מוסדות לימודים
כלים שלובים
כלים שלובים
בית הספר לאמנות הריפוי
מיקום בארץ: חיפה, תל אביב

לימודי כלים שלובים

תעודת העשרה בשיטת כלים שלובים

לימודי כלים שלובים מקנים זווית התבוננות ייחודית על גופו של האדם, ועל הקשר לנפש ורוח. שיטת כלים שלובים פונה לכוחות החיים של האדם במישור העל פיזי, ומאפשרת להביא לריפוי של מגוון מחלות ומצוקות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס כלים שלובים - מהי שיטת כלים שלובים?

בעידן המודרני אירועי החיים השונים נתפשים כגזירות גורל או כבעיה אשר יש למצוא לה פתרון. שיטת כלים שלובים מתייחסת אל חולי ומחלה בצורה שונה, ותופסת את המצב הבריאותי של המטופל כחלק מתמונה רוחנית של האדם. לימודי כלים שלובים מסייעים לעורר את יוזמת הריפוי הטבעית החבויה בגוף האדם, ועושים שימוש בכלים טיפוליים המאפשרים להכיר את החיים העל חושיים באדם. בדרך זו, האורגניזם מסיים את תהליך ההחלמה מתוך כוחותיו האישיים, ללא האצה חיצונית של הריפוי.

השלב הראשון של טיפול בשיטת כלים שלובים הוא בקשה לריפוי של המטופל, אשר נענית על ידי המטפל. לאחר מכן נערכת שיחה טיפולית, הכוללת תיאור מפורט של המחלה. לימודי כלים שלובים מעניקים יכולות מתקדמות למטפלים, המאפשרים להמשיך את התהליך הטיפולי ללא צורך במפגש פיזי עם המטופל, כהמשך ישיר לשיחה הטיפולית. מטרת הטיפול בשיטת כלים שלובים הינה השבת ההרמוניה בין הגוף על פיסי והמערכות השונות בגוף, כמפתח לתהליך ההחלמה.

לימודי הכשרת מטפלים בכלים שלובים - משך הלימודים ונושאי הלימוד

לימודי כלים שלובים אורכים בין שנה לשלוש שנים, בהתאם למידת ההעמקה אותה מבקש המטפל לעתיד. תוכנית הלימודים עשירה ומרתקת, וכוללת שילוב ייחודי בין רקע תיאורטי מקיף, התנסות באומנויות שונות, וטיפול מעשי. השנה הראשונה של לימודי כלים שלובים מעניקה היכרות ראשונית עם התיאוריה הרוחנית העומדת בבסיס הגישה הטיפולית, ומקנה כלים וטכניקות לאבחון רוחני ותמיכה בגופים העל פיסיים באדם.

קורס כלים שלובים מתקדם אורך שנתיים, ומאפשר למטפלים להרחיב את הידע, לפתח את כוחות ההכרה והתודעה הרוחנית, ולפתוח את מחשבת הטיפול לשם יצירת נתיב ריפוי. ידע האדם כאומנות הריפוי, הטיפול הרוחני בפתולוגיות התנהגותיות ונפשיות, ההיסטוריה של הריפוי, חופש ואהבה ככוחות מרפא, משמעות הריפוי הרוחני על פי תמונת האבולוציה של האנושות, הדרך הרוחנית של המטפל ומשמעות המחלה בתמונת הגופים העל-פיסיים ושלושת מערכות הגוף הינם הנושאים העיקריים של לימודי שיטת כלים שלובים בשנה השנייה, כמו גם סדנאות באומנות וייעוץ ביוגראפי.

לימודי קורס אומנויות ומיומנות בכיר הינו השלב השלישי של לימודי שיטת כלים שלובים, המאפשר להעמיק את הידע והכלים לאומנות הריפוי הרוחני, להתנסות בהתבוננות על מקרים טיפוליים, ועוד. נושאים עיקריים במהלך לימודי השנה השלישית של כלים שלובים הינם הרפואה בראי מדע הרוח, פיתוח כוחות ריפוי אתריים, יחסי מטפל מטופל, פיתוח מיומנויות ריפוי בגישה רוחנית, ופסיכופתולוגיות של הנפש. לאחר סיום שלב זה, ניתן להצטרף לקהילת הבוגרים בכלים שלובים, ולזכות בתמיכה הדדית בעבודה המרפאת.

קורס כלים שלובים - תחומי לימוד נוספים

אם אתם מתעניינים בלימודי הטיפול בשיטת כלים שלובים, ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בלימודים של שיטות טיפול נוספות מתחומי הרפואה ההוליסטית - הילינג, שיטת גרינברג, רפואה סינית וכיו"ב. 

שירות אישי חינם
לימודי כלים שלובים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?