מוסדות לימודים

לימודי תואר ראשון ללא בגרות

ללמוד לתואר ראשון בלי תעודת בגרות

מבחני הבגרות בהחלט לא מהווים את הצד המשמח והמענג של שנות ההתבגרות והתיכון, ורבים מאתנו לא ייחסו חשיבות רבה ולא השקיעו מאמצים כבירים עת ההתכוננות לבגרויות – ועל כן רבים לא היו זכאים כלל לתעודת בגרות, או שהוציאו תעודת בגרות עם ממוצע ציונים לא גבוה במיוחד. אולם, לאחר שחולפות שנים ספורות, ואנו מתחילים לחשוב על לימודי תואר ראשון, אנו מגלים כי דווקא תעודת הבגרות הייתה יכולה להועיל לנו מאד. שכן, אין זה משנה איזה תואר ראשון אתם מעוניינים ללמוד – בסוציולוגיה או בקרימינולוגיה, בפיסיקה או בהנדסה – תגלו כי אחת מהדרישות החוזרות על עצמן בתנאי הקבלה היא תעודת בגרות מלאה. אולם, כפי שתוכלו לקרוא בעמוד זה, ניתן ליהנות מלימודי תואר ראשון במגוון תחומים ובשלל מוסדות לימוד, גם ללא תעודת בגרות! בואו לקרוא על כל האפשרויות ללימודי תואר ראשון ללא תעודת בגרות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי תואר ראשון ללא בגרות -  מידע כללי
כיום מהווה התואר הראשון דרישת סף לקבלה לעבודות רבות, ואם בפני קבלה לעבודה עומדים שני מועמדים בעלי נתונים דומים, כאשר אחד מהם הוא בעל תואר ראשון והשני חסר תואר זה – מקומות רבים יעדיפו לקבל את בוגר התואר. יתירה מכך – רבים מהמקצועות הפופולאריים ביותר דורשים תואר ראשון (לפחות) על מנת לעסוק בהם – עריכת דין, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה ועוד רבים אחרים. כמו כן, לימודי התואר הראשון אינם מהווים רק כורח אינסטרומנטלי על מנת להשתלב בעבודות מבוקשות – הם מהווים מטרה בפני עצמם, שכן הם מאפשרים לכל אחד להתעמק ולהתמחות בתחומי הדעת המעניינים אותו ביותר – אמנות או ניהול, מדעי המחשב או ביוטכנולוגיה ועוד. חוויית הלימודים לתואר ראשון היא מהנה במיוחד, כוללת חיי חברה תוססים, ורבים אף מוצאים את אהבת חייהם במדשאות הקמפוס. אולם, אם כבר ניסיתם את מזלכם בקבלה לתואר ראשון, ודאי גיליתם כי הדרישה לתעודת בגרות מלאה חוזרת על עצמה שוב ושוב כחלק מתנאי הקבלה למוסדות לימודים רבים וכמעט בכל תואר. אולם, כפי שתוכלו לראות בעמוד זה – גם אם אינכם בעלי תעודת בגרות תוכלו ליהנות מכל היתרונות של לימודי התואר הראשון – בואו לקרוא על אפשרויות הלימודים לתואר ראשון ללא תעודת בגרות.

לימודי תואר ראשון בלי בגרות -  אבל עם פסיכומטרי
אחת האפשרויות ללימודי תואר ראשון ללא בגרות היא קבלה ללימודים על סמך ציוני הבחינה הפסיכומטרית בלבד, ומועמדים אשר הצליחו להוציא ציון פסיכומטרי גבוה במיוחד – יוכלו להתקבל למוסדות לימוד רבים וכמעט לכל מסלול לימודים, ללא צורך בתעודת בגרות מלאה. אמנם הבחינה הפסיכומטרית נחשבת למורכבת וקשה למדי, אך כיום קיימים מכוני הכנה לפסיכומטרי מעולים רבים, אשר יעזרו לכם להוציא ציון מרשים לאחר קורס של חודשים ספורים בלבד. אם אתם מתעניינים בלימודי תואר ראשון ללא פסיכומטרי - לחצו כאן

