מוסדות לימודים

קורס הדברה

לימודי הכשרת מדבירים

המזיקים השונים – ובראשם החרקים והמכרסמים הפולשים אל בתינו, אינם רק מעוררי חלחלה ומטילי מורא ופחד, אלא אף יכולים להעביר מחלות, לכרסם ולאכול כמעט כל דבר, לזהם ולפגוע בהיגיינה, וככלל – למרר את חיינו ולהוביל לנזקים חמורים. בעיית המזיקים אינה מוגבלת רק לבתינו הפרטיים – בעסקים שונים ומוסדות ציבור (בתי חולים, בתי ספר וכו') המזיקים יכולים לגרום לנזקים עצומים. על כן, הביקוש למדבירים, הלא הם אנשי המקצוע האחראים על הרחקת והשמדת המזיקים, הוא תמיד גבוה. המדבירים המקצועיים אינם משתמשים ב-K700 ודומיו על מנת להרחיק את המזיקים, אלא בחומרים רעילים בהרבה, ועל כן, כדי למנוע נזק לעצמם ולסביבה, וכדי לדעת בדיוק באילו חומרים להשתמש ומתי – נדרשים העוסקים בתחום לידע רב, כמו גם לרישיון מטעם המשרד לאיכות הסביבה על מנת לעבוד בתחום. בכדי להוציא את הרישיון נדרשים המעוניינים להיות מדבירים לעבור קורס הכשרה, אשר מקנה את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים מאיש המקצוע האיכותי בתחום. לימודים אלו, הנחשבים ללימודי תעודה מבוקשים במיוחד (בדומה ללימודי ניהול מחסן, לימודי לוגיסטיקה, לימודי הכשרת טכנאים ועוד), עקב אפשרויות התעסוקה הרבות והרווחיות המצפות לבוגרים, מוצעים לכם על ידי מוסדות הלימוד המובילים. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס הכשרת המדבירים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי הכשרת מדבירים -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס הדברה מיועדים לכל מי שמעוניין לקבל הכשרה איכותית לעבודה בתחום ולהוציא את רישיון העיסוק הנדרש. הלימודים מתאימים במיוחד למנהלי אחזקה, עובדי תברואה ועובדי חברות תחזוקה ושירותים טכניים. אם אתם מתעניינים בלימודי הכשרת מדבירים, אולי תגלו עניין גם בלימודים בקורס להכשרת לוכדי נחשים או בלימודי תעודה מבוקשים נוספים – כגון קורס מנעולנות, לימודי ניהול מחסן, לימודי ניהול משק ועוד.

ללמוד להיות מדביר -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה לקורס ההדברה משתנים בין מכללה למכללה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם, בדרך כלל נדרשים המועמדים ללימודים להיות בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ובעלי עבר פלילי נקי (כלומר, בעלי תעודת יושר מהמשטרה). כיוון שדרישות אלו הן חלק מדרישות הסף לקבלת רישיון ההדברה ממשרד הגנת הסביבה, אין טעם ללמוד את הקורס אם אינכם עונים עליהן. חלק ממוסדות הלימוד אף דורשים מהמועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, ולעיתים אף נערכים ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. חלק מהקורסים בתחום מיועדים לבעלי רקע או ניסיון והיכרות עם תחומי ההדברה, והקבלה אליהם אפשרית רק למי שצברו מעט ניסיון מקצועי בעבודה בתחום.

קורס הדברת מזיקים -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס הכשרת מדבירים משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אולם, בדרך כלל, נמשכים הקורסים בתחום בין חודש לתשעה חודשים – בהתאם לרמת הידיעות הקודמות של המשתתפים, עומקו והיקפו של החומר הנלמד, מספר שעות הלימוד הכולל, מספר המפגשים השבועיים (לרוב מתקיימים הקורסים במתכונת של מפגש אחד או שניים בשבוע) ואורכו של כל מפגש. אם אתם מעוניינים להירשם לקורס ההדברה, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות זאת – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע! חלק ממוסדות הלימוד בתחום מציעים אפשרות בחירה בין לימודי בוקר, לימודי ערב ולעיתים אף לימודים בימי שישי בבוקר, כך שכל אחד – כולל אנשים עובדים – יכול למצוא את הזמן המתאים לו ביותר על מנת ללמוד קורס הכשרה מקצועית איכותי זה.

ללמוד הדברה -  מהם נושאי הלימוד בקורס?
תכנית הלימודים בקורסים להכשרת מדבירים דואגת להכשיר את בוגריה בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למדביר המקצועי והאיכותי. הלימודים משלבים, בדרך כלל, בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי רב לבין תרגולים והתנסויות מעשיות. אמנם נושאי הלימוד המדויקים משתנים מעטו בין מוסד לימודים למשנהו, אך, בדרך כלל, כוללים הלימודים את התכנים והנושאים הבאים: הכרת חומרי ההדברה והרעלים השונים, שיטות הדברה שונות – לרבות שיטות הדברה משולבות, חוקים ותקנות רישוי של משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה, בטיחות בעבודה, עזרה ראשונה, מחלות המועברות על ידי מכרסמים וחרקים, היכרות ושימוש באמצעי מגן, הדברת עשבים, אמצעי ניטור ובקרה, סוגי חרקים, סוגי מכרסמים, חומרים כימיים וחומרים ביולוגיים, הנזקים שגורמים החרקים והמכרסמים, ועוד מגוון נושאי לימוד, המלווים בתרגולים, כך שהכשרת הבוגרים היא לעילא ועילא.

לימודי הדברת מזיקים – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בכל דרישות הקורס בהצלחה, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. בוגרים אשר יעמדו בכל דרישות המשרד להגנת הסביבה ויעברו בהצלחה את המבחן הנערך מטעמו ומטעם משרד הבריאות, יהיו זכאים לקבל את רישיון המדביר המוסמך.

ללמוד הדברת מזיקים - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים, ולאחר קבלת רישיון המדביר המוסמך, יוכלו הבוגרים להתחיל לעבוד כמדבירים עצמאיים (ואף לפתוח חברת הדברה פרטית) או להשתלב כשכירים בחברות הדברה קיימות, או אף להשתלב בעבודות מחקר בתחום. כיוון שהביקוש למדבירים מוסמכים ואיכותיים הוא רב תמיד, לא צפויים הבוגרים להיתקל בקשיים עת חיפוש העבודה, וסביר להניח כי במהרה הם יוכלו ליהנות מעבודה רווחית. בוגרים המעוניינים להמשיך ולהתפתח מקצועית יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים בתחום – לימודים בקורס איוד (מוגבל ובלתי מוגבל) או קורס הדברת עשבי בר, ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה שלהם.

קורס הכשרת מדבירים –  סיכום
לסיכום, אם אתם מחפשים קורס איכותי, אשר יקנה לכם, תוך חודשים ספורים בלבד, את האפשרות ליהנות מפרנסה נאה ועבודה מבוקשת, בה "תצילו" את לקוחותיכם משלל מזיקים ופולשים – לימודי הכשרת המדבירים יכולים להתאים לכם עד מאד. לימודים אלו יקנו לכם את כל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למדביר האיכותי, ואף ידאגו להכין אתכם למעבר מוצלח של בחינות המשרדים הממשלתיים, הנדרשות על מנת להוציא את רישיון העיסוק בתחום. אז בואו ליהנות מלימודי הכשרה מקצועית מבוקשים – בואו ללמוד בקורס הדברה.
שירות אישי חינם
קורס הדברה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?