מוסדות לימודים
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
המגמה למדיניות ומנהיגות חברתית במגוון התמחויות
מיקום בארץ: כפר סבא
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
אקדמיה מעשית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
המרכז האקדמי רופין
המרכז האקדמי רופין
תואר ראשון במדעי ההתנהגות עם התמחות בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה או בפסיכולוגיה
מיקום בארץ: עמק חפר, מכמורת
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
לימודי תואר ראשון רב תחומי בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה
מיקום בארץ: עמק הירדן
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
תוציא מעצמך את המקסימום
מיקום בארץ: עכו
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
האקדמיה של הצפון
מיקום בארץ: עפולה

לימודי אנתרופולוגיה

תואר ראשון באנתרופולוגיה

אנתרופולוגיה, או, תורת האדם, הינה תחום מחקר מרתק המשתייך לעולם מדעי החברה. לימודי אנתרופולוגיה לתואר ראשון מקנים היכרות מעמיקה עם חברות אנושיות שונות ברחבי העולם, ומפתחים ראיית עולם רחבה במיוחד. לימודי תואר ראשון באנתרופולוגיה הינם חלק של לימודי מדעי החברה, וקרובים מאוד ללימודי קרימינולוגיהלימודי סוציולוגיהלימודי מדעי ההתנהגות ולימודי פסיכולוגיה. פסיכולוגיה מתמקדת בחקר הפרט, וחוקרת את יחסי הגומלין בין פרט בודד לחברה בכללותה, בעוד שסוציולוגיה עוסקת בחקר והבנה של תהליכים חברתיים בדגש על חקר ההתנהגות האנושי. לעומת זאת, לימודי אנתרופולוגיה לתואר ראשון מתמקדים בחקר תרבות האדם בכללותה, תוך השוואה בין תרבויות שונות. לימודי אנתרופולוגיה לתואר ראשון עורכים השוואה בין חברות שונות כיום, ובמקביל גם מאפשרים היכרות מעמיקה עם ההתפתחות האנושית לאורך ההיסטוריה. חקר זה נעשה באמצעים מגוונים, כגון מדע נתונים רפואיים וגנטיקה, העזרות בשרידים ארכיאולוגיים, ושימוש בכלים בלשניים מתקדמים לצורך ניתוח השפה. לימודי תואר ראשון באנתרופולוגיה מסייעים לשפר את יכולת ההבנה של תרבויות אחרות, לפתח חשיבה ביקורתית כלפי תופעות חברתיות ותרבותיות, ולהרחיב את היכולת לנתח את המציאות היום יומית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון BA באנתרופולוגיה - מידע כללי

לימודי אנתרופולוגיה אורכים שלוש שנים, ומזכים בתעודת תואר ראשון B.A באנתרופולוגיה. לימודי אנתרופולוגיה לתואר ראשון מוצעים כיום במרבית המוסדות האקדמיים בארץ. בדרך כלל לימודי אנתרופולוגיה נלמדים כמסלול דו חוגי ביחד עם סוציולוגיה או פסיכולוגיה, אך כמובן שניתן לשלב את לימודי התואר הראשון לא רק ממדעי החברה, אלא גם לימודי מדעי המחשב, לימודי היסטוריה ועוד.

ללמוד תואר ראשון באנתרופולוגיה - לימודים מרתקים ומעשירים

לימודי אנתרופולוגיה לתואר ראשון ככלל מערב גם לימודי סוציולוגיה הבוחנים את החברה. לימודי אנתרופולוגיה נוגעים בחקר התרבות ובהתפתחות החברה. הלימודים מקנים את כל הכלים לעסוק בשדות מחקר בתחום ובתחומים שכנים. כמו כן לאחר הלימודים תוכלו להמשיך ללימודי תואר רשני בתחום זהה או בתחומים קרובים. לימודי אנתרופולוגיה מרחיבים אופקים ומעשירים בידע רב. תחומי הלימוד מגוונים ומספקים ראייה מרחבים רבה. במהלך הלימודים תזכו בידע רב בתחומים שונים כגון סוציולוגיה, פסיכולוגיה, מדעי התנהגות, חקר התרבות ועוד. החברה נוצרה מתוך תבנית, צורך, תרבות, היסטוריה ועל כן לימודי אנתרופולוגיה נוגעים במחקרים רבים בתחום. 

לימודי אנתרופולוגיה לתואר BA - תנאי הקבלה 

תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון באנתרופולוגיה משתנים בין מוסדות הלימודים השונים, אך בדרך כלל כוללים שילוב בין ציון הבגרות והפסיכומטרי. עם זאת, מתעניינים בלימודי אנתרופולוגיה אשר אינם בתנאי הקבלה יכולים להשתלב בלימודי הכנה לבגרות, לימודי הכנה לפסיכומטרי או מכינה קדם אקדמית. כל אלו מסייעים לשפר את הציון, ומגדילים את הסיכוי להתקבל אל לימודי אנתרופולוגיה לתואר ראשון. כדאי לדעת שתנאי הקבלה נחשבים גבוהים יחסית, וזאת בשל הביקוש הרב של לימודי תואר ראשון באנתרופולוגיה.

ללמוד אנתרופולוגיה לתואר ראשון - תוכנית לימודים 

בדומה ללימודי תואר ראשון במקצועות אחרים, לימודי התואר הראשון באנתרופולגיה מתחילים במבואות שונים, כמו מבוא לאנתרופולוגיה, מבוא לסוציולוגיה, לימודי חינוך וחברה, אנתרופולוגיה חברתית, אנתרופולוגיה תרבותית, אנתרופולוגיה פוליטית, התנהגות חברתית, אנתרופולוגיה ישראלית, ותהליכי שינוי תרבותיים. כמו בכל לימודי תואר ראשון במדעי החברה, גם במדע האנתרופולוגיה לימודי סטטיסטיקה ושיטות מחקר הן חלק בלתי נפרד מלימודי התואר.

לימודי BA באנתרופולגיה - כיווני המשך להתפתחות המקצועית

לימודי אנתרופולוגיה לתואר ראשון מאפשרים כיווני התפתחות אקדמאים רבים. בוגרי תואר ראשון המעוניינים לעסוק במחקר אקדמאי יכולים להמשיך ללימודי תואר שני באנתרופולוגיה, וגם עובדים המעוניינים להתקדם במקום העבודה יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים בתחום לימודי מדעי ההתנהגות. אפשרות נוספת היא המשך לימודים במדעי החברה אך בתחום אחר, דוגמת לימודי ניהול משאבי אנוש, לימודי מנהל עסקים ועוד. לימודי אנתרופולוגיה לתואר ראשון אינם מקנים מקצוע מעשי, אך מאפשרים להשתלב במקומות תעסוקה ממשלתיים אשר דורשים תואר ראשון כחלק מתנאי הסף לקבלה לעבודה.

שירות אישי חינם
לימודי אנתרופולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?