לימודים בישראל - כל מוסדות הלימוד בארץ

בעוד שבעבר לימודי תואר ראשון ותארים מתקדמים היו נחלתם של אוניברסיטאות בלבד, הרי שכיום ישנן מכללות רבות, המציעות לימודים איכותיים ברמה אקדמית גבוהה. מוסדות הלימוד פזורים בכל רחבי הארץ, ומאפשרים לכל אדם המעוניין בלימודים אקדמיים למצוא את המכללה המתאימה לצרכיו.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר אקדמי במכללה - כל מה שצריך לדעת
מסלולי הלימוד המוצעים במכללות השונות מגוונים, ומקיפים את כמעט את כל לימודי התארים אשר מציעות האוניברסיטאות. מעבר לכך, ישנם לימודי תואר ראשון ולימודי תואר שני בהתמחויות ייחודיות ואיכותיות במיוחד, אשר אינן מוצעות באוניברסיטאות. מאפיין נוסף של לימודים אקדמיים במכללות הוא הדגש על הפן המעשי, ובכלל זה התנסות מעשית נרחבת בהתאם למסלול הלימודים, בעוד שלימודי תואר אקדמי באוניברסיטה מתקדמים בדרך כלל בפן האקדמי והתיאורטי של המקצוע.

ישנם מוסדות לימוד אשר מתמקדים בתחום מסוים, דוגמת מכללות להנדסה או מכללות למשפטים. היתרון של התמחות כזו נובע מצוות המרצים האיכותי ותוכניות הלימוד העדכניות, אשר הופכות את לימודי התואר האקדמי לחוויה מהנה ונעימה. מכללות מסוימות מציעות לימודי רפואה משלימה תחום אשר עדיין איננו אפשרי באוניברסיטאות. בדרך זו ניתן ללמוד לתואר של אוניברסיטה בנוחות ובתנאים של מכללה, ולרכוש השכלה אקדמית מקיפה כבר כיום.

לימודי תואר - איזה תעודה מקבלים
מכללות רבות כיום פועלות בשיתוף פעולה עם המועצה להשכלה גבוהה, ורשאיות להעניק תארים אקדמיים במסלולים שונים המוכרים על ידי משרד החינוך. עם זאת, ישנן מכללות אשר מציעות לימודי תואר ראשון אשר אינם מוכרים על המל"ג, ומומלץ לבדוק נושא זה טרם ההרשמה. נושא נוסף שמומלץ לבדוק טרם ההחלטה היכן ללמוד הוא רמת הלימודים של המכללה. כל מוסד לימוד שם את הדגש על תחום אחר, ועל כן אדם המעוניין בלימודי תואר ראשון במדעי המחשב יבחר מכללה שונה ממי שמעוניין בלימודי עיצוב ואמנות לתואר ראשון.

עקב הגידול הניכר במספרם של מוסדות הלימוד בארץ בשנים האחרונות, מכללות רבות מציבות בפני המעוניינים להתקבל ללימודי תואר ראשון תנאי קבלה נמוכים מבעבר. עם זאת, חשוב לציין כי תנאי קבלה נמוכים אינם מעידים על מידת הקושי של הלימודים עצמם, אלא רק על הביקוש ללימודים אלה. בנוסף, מכללות רבות מציעות לימודי מכינה קדם אקדמית, אשר מאפשרת למועמדים ללימודי תואר ראשון אשר אינם עומדים בדרישות הקבלה, לשפר את ציוני הבגרות או הפסיכומטרי שלהם, ובכך לשפר את סיכוייהם להתקבל למסלולי הלימוד השונים.

שירות אישי חינם
לימודים בישראל - כל מוסדות הלימוד בארץ
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?