מוסדות לימודים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית
מיקום בארץ: שדרות

הנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית

לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית

צילום הוא חלק מרכזי בתרבות כיום, במיוחד עם התפתחות המדיה הדיגיטאלית המאפשרת שכפול והפצה של תצלומים בקלות רבה. לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית מקנים לסטודנטים הבנה תיאורטית ומעשית של מדיית הצילום על כל היבטיה, כולל שימוש ותפעול של מדיות דיגיטאליות שונות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית - מידע כללי

עיסוק בתחום הצילום והמדיה דיגיטאלית משלב בין יצירתיות וחוש אמנותי, למיומנויות וכישורים טכנולוגיים גבוהים. בנוסף לכך, אם בעבר צילום שימש כאמצעי תיעוד באירועים חשובים, היום צילום ומדיה דיגיטאלית משמשים גם לצורך עיצוב דעת קהל ושימור ידע. בשל כך, הנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית נדרש גם להשכלה רחבה, ובקיאות בתולדות האמנות והעיצוב החזותי.

לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית אפשריים כיום במספר מצומצם של מכללות, ומומלץ לבדוק את מסלולי הלימוד במכללה הספציפית לפני ההרשמה. לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית אורכים שנתיים בלבד, לעומת ארבע שנים של תואר ראשון בהנדסה, וגם תנאי הקבלה קלים יותר. רוב המכללות דורשות תעודת בגרות מלאה כתנאי קבלה ללימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית, ולימודי מכינה טכנולוגית או קדם הנדסאית מיועדים לאלה שאין להם תעודת בגרות מלאה ורוצים להשלים את המקצועות החסרים להם. במקרים רבים ניתן לשלם את שכר הלימוד על חשבון הפיקדון הצבאי, אך יש לבדוק זכאות זו מול כל מכללה בנפרד.

קורס הנדסאי מדיה דיגיטלית וצילום - תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים של הנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית הינה מגוונת ורב תחומית, ומשלבת בין מקצועות ההנדסה והטכנולוגיה, לבין תחומי האמנות והעיצוב השונים. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא קורסים בנושאים צילום אלקטרוני ודיגיטאלי, תורת הצבע, צילום טכני, צילום אולפן, יסודות העיצוב, תוכנות עיצוב, צילום חוץ, תולדות האומנות והעיצוב, תולדות הצילום, תחומים וגישות בצילום, עיבוד ועיצוב הדימוי האלקטרוני, יסודות הווידיאו, שימושי מחשב, מבוא לתקשורת, הדמיה אלקטרונית, ועוד.

לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית כוללים לא רק קורסים תיאורטיים אלא גם התנסות מעשית בכיתות הלימוד ובשטח. הסטודנטים מתנסים בצילומי אופנה, צילומי טבע, צילום סטודיו, צילום תיעודי וצילומי עיתונות, וכן במעבדות צילום בנושאים הטכניים של הצילום. נוסף על כך, כל סטודנט נדרש להגשת פרויקט גמר עם סיום לימודיו, המהווה כרטיס ביקור מקצועי ומציג את יכולותיו בתחום. אם אתם מתעניינים בלימודים אלו, אולי תגלו עניין גם בלימודים בקורס צילום

לימודים לתואר הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית - אפשרויות התעסוקה

עמידה בהצלחה בכל בחינות הסיום של לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית מזכה בדיפלומה מטעם המכללה, משרד החינוך ומה"ט. דיפלומה זו מאפשרת להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים, והשתלבות בשוק העבודה במגוון של תפקידים ומקומות תעסוקה. מערכת הביטחון, מערכות עיתונות, מוסדות אקדמיים, מכוני מחקר מדעי, מרכזי תרבות, בתי דפוס, מוזיאונים, חברות הפקה וצילום והוצאה לאור זקוקים כולם להנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית איכותיים ומקצועיים. אפשרות נוספת היא פתיחה של עסק פרטי, ועבודה כעצמאי.

לימודי הנדסאי מדיה דיגיטלית וצילום- אפשרויות להמשך הלימודים

לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית מאפשרים התפתחות מקצועית במגוון תחומים, וניתן להמשיך ללימודי תואר ראשון בתחומי לימודי אמנות, לימודי עיצוב, לימודי הנדסה או בתחומים או במסלולים נוספים להשלמת תואר ראשון להנדסאים. בכל מקרה, לימודי ההנדסאי ייזקפו לזכותו של הסטודנט, ויקצרו את משך הזמן הדרוש ללימודים נוספים.

שירות אישי חינם
הנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?