ללמוד תואר ראשון ללא תעודת בגרות -  וגם ללא פסיכומטרי
אם אתם גם חסרי תעודת בגרות  וגם לא ניגשתם לבחינה הפסיכומטרית, או אף ניגשתם למבחן הפסיכומטרי והוצאתם ציון אשר אינו על ציפיותיכם – אין זו סיבה לומר נואש ולהרים ידיים – עדיין תוכלו להתקבל לשלל מסלולי לימוד מרתקים במגוון מוסדות לימוד. ראשית – האוניברסיטה הפתוחה, כמו גם מכללות רבות (כגון מכללת רמת גן ומכללת ראש העין, לדוגמא), הפזורות בכל רחבי הארץ, מציעות מגוון תארים מרתקים – אשר הקבלה אליהם אינה מותנית בציוני הבגרות או הפסיכומטרי. כמו כן, כדאי לדעת כי, לעיתים, ניתן להתחיל ללמוד לתואר באוניברסיטה הפתוחה, ולאחר שנה או שנתיים, באם ציוניכם בקורסים שהשלמתם הם טובים, ניתן לעבור ללמוד במכללות אחרות או באוניברסיטאות. אפשרות נוספת העומדת בפני המבקשים ללמוד לתואר ראשון ללא בגרות וללא פסיכומטרי, היא להצטרף ללימודים במכינה קדם אקדמית, אשר תקנה לכם תעודה שוות ערך לתעודת הבגרות.

לימודי תואר ראשון בלי תעודת בגרות-  לבני 30 ומעלה
רבים ממוסדות הלימוד לתואר ראשון מאפשרים למועמדים בני שלושים ומעלה להתקבל ללימודים גם ללא תעודת בגרות. מועמדים אלו נדרשים להירשם ללימודים במכינה ייחודית לבני 30 +, אשר בסיומה הם יוכלו להתקבל (כמעט) לכל תחום לימודים אותו הם מעוניינים ללמוד.

ללמוד לתואר ראשון ללא תעודת בגרות – ואם בכל זאת רוצים להשלים בגרות?
גם אם סיימתם את התיכון ללא תעודת בגרות (או גם אם לא סיימתם את התיכון) אין זה אומר כי אבדה האפשרות להשלים את הלימודים ולהוציא תעודת בגרות מעולה. קיימים בתי ספר ומכונים רבים המציעים קורסים להשלמת ושיפור בגרויות, אשר יעזרו לכם להוציא את התעודה המיוחלת. הלימודים בקורסים אלו בדרך כלל אינם מזכירים את חוויית הלימודים בתיכון, והשיעורים מנוהלים באווירה צעירה ומהנה ומועברים על ידי מורים מעולים. לימודים אלו נמשכים חודשים ספורים בלבד (לכל מקצוע) ומאפשרים לכם להשלים במהירות את כל המקצועות החסרים לכם. כמובן כי גם אם אתם אוחזים בתעודת בגרות מלאה, אך ברצונכם לשפר את הציונים שלכם במקצוע או שניים (או יותר), או להשלים בגרויות במקצוע נוסף (דוגמת כימיה 5 יח"ל, על מנת שתוכלו ללימודי מקצועות הנדסיים ביתר קלות) – אתם מוזמנים להצטרף לקורסים המעולים להשלמת ושיפור בגרויות.

ללמוד לתואר ראשון ללא תעודת בגרות -  סיכום
לסיכום, אם גם אתם החלטתם כי הגיע הזמן ליהנות מלימודי תואר ראשון – לימודים אשר יעניקו לכם חוויה מעשירה ומפתחת ואף יפתחו בפניכם שלל אפשרויות תעסוקה חדשות, אך חששתם כי תעודת הבגרות הלא קיימת שלכם תהווה מכשול – ודאי הבנתם, אם קראתם עמוד זה, כי אין בסיס לחששות אלו, וכי קיימות מגוון אפשרויות ללימודי תואר ראשון – בשלל תחומים ובשלל מכללות – ללא צורך בתעודת בגרות. אז בואו לעשות את הצעד הראשון שלכם בדרך לעתיד מבטיח – בואו ללמוד תואר ראשון באחד ממוסדות הלימוד המובילים בישראל!
שירות אישי חינם
לימודי תואר ראשון ללא בגרות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?