מוסדות לימודים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי MA במנהל ומדיניות ציבורית
מיקום בארץ: שדרות

לימודי תואר שני במנהל מדיניות ציבורית וממשל

תואר שני במנהל מדיניות ציבורית וממשל

לימודי תואר שני במנהל, מדיניות ציבורית וממשל חוקרים את הקשר בין פוליטיקה וקביעה ועיצוב של מדיניות, וכיצד גורמים אנושיים בגופים ציבוריים משפיעים על תהליכי קבלת החלטות. בנוסף, לימודי תואר שני בתחום עוסקים בחקר המערכת הארגונית הציבורית, בדגש על ניהול במדינה המודרנית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר שני MA בממשל ומנהל ומדיניות ציבורית - מידע כללי

התוכנית ללימודי מנהל, מדיניות ציבורית וממשל לתואר שני במוסדות האקדמיים השונים מיועדת למנהלי ארגונים מתחומים מגוונים, כמו חינוך, רווחה, תחבורה, בטחון, כלכלה או בריאות. בנוסף, לימודי תחום זה יכולים לתרום לידע המקצועי וליכולת ההשפעה של אנשי ממשל ומנהל בתחומים קרובים, כמו עמותות ללא מטרות רווח, או ארגונים פרטיים.

לימודי תואר שני במנהל, מדיניות ציבורית וממשל, בדומה ללימודי תואר שני בתחומים אחרים, ניתנים ללמידה בשני מסלולים, מסלול מחקרי הכולל עבודה תזה, ומסלול לא מחקרי. מסלול מחקרי מאפשר להמשיך ללימודי תארים מתקדמים ודוקטורט, בניגוד למסלול לא מחקרי. בשני המסלולים, לימודי מנהל, מדיניות ציבורית וממשל לתואר שני אורכים שנתיים של לימודים. סטודנט ללא רקע מתאים יאלץ לעבור לימודי השלמה, העלולים להאריך את משך הזמן הדרוש ללימודי התואר השני.

לימודי מנהל, מדיניות ציבורית וממשל לתואר שני הפכו למבוקשים במיוחד בשנים האחרונות, על רקע השינויים הפוליטיים והאתניים, והתפשטות הטרור העולמי. מטרת לימודי התואר השני היא הקניית כלים ומיומנויות הנחוצים להבנת בעיות ציבוריות, ומתן דרכי אבחון, זיהוי ופתרון לבעיות אלה. בנוסף, נלמדים תהליכי עיצוב וקביעת מדיניות בארץ ובעולם, בכדי להכשיר מנהיגות ציבורית מעודכנת, מיומנת ואיכותית. לימודי תואר שני במנהל, מדיניות ציבורית וממשל במכללות משלבים בין מגוון תחומי ידע, ומרחיבים את ההשכלה הכללית בנושאי ממשל ופוליטיקה, מדעי המדינה, כלכלה, משפטים, יחסים בינלאומיים, מנהל ציבורי, בטחון, ועוד.

ללמוד לתואר שני במנהל ומדיניות ציבורית וממשל - מגוון מסלולי התמחות מרתקים

לימודי תואר שני במנהל, מדיניות ציבורית וממשל במכללות מאפשרים לסטודנט להתמחות בתחום ידע ספציפי, והמסלול לכתיבת תזה נחשב יוקרתי במיוחד. מסלול זה מיועד לסטודנטים מצטיינים, ומאפשר המשך ללימודי תארים מתקדמים ודוקטורט. התוכנית מתמקדת במחקר, ומציעה מגוון רחב של קורסים בנושאים אקטואליים, בעלי חשיבות תיאורטית ומעשית גם יחד.

לימודי תואר שני במנהל, מדיניות ציבורית וממשל בתחום מנהל השלטון המקומי מקנים לסטודנטים ידע מעמיק בנושאי ניהול ומנהל השלטון המקומי בישראל. לימודי מסלול זה משלבים ידעי תיאורטי בנושאי ממשל ומנהל, ומקנים הבנה במאפייני ומרכיבי השלטון המקומי, ובמקביל הבנת הסביבה בה הוא פועל. תוכנית זו מיועדת בעיקר לראשי עיריות וראשי רשויות מקומיות, או סטודנטים השואפים להשתלב בתחום הממשל המקומי בעתיד.

מסלול ההתמחות למנהלים בתחום ביקורת פנימית וציבורית נועד להרחיב ולהעמיק את ההשכלה וההבנה של תלמידי תואר שני במנהל, מדיניות ציבורית וממשל במכללות בתחומי הביקורת הציבורית והפנימית. בנוסף, נלמדים תחומים הקשורים לנושא כמו משפט מנהלי ובקרה פיננסית במערכות ציבור, כדי לקבל תמונת מצב שלמה ומלאה בנוגע לתפקוד של מנגנוני הביקורת במנהל הציבורי, בארץ ובעולם.

תחום התמחות נוסף בלימודי מנהל, מדיניות ציבורית וממשל לתואר שני הינו מנהל ומדיניות ציבורית, שמטרתו היא העמקת הידע ביחס לניהול ופעילות ארגונים ציבוריים. תוכנית זה מקנה לסטודנטים כלים אקדמאיים לביקורת וניתוח בתחום המינהל והמדיניות הציבורית, ויכולת להבינן בהקשר הישראלי והבינלאומי. תוכנית זו מקנה למנהלים הבנה טובה יותר של הכוחות הפנימיים השונים הפועלים בתוך הארגון, ושל הגורמים החיצוניים המשפיעים על תפקוד הארגון בסביבה מודרנית המשתנה במהירות.

לימודים לתואר MA - תואר שני במנהל, מדיניות ציבורית וממשל - אפשרויות התעסוקה 

לאחר סיום לימודי תואר שני במנהל, מדיניות ציבורית וממשל ניתן להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה, או להתקדם מבחינה מקצועית במקום העבודה הקיים. עם זאת, מומלץ להמשיך ללימודי קורסים והשתלמויות נוספים, על מנת להרחיב את ההשכלה ולפתוח אפשרויות קידום נוספות. ישנם לימודי חוץ ותארים נוספים הרלוונטיים לתחום, דוגמת לימודי מנהל עסקים, לימודי יחסי ציבור ודוברות, תואר ראשון במסגרת לימודי מדעי המדינה, תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ועוד.

שירות אישי חינם
לימודי תואר שני במנהל מדיניות ציבורית וממשל
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?