מוסדות לימודים

לימודי תואר ראשון בתקשורת צילומית

ללמוד תקשורת צילומית לתואר ראשון

אמצעי התקשורת המודרניים הם ויזואליים ברובם, וכמעט כל סוגי המדיות התקשורתיות נשענות, בין היתר, על צילום – בעיתון, בטלוויזיה וברשת האינטרנט: הצילום נוכח בכל מקום. גם עולמות הפרסום והשיווק זקוקים, על מנת להעביר את מסריהם, לצילומים. ניתן לראות, אם כן, כי חלק ניכר מהתקשורת המודרנית הוא צילומי בחלקו הגדול. לאור חשיבותו הרבה של הצילום בתקשורת העכשווית, מציעים מספר מוסדות לימוד תכנית ייחודית ומרתקת לתואר ראשון בתקשורת צילומית, אשר נועדה להכשיר את בוגריה כאנשי מקצוע מובילים, בעלי ידע רב והבנה מעמיקה, בכל הקשור לעולמות הצילום והתקשורת – הן בפן המעשי והן מהפן התיאורטי. לימודים מרתקים אלו כוללים נגיעה בעולמות דעת רבים – תקשורת, סוציולוגיה, שיווק ופרסום, צילום ועוד. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו, אך ראשית מעוניינים לקרוא מידע נוסף אודותם, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תוכלו למצוא שלל פרטים על לימודים ייחודיים אלו – מהם תנאי הקבלה, כמה זמן נמשכים הלימודים וכיו"ב. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי התואר הראשון בתקשורת צילומית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי תקשורת צילומית לתואר ראשון -  למי מיועדים הלימודים?
לימודי התואר הראשון בתקשורת צילומית מיועדים לאנשים יצירתיים, בעלי תפיסה חזותית ואסתטית מעולה וחובבי אמנות, המעוניינים ללמוד לעומק את תחום התקשורת הצילומית, לקבל כלים מתקדמים במיוחד לצילום, ולהשתלב בשלל העבודות המרתקות בתחום. הלימודים מתאימים במיוחד לבוגרי קורסים בסיסיים בצילום, כמו גם לבוגרי קורס עיצוב גרפי, המעוניינים להתפתח מקצועית. אם אתם מתעניינים בלימודי התואר הראשון בתקשורת צילומית, ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בלימודי תואר ראשון בתקשורת חזותית, לימודי תואר ראשון בתקשורת, לימודי תואר ראשון בצילום, לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית, או לימודים נוספים מתחומי האמנות, היצירה והעיצוב.

ללמוד תואר ראשון בתקשורת צילומית -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי התואר הראשון בתקשורת חזותית תלויים בהחלטות מוסדות הלימוד ויכולים להשתנות בין מכללה למכללה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו. כמו כן, לעיתים משתנים תנאי הקבלה אף בתוך אותו מוסד הלימודים עצמו משנה לשנה. על אף הבדלים אלו, בדרך כלל נדרשים הבוגרים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה (הכוללת לפחות 4 יחידות לימוד באנגלית) וציון פסיכומטרי תקף. כן כוללים תנאי הקבלה הגשת תיק עבודות ובחלק ממוסדות הלימוד אף נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום. כמו כן, לעיתים נדרשים המועמדים לבצע תרגיל צילום מעשי, או לכתוב חיבור אישי, על מנת להתקבל ללימודים. אם אינכם בתנאי הקבלה האקדמיים (ציוני הבגרות והפסיכומטרי/ מבחן אמי"ר) או אם אתם חסרי תיק עבודות, אתם יכולים להעלות את סיכויי הקבלה ולהצטרף ללימודי מכינה לעיצוב ואמנות או לקורס הכנת תיק עבודות, להשתלב בלימודי השלמת ושיפור בגרויות או להירשם לקורס פסיכומטרי באחד ממכוני ההכנה המובילים.

