מוסדות לימודים
הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה
הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה
לימודי הנדסה רפואית
מיקום בארץ: תל אביב
בית הספר הארצי להנדסאים
בית הספר הארצי להנדסאים
לימודי הנדסה
מיקום בארץ: קריית הטכניון - חיפה

הנדסאי מכשור רפואי

לימודי הנדסאי מכשור רפואי

לימודי הנדסאי מכשור רפואי הינם התמחות בתחום היוקרתי של הנדסאי אלקטרוניקה, ומטרתם היא הכשרת אנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים בתחום המכשור הרפואי. הנדסאי מכשור רפואי יכולים להשתלב במגוון רחב של מקומות עבודה, ובשל תחום הלימודים המשלב ידע הנדסי וטכנולוגי עם ידע מעולם הרפואה, זהו מקצוע מעניין ומאתגר במיוחד.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הנדסאי מכשור רפואי - מידע כללי

בשל השילוב המיוחד בין עולם הרפואה לעולם הטכנולוגיה וההנדסה, לימודי מכשור רפואי והנדסה רפואית מכונים לעיתים רפואת היי טק, והדבר מצביע על אופיו המיוחד של המקצוע. עולם הרפואה כיום משוכלל יותר מאי פעם, וטכנולוגיות חדישות נמצאות בפיתוח מתמיד. בשל כך, יש צורך בעובדים בעל ידע מגוון, שידעו כיצד לדאוג לתפעול ותחזוקה גם של המכשירים המתוחכמים ביותר. מקצוע זה מאפשר עיסוק ברפואה גם ללא לימודים של שבע שנים, ותפעול המכשירים הרפואיים המתקדמים המסייעים לניתוח, חשוב לא פחות מאשר תפקידם של הרופאים המנתחים בפועל.

לימודי הנדסאי מכשור רפואי אפשריים כיום במגוון של מכללות, ומומלץ להשוות בין מסלולי הלימוד השונים לפני ההרשמה. לימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה אורכים שנתיים וחצי בלבד, לעומת ארבע שנים של תואר ראשון בהנדסה, או שבע שנים בלימודי רפואה, וגם תנאי הקבלה קלים יותר. רוב המכללות דורשות תעודת בגרות מלאה כתנאי קבלה ללימודי הנדסאי מכשור רפואי, ולימודי מכינה טכנולוגית או קדם הנדסאית מיועדים לאלה שאין להם תעודת בגרות מלאה ורוצים להשלים את המקצועות החסרים להם. מכללות רבות מאפשרות לימודים על חשבון הפיקדון הצבאי, אולם יש לוודא זאת טרם ההרשמה.

קורס הנדסאי מכשור רפואי - תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים של הנדסאי מכשור רפואי משלבת בין תחומי ידע רבים, ומאפשרת לימודים מעניינים ומאתגרים. אנטומיה ופיזיולוגיה, ביוכימיה, פרמקולוגיה, פיזיקה, תורת החשמל, מבוא למחשב, אנגלית טכנית, כימיה, מתמטיקה, אלקטרו אופטיקה, פיזיולוגיה וביולוגיה של התא הם רק חלק מתוכנית הלימודים.

בנוסף ללימודים התיאורטיים, התנסות במעבדה מאפשרת היכרות עם המכשירים הרפואיים השונים, דוגמת מכשיר דופלר, מכשיר הנשמה, הולטר, שוק חשמלי, מוניטור, מד חמצן ודופק, אולטרא סאונד, ועוד. חלק נוסף בלימודי הנדסאי מכשור רפואי הינו התנסות מעשית במרכזים רפואיים במחלקות שונות, דוגמת הרדמה, טיפול נמרץ, חדר ניתוח, ארגומטריה, הולטר, נשימתי ואיזוטופים.

לימודים לתואר הנדסאי מכשור רפואי- אפשרויות התעסוקה ולימודי ההמשך

עם סיום לימודי הנדסאי מכשור רפואי בהצלחה, כולל הגשת פרויקט גמר והגנה עליו, הבוגר זכאי לדיפלומת הנדסאי במגמת הנדסה רפואית התמחות במכשור רפואי, מטעם המכללה בה למד, מה"ט, ומשרד החינוך. דיפלומה זו מהווה כרטיס כניסה מקצועי למגוון אפשרויות עבודה, ובהם בתי חולים ציבוריים ופרטיים, מרכזים רפואיים שונים, או במכוני מחקר פרטיים.

לימודי הנדסאי מכשור רפואי מאפשרים התפתחות מקצועית בכיוונים רבים, ובכל מקרה לימודי ההנדסאי ייזקפו לזכותו של הסטודנט ויקצרו את משך הלימודים הדרוש לקבלת תואר במסלול להשלמת תואר ראשון להנדסאים.

שירות אישי חינם
הנדסאי מכשור רפואי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?