מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
תוציא מעצמך את המקסימום
מיקום בארץ: עכו
מדיסין
מדיסין
מכללה לרפואה משלימה - המכללה למנהל
מיקום בארץ: בית ברל, חיפה
מירב
מירב
ביה"ס לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: תל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה
מדיקה
מדיקה
המכללה לרפואה משלימה
מיקום בארץ: כפר סבא
יחידה ללימודי המשך וחוץ - האוניברסיטה הפתוחה
יחידה ללימודי המשך וחוץ - האוניברסיטה הפתוחה
לימודי תעודה והעשרה
מיקום בארץ: בתל אביב, חיפה, ירושלים, רעננה, באר שבע, מודיעין, ראשון לציון, נתניה, איזור השרון, הוד השרון, רמת הש
תילתן - המכללה לרפואה משלימה
תילתן - המכללה לרפואה משלימה
לימודי רפואה משלימה במגוון מסלולים
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה

לימודי רפואה משלימה

תואר ראשון ברפואה אלטרנטיבית

רפואה משלימה הינה שם כולל למגוון תורות רפואיות, אשר המקשר בין כולן הינו הנחת היסוד כי ישנו קשר הדוק בין גוף האדם לבין הנפש. לימודי רפואה אלטרנטיבית לתואר ראשון מקנים ידע מקיף במגוון רחב של שיטות טיפוליות, ומאפשרות להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה. רפואה משלימה מאגדת קשת רחבה של שיטות טיפול, אשר עושות שימוש במנגנוני ההגנה והריפוי הטבעיים של המטופל בכדי להביא לריפוי פיזי. בבסיס האמונה של הרפואה המשלימה נמצאת ההנחה כי ישנו קשר הדוק ובלתי נפרד בין הגוף לנפש, ומשום כך מצוקה נפשית יכולה להשפיע ואף ליצור מצב של חולי פיזי. חשוב לציין כי רפואה משלימה הוא כינוי למגוון רחב של שיטות שונות ובעלות מסורת מחקרית שונה, אך במהות הבסיס הוא דומה. לימודי תואר ראשון ברפואה משלימה עושים הבחנה בין שתי גישות ומסורות בתחום. מקורותיה של רפואה משלימה מסורתית הן במזרח הרחוק, ושיטות טיפול נפוצות כוללות לימודי טווינהלימודי שיאצולימודי אקופונקטורה, או לימודי צמחי מרפא והרבליזם. תחום נוסף של לימודי רפואה משלימה הוא רפואה הוליסטית מודרנית, אשר התפתחה במערב במאות האחרונות, תוך שימוש בעקרונות מדעיים. שיטות טיפול אלטרנטיביות מערביות נוספות שניתן ללמוד כוללות לימודי פרחי באךלימודי כירופרקטיקהלימודי פלדנקרייז ועוד.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון ברפואה משלימה - תנאי הקבלה

תנאי קבלה של לימודי תואר ראשון ברפואה משלימה בדרך כלל אינם גבוהים, אך הם כוללים ראיון אישי. עם זאת, מתעניינים בלימודי תחום ספציפי נדרשים לעתים לניסיון קודם בתחום כתנאי קבלה בסיסי.

ללמוד תואר ראשון ברפואה משלימה - מה לבדוק לפני שנרשמים?

כיום ישנם מכללות רפואה משלימה רבות המציעות לימודי תואר ראשון ברפואה משלימה, ומומלץ לבדוק את מקצועיות המרצים ומידת היוקרה של התעודה המתקבלת לפני ההחלטה היכן ללמוד. חשוב לציין כי כיום ישנן מכללות רבות המציעות לימודי ערב, ומאפשרות לשלב את הלימודים עם עבודה סדירה. בעת חיפוש לימודים מומלץ לבדוק גם את מידת ההתנסות המעשית, כמות התלמידים בכל כיתה, גובה שכר הלימוד, וכמובן מיקום גיאוגרפי ונגישות.

לימודי רפואה משלימה לתואר ראשון - תכנית הלימודים

לימודי תואר ראשון ברפואה משלימה מתפרשים על פני תחומי ידע רחבים, וכוללים מקצועות מתחומים שונים. רפואה מערבית היא גם חלק מלימודי רפואה משלימה, ואנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה וקריאת בדיקות מעבדה הן חלק בלתי נפרד מחומר הלימודים ברפואה משלימה. לימודי המבואות לרפואה משלימה כוללים פילוסופיה של רפואה סינית, מבנה מרידיאנים ומסלוליהם בגוף, טכניקות דיקור, אבחנה באמצעות דופק ולשון, היכרות עם צמחי מרפא סיניים, ושמונת העקרונות של הפילוסופיה הסינית. עם זאת, תוכנית הלימודים משתנה בין המוסדות השונים, ומומלץ לוודא כי היא אכן כוללת את תחומי הלימוד המבוקשים.

בשל המגוון הרחב של שיטות טיפול ברפואה משלימה, לימודי תחום זה נעים בין לימודי רפואה הוליסטית הכוללים פגישות ספורות בלבד, ועד לימודי תואר ראשון האורכים ארבע שנים. בעת הבחירה במסלול הלימודים הרצוי, מומלץ לשלב לימודי פילוסופיה סינית ויפנית יחד עם לימודי שיטות טיפול ברפואה משלימה. בדרך זו ניתן לרכוש היכרות מעמיקה עם תפישת העולם ההוליסטית, על מנת להתפתח מבחינה אישית ומקצועית.

ללמוד רפואה משלימה לתואר ראשון - מגוון עשיר של התמחויות מרתקות

לימודי רפואה משלימה הינם שם כולל לסוגי ריפוי שונים, וכל סטודנט בוחר את תחום ההתמחות הקרוב לליבו. אפשר לבחור בין לימודי רפואה סינית, לימודי הומאופתיה, לימודי נטורופתיה, טווינה, לימודי רפלקסולוגיה, לימודי פרחי באך, לימודי עיסוי הוליסטי, לימודי תזונה טבעית, לימודי תזונה הוליסטית,  לימודי רפואה הוליסטית,  לימודי הילינג, לימודי דולהלימודי מדיטציהלימודי רייקי, איור ודה וזו רק תחילת הרשימה.

לימודי רפואה משלימה - תואר ראשון - תחילתה של קריירה מרתקת

לאחר סיום לימודי רפואה משלימה לתואר ראשון, ניתן לעסוק בטיפול בהתאם לתחום ההתמחות. מטפלים ברפואה משלימה יכולים לעבוד כמטפלים פרטיים, במסגרת מכון מקצועי, במרפאות לרפואה משלימה, או בקופות החולים השונות. לימודי תואר ראשון הם רק ההתחלה ברפואה משלימה, וכל מטפל שואף להעמיק את השכלתו. ניתן להתמחות בכל אחד מענפי הרפואה המשלימה או ללמוד ביתר התעמקות את התורות הפילוסופיות השונות שיש למזרח להציע.

שירות אישי חינם
לימודי רפואה משלימה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?