מוסדות לימודים

לימודי מזרח אסיה לתואר ראשון

תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה

אם המזרח הרחוק מסעיר את דמיונך ומגרה את סקרנותך כדאי שתדע כי קיימים לימודים אקדמיים בתחום וכי יש באפשרותך להפוך נושא זה למשלח ידך ולחקור אותו לאורכו ולרוחבו. לאור התפתחותם של ארצות המזרח בשנים האחרונות, הולכים לימודי מזרח אסיה והופכים למבוקשים יותר ויותר ומוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ החלו להציעם לקהל הרחב. רבים מן הטיילים המבקרים בארצות מזרח אסיה אינם יכולים שלא להתמלא פליאה לנוכח נופיהן המרהיבים, תרבויותיהן, אמונותיהן ומנהגיהן. לרוב, חוזרים אלו לארץ כשהם נושאים בזיכרונם את שחוו ולמדו והדבר מעורר בהם את הרצון להוסיף ולחקור את רזיה של אסיה המזרחית. מלבד היותם מעניינים ומרתקים, עשויים לימודי מזרח אסיה להיות מעשיים ורווחיים מאד, לאור התעצמותן של מדינות מזרח אסיה מבחינה כלכלית, תרבותית, צבאית ופוליטית. הלומדים לימודי מזרח אסיה יכולים להשתמש במה שלמדו כדי להתברג בכל חברה עסקית או גוף ממשלתי, המקיים יחסים מסחריים, מדיניים ואחרים, עם מדינות אלו. הארצות השוכנות במזרח אסיה הינן הונג קונג, יפן, קוריאה הדרומית, קוריאה הצפונית, טייוואן, מקאו, מונגוליה וסין.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון במזרח אסיה - מידע כללי

בוודאי לא ידעתם, כי אוכלוסיית מזרח אסיה מהווה כמחצית מאוכלוסיית האנושות כולה. שטחה של מזרח אסיה הינו כ-6,640,000 קמ"ר, המהווים כ-15% משטחה של כלל היבשת. למרות הארצות הרבות השוכנות בה, נמצאת אסיה המזרחית, מבחינה תרבותית, תחת השפעה היסטורית סינית חזקה.

ללמוד תואר ראשון במזרח אסיה - תכנית הלימודים

מטרתם של לימודי מזרח אסיה היא להעניק לבוגריהם ידע מקיף ונרחב בכל הנוגע לארצות מזרח אסיה. ידע זה כולל את הכלכלה התרבות, ההיסטוריה והפוליטיקה, מנהגיהן ואמונותיהן של ארצות אלו ואת הקשרים שהן מקיימות בינן לבין עצמן ועם מדינות העולם המערבי. כמו כן, מתמקדים לימודי מזרח אסיה בהשפעתן של מדינות מזרח אסיה על המזרח התיכון בכלל ועל ישראל בפרט.

לימודי מזרח אסיה לתואר ראשון - הקורסים הנלמדים 

על פי רוב, כוללים לימודי מזרח אסיה 2-4 מגמות לימוד, בהן יכול הסטודנט לבחור: סין, קוריאה, הודו ויפן. תכנית הלימודים של כל אחת מן המגמות מונה קורסים כלליים הנוגעים למזרח אסיה, קורסים העוסקים במדינה בה מתמקדת המגמה הנבחרת וכן את לימודי השפה המדוברת במדינה זו. בוגרי לימודי מזרח אסיה מסיימים את לימודיהם כשביכולתם לנהל שיחת חולין שוטפת ולתרגם טקסטים מכל סוג שהוא הכתובים בהינדית, בסינית, יפנית או קוריאנית. תכנית הלימודים של לימודי מזרח אסיה עשויה להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו וכאמור לעיל, בין מגמות הלימוד השונות.

ללמוד מזרח אסיה לתואר ראשון - תכנים נוספים 

תחומים נוספים שתמצאו בלימודי מזרח אסיה הינם, ספרות ואמנות במדינות מזרח אסיה; מבוא להיסטוריה עולמית; לשון ובלשנות במדינות מזרח אסיה; מבוא לתולדות סין המסורתית ותרבותה; סין הקיסרית המאוחרת; דאואיזם; מבוא לחשיבה היסטורית; סין בעידן המהפכות; דרך המשי; אמנות וארכיטקטורה בסין; מבוא לבודהיזם במזרח אסיה; סין המודרנית; סין אחרי מאו; פוליטיקה ומחשבה מדינית במדינות מזרח אסיה; מבוא למחשבה סינית מודרנית; סוגיות אקולוגיות בסין; מדע ורפואה במדינות מזרח אסיה; פרוזה סינית מודרנית; היסטוריוגרפיה במדינות מזרח אסיה; פוליטיקה ומדיניות חוץ ביפן מאז 1945; טקסטים סינים קלאסיים; מבוא לתולדות יפן המסורתית ותרבותה; יפן המודרנית בראי הדרמה והקולנוע; תולדות יפן המודרנית; פוליטיקה ומדיניות חוץ וביטחון ביפן; טכנולוגיה, מבוא לספרות וקולנוע ביפן המודרנית; יפן המסורתית בראי הדרמה והקולנוע; פוליטיקה ותרבות פוליטית ביפן; פרוזה קיסר וקיסרות ביפן העתיקה והמודרנית; צבא וביטחון לאומי במדינות מזרח אסיה; לוחמים ומתאבדים ביפן; יחסי החוץ של דרום וצפון קוריאה; הינדואיזם; פילוסופיה במדינות מזרח אסיה; שינטו; אסיה והאסלאם; מזרח אסיה והמזרח התיכון; קונפוציניזם; המונגולים; יפנית מודרנית; כלכלה ומסחר במזרח אסיה; גיאוגרפיה במדינות מזרח אסיה; פסיכולוגיה במדינות מזרח אסיה; תקשורת במדינות מזרח אסיה; מלחמת ויאטנם והשפעתה על מזרח אסיה; ועוד. 

לימודי מזרח אסיה לתואר BA - אפשרויות תעסוקה

ברוב מוסדות הלימוד כוללים לימודי מזרח אסיה אירועים, ימי עיון, כנסים, סיורים לימודיים, הרצאות אורח, סרטים ומופעי תרבות בנושא מזרח אסיה. יתרה מכך, רבים ממוסדות הלימוד המציעים לימודי מזרח אסיה מגדילים לעשות ומצ'פרים את תלמידיהם בחילופי סטודנטים עם מוסדות אקדמיים במדינות מזרח אסיה. בוגרי לימודי מזרח אסיה יוכלו להשתלב בחברות ובנציגויות רשמיות של ישראל במזרח אסיה; בחברות עסקיות המקיימות קשר מסחר עם מדינות מזרח אסיה; באוניברסיטאות ובמכוני מחקר; בנציגויות של מדינות מזרח אסייתיות בישראל; במשרדי ממשלה כדוגמת משרד החוץ, משרד האוצר ומשרד התיירות; ובחברות תיירות. אם אתם מתעניינים בלימודי מזרח אסיה, אולי תגלו עניין גם בלימודי סינית או יפנית, כמו גם בלימודי רפואה סינית, רפואה יפנית ואיורוודה - רפואה הודית מסורתית. 

שירות אישי חינם
לימודי מזרח אסיה לתואר ראשון
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?