מוסדות לימודים

לימודי תואר ראשון ללא פסיכומטרי

לימודים ללא פסיכומטרי

קיים המון חשש סביב הבחינה הפסיכומטרית, בין אם מדובר בציון לא מספק שקיבלתם בבחינה בעבר, כך שעליכם לבצע אותה שוב, בין אם אתם לא רוצים או לא יכולים להתמודד עם הלימודים האינטנסיביים לבחינה ובין אם אתם פשוט לא רוצים להשקיע בה את הכסף.

בוודאי תשמחו לדעת שתוכלו להתקבל במוסדות רבים ללימודי תואר ראשון ללא פסיכומטרי, שכן, ישנם מוסדות לימוד ומקצועות מסויימים שתנאי הקבלה אליהם אינם כוללים בתוכם את ציון הפסיכומטרי וכוללים ציוני בגרות מלאה בממוצע מסוים ולעיתים אף בגרות חלקית ואפשרות נוספת - ללא בגרות כלל. לרוב, נוהגים לשקלל את ציון הפסיכומטרי ואת ציון הבגרות יחד ולקבל את ציון ההתאמה (סכם).

בואו לקרוא עוד על תואר ראשון ללא פסיכומטרי ואילו מוסדות מציעים לימודים אליהם תוכלו להתקבל ללא הצורך בציון פסיכומטרי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודים לתואר ראשון ללא פסיכומטרי - מידע כללי

כל מוסד לימודים מגדיר את תנאי הקבלה שלו לפי קהל יעד, לפי היצע וביקוש למקצועות מסויימים וכמובן כדרך מיון לגיטימית. ברוב מוסדות הלימודים ולרוב מקצועות הלימוד ישנה דרישה לציון פסיכומטרי כלשהו (משתנה ממקצוע למקצוע) ולתעודת בגרות מלאה. בחינת הפסיכומטרי מוגדרת כרגע ע"י המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) כדרך המוצלחת ביותר לחזות את הצלחת המועמד בשנת הלימודים האקדמית הראשונה שלו.
הבחינה הפסיכומטרית מתורגמת לכמה שפות ובעצם מהווה דרך מיון אחידה גם של מועמדים שלא יודעים עברית וגם של כאלה שאין להם תעודת בגרות ישראלית. כמו כן, הבחינה נועדה לתת הזדמנות נוספת לנבחנים אשר ציונם בבחינת הבגרות לא מספק. במידה ומועמד אינו רוצה או אינו יכול לבצע את הבחינה הפסיכומטרית, ניתן לקבלו למקצועות נבחרים במוסדות מסויימים על פי ציוני הבגרות שלו, לעיתים על פי ריאיון או ועדת קבלה, על פי מבחן אמי"ר (מבחן ידע באנגלית שנקבע ע"י המרכז הארצי לבחינות והערכה, שבעצם מחליף את ציון הבחינה באנגלית בפסיכומטרי) ועוד.

ישנם מקרים בהם מוסדות הלימוד מעניקים חשיבות רבה יותר, במקצועות מסויימים, לציון בחינת הבגרות מאשר ציון הבחינה הפסיכומטרית. על מועמדים ספציפיים נוהגים לעיתים להקל, כדוגמת מועמדים שעברו את גיל 40 ומקרים נוספים של מועמדים ללימודים.

לימודי תואר ראשון ללא פסיכומטרי - מגוון אפשרויות

בעבר היכולת להתקבל ללימודי תואר ראשון ללא ציון פסיכומטרי הייתה מוגבלת ביותר וכמעט כל מועמד ללימודי תואר ראשון נזקק להיבחן בבחינה הפסיכומטרית. כיום ההיצע עשיר יחסית ועוד ועוד מתווספים מוסדות לימוד המציעים ללמוד מקצועות מסויימים לתואר ראשון ללא פסיכומטרי והיום יש גם מוסדות שמציעים לימודים לתואר ראשון ללא פסיכומטרי וגם ללא תעודת בגרות!

חשיבות הציון הפסיכומטרי לתכניות האקדמיות שלכם

אם אתם מעוניינים להתחיל ללמוד תואר ראשון ללא פסיכומטרי, אך חוששים שהעובדה שלא נבחנתם ושאין לכם ציון פסיכומטרי תוכל לפגוע באפשרויות שלכם בהמשך הדרך, אין לכם ממה לחשוש - ציון הפסיכומטרי בעצם רלוונטי רק ללימודי התואר הראשון. ברוב המקרים, על מנת להתקבל ללימודי התואר השני, ישנה חשיבות לציונים שהתקבלו במהלך התואר הראשון ובדרך כלל יש גם ראיונות ו/או ועדות קבלה.

לימודים נוספים אליהם תוכלו להתקבל ללא ציון פסיכומטרי

כדאי שתדעו - ציון הפסיכומטרי אינו רלוונטי עבור מבחר עשיר של תחומי לימוד, כך שתוכלו לבחור באפשרויות שונות מבלי להצטרך להיבחן בבחינת הפסיכומטרי. בין תחומי הלימוד אליהם תוכלו להתקבל ללא ציון פסיכומטרי נמצאים הבאים:
- לימודי הנדסאים: הכשרת הנדסאים בתחומים מבוקשים כגון חשמל, מזגנים, תוכנה ועוד.
- לימודי טכנאים: הכשרת טכנאים בתחומים מבוקשים כגון מחשבים, מכשירים סלולריים, שירות מוצרי צריכה ביתיים ועוד.
- לימודי תעודה מגוונים: לימודי הנהלת חשבונות, חשבי שכר, לימודי שוק ההון, רפואה משלימה ועוד.

לימודי תואר ראשון בלי פסיכומטרי - לימודי מכינה כתנאי קבלה

בעוד שקיימים מוסדות שיאפשרו לכם להתקבל ללימודים ישירות עם נתוני הבגרות שלכם ולהתחיל כבר במועד הקרוב ביותר, ישנם מוסדות שדורשים שתלמדו נושאים ספציפיים הקשורים ישירות ללימודי התואר שאליו אתם מעוניינים להתקבל. הלימודים הללו מכינים אתכם לתואר הספציפי ובעצם מהווים תחליף לציון הפסיכומטרי ולציוני הבגרויות. ברוב המקרים מדובר בתקופת לימודים של מספר חודשים אך זהו נתון שמשתנה כמובן בין מוסד למוסד.

שירות אישי חינם
לימודי תואר ראשון ללא פסיכומטרי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?