מוסדות לימודים
לימודים בחו"ל - קמפוס לימודים
לימודים בחו"ל - קמפוס לימודים
השער ללימודים בחו"ל
מיקום בארץ:
דיאלוג
דיאלוג
ביה"ס לשפות של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: מרכז, ירושלים

לימודי יפנית

תעודת העשרה ביפנית

השפה היפאנית היא שפה מרתקת ועשירה, ועם יותר ממאה מיליון דוברים, יפנית היא גם השפה התשיעית המדוברת בעולם. לימודי יפאנית יסייעו לכל מי שרוצה לטייל ביפן או לסחור איתה, אך גם מי שרוצה להכיר את התרבות היפנית יצא נשכר.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס יפנית - מידע כללי

יפאנית היא שפה מורכבת ומלאת רבדים, ובלשנים רבים סוברים כי היא שפה ייחודית ואינה שייכת למשפחות שפות אחרות. השפה היפנית משתנה בהתאם למחוזות במדינה, וחלק מהדיאלקטים כל כך שונים עד ששני דוברי יפאנית ממחוזות שונים לא יבינו אחד את השני. שיטת הכתיבה היפנית מיוחדת אף היא, ומשלבת בין סימני הכתב מהשפה הסינית ובין סימנים יפניים חדשים. רובד נוסף בשפה היפאנית הוא ההבדל בדרכי ההבעה בין נשים וגברים, שוני שמקורו בשפה הסינית.

לימודי יפנית - למי מתאימים הלימודים?

שליטה בשפה היפנית הינה תנאי הכרחי למסחר עם יפן, ובשל כך חברות מסחריות רבות מעסיקות מתורגמנים מקצועיים. נוסף לכך, מטיילים ביפאן יוכלו להכיר את התרבות והחברה בצורה טובה יותר אם ידברו ביפאנית במקום להסתמך על ידיעותיהם של תושבי המקום באנגלית. לימודי יפנית יתרמו גם לכל מי שמתעניין בתרבות היפאנית והמזרח אסייתית, ובכלל זה תלמידי קראטה או אייקידו, שיטות אמנויות לחימה מסורתיות שמקורן ביפאן.

ללמוד יפנית - מגוון מסלולי לימוד

קורסים ללימודי יפנית מוצעים במגוון רחב של רמות לימוד, דוגמת קורס יפאנית בסיסית למתחילים, קורס יפנית למתקדמים, קורס יפאנית לילדים, לימודי יפנית מדוברת, קורס יפאנית עסקית, לימודי יפנית מדוברת, קורסי יפאנית למורים, לימודי יפנית בעזרת שירים, קורס יפאנית טכנית, לימודי יפנית לבגרות, לימודי יפאנית של אמצעי התקשורת, קורס יפאנית לתיירנים, קורס יפאנית עסקית לאנשי שיווק ופרסום, קורס יפנית לחברות, קורס יפאנית כללית, ועוד.

ניתן ללמוד יפנית במגוון רחב של אופני לימוד, מלימודים עצמאיים בצורת קורס מקוון באינטרנט, דרך קורס מרוכז בנושא ספציפי, ועד לימודי מזרח אסיה ויפאנית לתואר ראשון באוניברסיטה. 

קורס יפאנית - הנושאים הנלמדים בקורס

תוכנית לימודי יפנית עשירה ומגוונת, וכוללת לא רק תרגול ודיבור של השפה אלא גם מקנה רקע כללי על ההיסטוריה והתרבות ביפן. לימודי יפאנית מכשירים את הסטודנטים לקריאה, הקשבה, הפקת טקסט כתוב ויכולת שיח דרך הבנת עקרונות השפה, רכישת אוצר מלים וביטויים, ניתוח טקסטים, הרכבת משפטים ביפנית, דיבור, ניבים וביטויים, מבנים דקדוקיים, תחביר ודקדוק, ועוד. בנוסף לכך נלמדים ביטויי ברכות ואיחולים, קבלת פנים, התמצאות, פרידות, היכרות, עריכת ביקור, גינונים ליד שולחן, כללי התנהגות, גינוני שיחה, ועוד. הצד התרבותי של לימודי יפאנית כולל היכרות עם האומנות היפנית, הקולנוע היפני, וחלק מהקורסים אף כוללים לימודי בישול יפני ממדינות שונות בתוכנית הלימודים.

לימודי יפאנית - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי יפנית הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ניתן להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה, דוגמת תרגום, עריכה לשונית, עריכת חוזים, סחר בין לאומי, ייעוץ תרבותי, שיווק ופרסום במדינות זרות, ועוד. עם זאת, יש לזכור כי יפנית היא שפה עשירה ומורכבת, ולמי שרוצה לשלוט בכל הרבדים שבה מומלץ להמשיך ללימודי קורסים מתקדמים בתחום.

שירות אישי חינם
לימודי יפנית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?