מוסדות לימודים

לימודי רפואה הוליסטית

תעודת העשרה ברפואה הוליסטית

רפואה הוליסטית, אלטרנטיבית, טבעית או משלימה, כל אלה הם שמות נרדפים לציון כל מה שאינו רפואה מערבית. רפואה הוליסטית או משלימה מניחה כי ישנו קשר הדוק בין הגוף לנפש, ועל מנת לטפל בתהליכי חולי יש להתייחס אל האדם כמכלול ולהסתייע בכוח הריפוי הטבעי באדם.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס רפואה הוליסטית - מידע כללי

על פי שיטת הרפואה ההוליסטית, הגוף והנפש הינם חלקים ממכלול האדם ועל כן במקרה של בעיה בתחום אחד יש לטפל במקביל גם במישור השני. בנוסף לכך, לימודי רפואה משלימה מכשירים את המטפלים לבחון את האדם כמכלול תוך ראיית הקשר בין מערכות הגוף השונות, ובמקרה של מחלה טיפול בגורם העמוק לבעיה ולא רק בסימפטומים הנראים לעין. לדוגמה במקרה של כאב ראש, במקום לקחת כדור שיעלים את הכאבים, מטפל ברפואה הוליסטית יבדוק את הסיבה לכאב וימליץ לשתות יותר מים, להיחשף פחות לשמש, או לשנות חלקים מסוימים בתזונה.

על ידי שילוב בין מגוון טכניקות טיפוליות, רפואה משלימה מסייעת לא רק בפתרון של בעיות קיימות, אלא גם מונעת התפתחות של מצבי חולי שונים. על ידי שמירה על תזונה נכונה, אורח חיים מאוזן ונטול מתחים, נשימה סדירה ומלאה, פעילות גופנית, הרגלי שינה ועירות מותאמים לשלבי החיים השונים וטיפולים אנרגטיים שונים ניתן לשמור על בריאות פיזית ונפשית תקינה, ולמנוע מצבי חולי שונים.

לימודי רפואה הוליסטית - מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים מוסד לימודים?

לימודי רפואה הוליסטית מוצעים כיום במספר רב של מכללות, אולם מאחר שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד בריאות יש לבדוק בקפידה רבה את רמת סגל המרצים, ניסיונם המעשי והידע התיאורטי, איכות ההוראה, טיב התעודה המתקבלת, תוכנית הלימודים, ומידת התרגול המעשי. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם מספר התלמידים בכיתה, מיקום גיאוגרפי ונגישות של מוסד הלימודים, וכמובן גובה שכר הלימוד ומידת הסיוע שהמכללה מציעה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום לימודי רפואה משלימה.

ישנו מגוון רחב של קורסים ללימודי רפואה הוליסטית, מקורס ספציפי בנושא עשבי מרפא או מדיטציה האורך כמה פגישות, ועד לימודי רפואה משלימה ברמת תואר ראשון האורכים כמה שנים. לימודי קורסים ברמת מתחילים אינם דורשים בדרך כלל ידע מקדים, אולם קורסים מתקדמים ברפואה הוליסטית דורשים ניסיון מעשי ורקע בטיפול. חלק מהמכללות מציעות לימודי רפואה משלימה הכוללים גם היכרות עם הפילוסופיה הסינית, דבר המעשיר את הידע אך מאריך את תוכנית הלימודים.

ללמוד רפואה הוליסטית - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי רפואה הוליסטית עשירה ומגוונת, וכוללת מגוון רחב של תחומי ידע, כגון עקרונות הרפואה המשלימה, הקשר בין הגוף לנפש, יסודות הרפואה הסינית, טיפול תזונתי במחלות לב וכלי דם, בניית תפריט מאוזן, הוליסטיקינסיולוגיה, ארומתרפיה, לימודי רייקי, לימודי שיאצו, מודעות וריפוי, לימודי רפלקסולוגיה, איור וודה, יוגה ועוד. 

קורס טיפול ברפואה הוליסטית - אפשרויות התעסוקה

עם סיום לימודי רפואה משלימה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי רפואה הוליסטית איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי רפואה משלימה לשם ידע אישי והתפתחות עצמית, אולם יש לזכור כי נושא הרפואה המשלימה הינו רחב ידיים, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מומלץ להמשיך ללימודי קורסים נוספים ומתקדמים בתחומי הרפואה ההוליסטית.

שירות אישי חינם
לימודי רפואה הוליסטית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?