לימודי תקשורת צילומית לתואר ראשון -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים של התואר הראשון בתקשורת צילומית משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים, אולם, בדרך כלל, נמשכים הלימודים בתחום כארבע שנים וכוללים השלמה של כ-140 נקודות זכות לערך.

לימודי תקשורת צילומית – מסלולי התמחות
חלק ממוסדות הלימוד בתחום מציעים לסטודנטים להתמחות, החל מהשנה השלישית בלימודיהם, במסלולי לימודים ייחודיים: מסלול תיעודי-עיתונאי, מסלול שיווקי-פרסומי או מסלול מחקרי-יישומי. אפשרויות התמחות מרתקות אלו דואגות להקנות לתלמידים ידע מעמיק בדיוק בתחומים המעניינים אותם ביותר, ומכינים אותם להשתלבות בשוק העבודה בתחום.

ללמוד תקשורת צילומית לתואר ראשון - מהם התכנים הנלמדים בתואר?
תכנית הלימודים בתואר הראשון בתקשורת צילומית היא עשירה ומגוונת, וכוללת הן לימודים עיוניים ותיאורטיים מרתקים והן שלל תרגולים והתנסויות מעשיות, הדואגות להכשיר את הבוגרים בכל הידע, הכלים והמיומנויות בתחום. אמנם נושאי הלימוד המדויקים משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אך בדרך כלל כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: מבוא לתקשורת חזותית, תקשורת המונים, תולדות האמנות, היסטוריה של הצילום, אתיקה מקצועית, עיתונאות וצילום עיתונאי, מבוא לעולמות הפרסום והשיווק, תיאוריות צילום, הדפסה, צילום אופנה, צילום מזון, צילום מגזיני, טכנולוגיות צילום מתקדמות, וידאו ארט, פיתוח חשיבה יצירתית, עיצוב חזותי, חשיבה שיווקית, עריכת וידאו, צילומי טבע וסביבה, עיבוד תמונות ממוחשב – תוכנות מחשב רלוונטיות (פוטושופ Photoshop וכו'), צילום כביטוי אמנותי ואישי, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, המלווים בתרגולים שוטפים ושלל התנסויות מעשיות חווייתיות, כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ועילא.

לימודי תואר בתקשורת צילומית – תעודה
בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לקבל תעודת בוגר תואר ראשון BA בתקשורת צילומית, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד תואר ראשון בתקשורת צילומית - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יכולים הבוגרים להשתלב בשלל תפקידים מרתקים ובמגוון מקומות עבודה – כצלמים מובילים במשרדי פרסום ובמערכות עיתונים, כצלמי אופנה וצלמי משטרה (ולמעשה, כצלמים בכל תחום ותחום כמעט), בבניית אתרי אינטרנט ועיצובם, כמנהלי צוות קריאייטיב וכיו"ב. כן יוכלו הבוגרים לצאת לדרך עצמאית ולפתוח סטודיו צילום משל עצמם. כמו כן, יוכלו הבוגרים להמשיך בלימודיהם לקראת תואר מתקדם בתחומי העיצוב והאמנות או להשתלב בלימודי תעודה מרתקים, אשר ירחיבו את אופקיהם התעסוקתיים – כלימודי עיתונאות, לדוגמא.

ללמוד תקשורת צילומית לתואר ראשון -  סיכום
לסיכום, אם התברכתם ביצירתיות, גישה לאמנות, חוש אסתטי מפותח ותפיסה עיצובית ואם אתם נמנים על חובבי הצילום – למה שלא תשלבו אהבתכם זו עם לימודים מרתקים ואפשרויות פרנסה מבוקשות ויוקרתיות? לימודי התואר הראשון בתקשורת צילומית מציעים לכם הזדמנות פז לקבל את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, ולהפוך לצלמים מהשורה הראשונה. אז בואו ליהנות מלימודים שנראים מצוין – בואו ללמוד את התואר הראשון בתקשורת צילומית.
שירות אישי חינם
לימודי תואר ראשון בתקשורת צילומית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?