מוסדות לימודים

קורס עריכת תוכן

לימודי עריכת וניהול תוכן באינטרנט

רשת האינטרנט אמנם הובילה את תעשיית המוסיקה לקשיים, כמעט ו"הרגה" את העיתונים המודפסים, פגמה ברווחי תעשיות הקולנוע והטלוויזיה, והובילה תחומים נוספים להפסדים, אך יחד עם זאת הצמיחה הרשת גם שלל אפשרויות תעסוקה ותפקידים חדשים – מתכנתים ומפתחי אפליקציות, בעלי אתרים ומעצבי אתרים, בעלי חנויות און ליין ועסקים קטנים ואנשים פרטיים המוכרים את מרכולתם ב eBay ודומיו, אנשי שיווק ופרסום באינטרנט, ועוד שלל תפקידים ועיסוקים חדשים, החבים את קיומם לעליית הרשת. אחד מהתפקידים המרתקים שצמחו הודות לרשת האינטרנט הוא תפקידו של עורך ומנהל התוכן – איש המקצוע האחראי על כתיבתם, עריכתם וניהולם של כל העמודים אותם אנו קוראים ברשת, וכיוון שמידי יום עולים לאינטרנט אין ספור עמודים חדשים – ברור מדוע הדרישה בשוק העבודה לעורכי תוכן איכותיים נמצאת במגמת עלייה מתמדת. הדרישה הגוברת לעורכי ומנהלי תוכן מקצועיים, הובילה מספר מכללות ומוסדות לימוד מובילים להציע קורסים מרתקים להכשרתם של עורכי תוכן, המצוידים במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום. אז אם גם אתם אוהבים לכתוב, מתעניינים בתחומים רבים ומעוניינים להיתקל, כמעט מידי יום, בתחומי דעת חדשים ולכתוב אודותם – לימודי עריכת התוכן יכולים להתאים לכם עד מאד. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי עריכת התוכן.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס עריכת תוכן -  מידע כללי
עורך התוכן, האחראי על כתיבה, עריכה וניהול התכנים העולים לרשת האינטרנט, נדרש, כמובן, להיות מחונן בכישרון כתיבה, אך כיוון שהכתיבה לאינטרנט שונה מהכתיבה למדיות אחרות וצרכים אחרים - הרגלי הקריאה של הגולשים ברשת שונים מהרגלי הקריאה בעיתון או בספר, התוכן מתעדכן באופן הרבה יותר מהיר, והכתיבה צריכה לקלוע לא רק לטעמם של הקוראים – אלא גם ל"טעמם" של מנועי החיפוש ועוד. על כן, אם ברצונכם להשתלב בעבודות המרתקות בתחום עריכת התוכן, מומלץ כי תיקחו קורס בנושא. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות לימודי תחום מרתק זה.

לימודי עריכת תוכן -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס עריכת תוכן מיועדים לחובבי ספרות וכתיבה, בעלי יכולת ביטוי גבוהה, יצירתיות רבה, יכולת לעמוד במצבי לחץ, ובעלי הכרה של השפה העברית על בוריה. אם אתם מתעניינים בלימודי עריכת תוכן, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודי תואר ראשון בתקשורת, לימודי כתיבה יוצרת, לימודי כתיבה עיתונאית, לימודי קופירייטינג, לימודי עריכה לשונית, לימודי שיווק ופרסום, לימודי קידום אתרים ולימודי שיווק ופרסום באינטרנט.

ללמוד עריכת תוכן -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה לקורס עריכת התוכן משתנים בין מכללה למכללה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו – בעוד חלק מהקורסים בתחום פתוחים בפני הקהל הרחב ואין הם מציבים כל תנאי קבלה, מוסדות לימוד אחרים מקבלים אל שורותיהם רק בעלי תעודת בגרות מלאה (או בוגרי 12 שנות לימוד, לכל הפחות), העוברים בהצלחה מבחן כניסה ייעודי, הבודק את יכולות הביטוי וכישרונות עריכת התוכן והכתיבה שלהם. כן נדרשים המועמדים, בחלק ממוסדות הלימוד, לעבור ריאיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום. דרישות קבלה נפוצות נוספות לקורסים בתחום הן ידיעת אנגלית ברמה טובה וידיעת עברית ברמה גבוהה מאד, יכולת עבודה מול מחשב והיכרות, ברמת משתמש, עם עולם האינטרנט ועם תוכנות האופיס הנפוצות – וורד, אקסל וכו'.

