מוסדות לימודים

לימודי רפואה יפנית

תעודת העשרה ברפואה יפנית

רפואה יפנית היא למעשה שדרוג של הרפואה הסינית, המשלבת בין ידע וטכניקות בנות חמשת אלפים שנה, עם כלים מדעיים מתקדמים וחדשניים. לימודי רפואה יפנית מקנים את הידע והמיומנות לטיפול בבעיות מודרניות, תוך שימוש ברפואה טבעית והוליסטית בעלת ניסיון וידע רבים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס רפואה יפנית - מידע כללי

פיתוחה של הרפואה היפנית נעשה בידי מרפאים יפנים אשר טופלו בשיטות סיניות מסורתיות, וכדרכם של היפנים חיפשו את הדרך לשלב בין הרפואה המסורתית והידע המערבי. רפואה יפנית עושה שימוש באמצעי טיפול ותיקים, אך עושה התאמות ושינויים על מנת שאלה יתאימו לעידן החדש. לדוגמה, טכניקות הדיקור היפני עושות שימוש במחטים דקות יותר ופחות מכאיבות מאשר הדיקור הסיני או הקוריאני, אך ההתייחסות למרידיאנים נובעת מאותם טקסטים רפואיים מסורתיים.

רפואה יפנית כוללת בעיקר דיקור יפני, וניתן להשתמש באמצעי טיפול זה לשם ריפוי והקלה על מגוון רחב של בעיות פיזיות. לימודי רפואה יפנית מקנים את הידע הדרוש לאבחן את הבעיה הספציפית למטופל, ולהתאים את סוג הטיפול הדרוש. טיפולי רפואה יפנית יעילים מאוד להקלה על כאבים או בעיות אורטופדיה שונות, חוסר איזון הורמונאלי, מתח נפשי, פריצות דיסק ועוד. על כל מטפל ברפואה יפנית להתמחות קודם בלימודי רפואה סינית, דבר המעניק ידע רחב ומגדיל את מגוון אפשרויות הטיפול העומד לרשות המטפל.

לימודי רפואה יפנית - שיקולים לבחירת מוסד הלימודים

לימודי רפואה יפנית מוצעים כיום במספר רב של מכללות, אולם מאחר שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד בריאות יש לבדוק בקפידה רבה את רמת סגל המרצים, ניסיונם המעשי והידע התיאורטי, איכות ההוראה, טיב התעודה המתקבלת, תוכנית הלימודים, ומידת התרגול המעשי. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם מספר התלמידים בכיתה, מיקום גיאוגרפי ונגישות של מוסד הלימודים, וכמובן גובה שכר הלימוד ומידת הסיוע שהמכללה מציעה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום לימודי רפואה יפנית.

ללמוד רפואה יפנית - תכנית הלימודים 

ישנו מגוון רחב של קורסים ללימודי רפואה יפנית, מקורס ספציפי לדיקור האורך כמה פגישות, ועד לימודי רפואה יפנית ברמת תואר ראשון האורכים כמה שנים. לימודי קורסים ברמת מתחילים אינם דורשים בדרך כלל ידע מקדים, אולם קורסים מתקדמים ברפואה יפנית דורשים ניסיון מעשי. לימודי רפואה יפנית כוללים גם לימודי רפואה מערבית, ולכן בוגרי לימודי רפואה מערבית זכאים לפטורים בקורסים מסוימים, אולם יש לוודא זאת טרם ההרשמה.

תוכנית לימודי רפואה יפנית עשירה ומגוונת, וכוללת ידע מתחומי עניין רבים. נושאי הלימוד כוללים היכרות מעמיקה עם הפילוסופיה היפנית, תנועה ויציבה, תיאורית הקיוג'טסו, מרידיאנים, אבחון באמצעות פנים, תיאורית האמבה, טיפול במגע, פיזיולוגיה, לימודי שיאצו, לימודי רפואה סינית, תזונה, מגנטותרפיה, אבחון באמצעות לשון, טיפול על ידי נשימה, רפואה מערבית, מוקסה, דיקור, פסיכופתולוגיה, זן, סוטאי ועוד. תרגול מעשי והתנסות מהווה חלק חשוב בלימודי רפואה יפנית, והסטודנטים מתנסים במגוון שיטות הטיפול והאבחון במהלך הלימודים.

קורס הכשרת מטפלים ברפואה יפנית - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי רפואה יפנית הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי רפואה יפנית איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי רפואה יפנית לשם ידע אישי והתפתחות עצמית, אולם יש לזכור כי נושא הרפואה היפנית והרפואה המשלימה ככלל הינו רחב ידיים, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מומלץ להמשיך ללימודי קורסים נוספים בתחום דוגמת קורס רפואה סינית, קורס דיקור סיני, לימודי איורוודה, לימודי סו ג'וק וקורסים נוספים מתחומי הרפואה המשלימה

שירות אישי חינם
לימודי רפואה יפנית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?