסף של לימודי בקרים מתוכנתים הינו אנשי צוות טכני במפעלי תעשייה, אולם מיומנויות טכניות הינן תנאי קבלה בסיסי לקורס בקרים מתוכנתים. אם אתם מתעניינים בלימודים אלו, אולי תגלו עניין גם בלימודים נוספים להכשרת טכנאים. ייתכן כי תתעניינו גם בלימודי תואר ראשון בהנדסה

ללמוד קורס בקרים מתוכנתים - משך הלימודים

לימודי בקרים מתוכנתים נמשכים חצי שנה, בהיקף של 120 שעות לימוד אקדמיות.

קורס להכשרת בקרים מתוכנתים - תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים משלבת ידע תיאורטי מקיף לצד התנסות מעשית, וכוללת נושאים מרתקים דוגמת תקשורת כרטיס הבקר, טיימרים, כתיבת תכנה, כניסות ויציאות, פונקציות בקרה ופונקציות אנלוגיות, שימוש במרחבי זיכרון ויישומים, פעולות בוליאניות מתקדמות, תפיסת המערכת (SYSTEM CONCEPTION) של הבקר המתוכנת, פעולות בוליאניות בסיסיות, המרה אנלוגית לדיגיטאלית ודיגיטאלית לאנלוגית בליווי יישומים מעשיים של מדידת טמפרטורה, ועוד.

שירות אישי חינם
לימודי בקרים מתוכנתים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?