קורס ניהול ועריכת תוכן באינטרנט -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס עריכת וניהול תוכן משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים, אך בדרך כלל נמשכים התחום בין חודשיים לחצי שנה, וכוללים בין 100 ל-300 שעות לימוד אקדמיות. קיימים גם קורסים קצרים יותר, הכוללים פחות מ-100 שעות לימוד אקדמיות, אשר מקנים לתלמידים ידע, כלים ומיומנויות בסיסיות לעבודת עריכת התוכן. מרבית הקורסים בתחום מתקיימים במתכונת של מפגש אחד או שני מפגשים בשבוע, כאשר אורכו של מפגש נע בין 3 ל-6 שעות לימוד אקדמיות. אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים מרתקים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס והמלא בעבודה ולימודים לא יאפשר לכם לעשות זאת – יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע! חלק ניכר ממוסדות הלימוד בתחום מציעים לימודי ערב, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים עסוקים יכולים להשתלב בלימודים בזמנים הנוחים להם ביותר, ללא צורך לוותר על ימי עבודה או לימודים.

ללמוד ניהול ועריכת תוכן באינטרנט - מהם נושאי הלימוד בקורס?
לימודי עריכת התוכן כוללים מגוון נרחב של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד שלל התנסויות ותרגולים מעשיים בכתיבה ועריכה, כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ועילא. אמנם נושאי הלימוד המדויקים יכולים להשתנות מעט בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אך בדרך כלל כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: עריכה ספרותית, עריכת מאמרים מקצועיים ומאמרים עיוניים, כתיבה שיווקית באינטרנט, עריכת תרגום, כלי עריכה בסביבת האינטרנט, ניהול תוכן, אבטחת מידע, עריכה עיתונאית, חוקי זכויות יוצרים, עמידה בלוחות זמנים ודד ליינים ועמידה במצבי לחץ, היבטים משפטיים בניהול תוכן, כללי כתיבה לאינטרנט, קידום אתרים ו SEO – Search Engine Optimization, מערכות לניהול תוכן, מבנה הטקסט והתאמתו לאינטרנט, כללי העברית התקנית, משלבי שפה, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, מלווים בתרגולים שוטפים, המקנים לבוגרים את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לעורך התוכן המקצועי והאיכותי.

לימודי ניהול ועריכת תוכן באינטרנט – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד להיות עורך תוכן - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות כתיבת, עריכת וניהול תוכן באתרי האינטרנט, במערכות העיתונים, בהוצאות לאור וכיו"ב. כן יכולים הבוגרים לעבוד כפרילנסרים עצמאיים, העורכים וכותבים תוכן לעסקים וארגונים שונים לפי הזמנה. בוגרים המעדיפים להמשיך וללמוד ולהתפתח מקצועית יכולים לפנות ללימודי תרגום, לימודי עריכה לשונית, לימודי עיתונאות, לימודי תואר ראשון בתקשורת ולימודים רלוונטיים נוספים.

קורס הכשרת עורכי ומנהלי תוכן באינטרנט - סיכום
לסיכום, אם ניחנתם ביצירתיות וכישרון כתיבה, אם אתם אוהבים ללמוד דברים חדשים, ואם אתם מחפשים לימודים שיכשירו אתכם לעבודה מאתגרת ומלאת עניין, בה תעסקו בכתיבתו של תוכן מעולמות ידע שונים ובעריכתו – לימודי הקורס בעריכת תוכן מיועדים עבורכם. לימודים אלו יכשירו אתכם בכל הכלים, המיומנויות והידע הדרוש לעורך ומנהל התוכן המסורתי. אז בואו ליהנות מלימודים עם תוכן – בואו ללמוד בקורס עריכת תוכן.
שירות אישי חינם
קורס עריכת תוכן
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?