מוסדות לימודים
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
לימודי הנדסאי כימיה תרופתית
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
מכללת אורט בראודה להנדסאים
מכללת אורט בראודה להנדסאים
לימודי הנדסאי כימיה
מיקום בארץ: כרמיאל

הנדסאי כימיה מזון ותרופות

לימודי הנדסאי כימיה מזון ותרופות

לימודי הנדסאי כימיה בהתמחות מזון או תרופות נועדו להכשיר את בוגריהם לעסוק ביצור והפקה תעשייתית של כימיקלים. מכיוון שהנדסאי כימי עוסק בהפיכת תהליך הייצור ליעיל מבחינה כלכלית, נהוג לכנות את תחום ההנדסה הכימית גם בשם הנדסת תהליך. הנדסה כימית מתערבת בתהליך הייצור של רוב המוצרים בימינו, אם בשימוש בחומרי גלם מסורתיים אך בצורות חדשות, ואם ביצירת חומרי גלם חדשים לגמרי.

התעשייה הכימית ותעשיית המזון בישראל הינן תעשיות גדולות המהוות חלק חשוב מן השוק הכלכלי, והן גדלות ומתפתחות ללא הרף. הנדסאי כימיה הוא החוליה המקשרת בין המהנדס לעובדי המפעל, ויש צורך הולך וגובר באנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה, המעודכנים בטכנולוגיות החדישות ואוחזים בכישורי תקשורת בין אישית גבוהים.

הנדסאי כימיה במזון או תרופות נדרש לידע רב בתחומים שונים, ולימודי הנדסאי כימיה משלבים בין מגוון נושאים הנחוצים לעבודתם השוטפת. מאחר והנדסאי כימיה מעורב בכל שלבי הייצור, עליו להיות בקיא בכל התהליך, החל משלבי התכנון הראשוניים, וכלה בשלב בקרת האיכות על המוצר המוגמר. לעיתים עורך הנדסאי הכימיה עבודת מחקר במעבדה, ולפיכך עליו להיות בקיא גם בתחום ידע זה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הנדסאי כימיה, מזון ותרופות - מידע כללי

לימודי הנדסאי כימיה מוצעים כיום במגוון מוסדות לימוד ותחומי התמחות. לפיכך, מומלץ לבדוק את מסלולי הלימוד המוצעים בכל אחד ממוסדות הלימוד הללו בטרם ההרשמה. לימודי הנדסאי אורכים כשנתיים בלבד, בניגוד ללימודי תואר ראשון בהנדסה כימית, האורכים כארבע שנים. בנוסף, תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי כימיה קלים יותר מתנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהנדסה כימית. רוב מוסדות הלימוד המציעים לימודי הנדסאי כימיה דורשים ממועמדיהם תעודת בגרות מלאה. לימודי מכינה טכנולוגית או מכינה קדם הנדסאית מיועדים לאלה שאין ברשותם תעודת בגרות מלאה, המעוניינים להשלים את מקצועות הבגרות החסרים בתעודת הבגרות שלהם. מוסדות לימוד רבים מאפשרים לימודים על חשבון הפיקדון הצבאי, אולם יש לוודא זאת טרם ההרשמה.

קורס הנדסאי כימיה, מזון ותרופות - מגוון התמחויות מרתקות

כאמור, מונים לימודי הנדסאי כימיה מספר תחומי התמחות. אחד המבוקשים שבהם הוא מסלול ההתמחות בטכנולוגיה של המזון. הסיבה לכך היא תפקידה המשמעותי של תעשיית המזון בכלכלה הישראלית. תחום התמחות נוסף שבו יכולים לבחור הלומדים לימודי הנדסאי כימיה הוא מסלול ההתמחות במעבדה התעשייתית, המתמקד בייצור חומרים עתידיים, וחוקר ללא הרף חומרי גלם וטכנולוגיות חדשות. התמחות בכימיה תרופתית היא מגמה חדשה בלימודי הנדסאי, המאפשרת להשתלב בתעשייה הכימיה ולעסוק במחקר ופיתוח של תרופות קיימות, כמו גם ליצור תרופות חדשות.

לימודים לתואר הנדסאי כימיה - תרופות ומזון - תכנית הלימודים

תכנית הלימודים של לימודי הנדסאי כימיה בהתמחות מזון או תרופות עשויה להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, אולם לרוב היא כוללת נושאים רבים ומגוונים, ובהם שיווק, מיקרוביולוגיה, אבטחת איכות, כימיה מכשירית, בטיחות וגיהות, שימושי מחשב, שימוש במאגרי מידע, כימיה כללית, כימיה אורגנית ואי אורגנית, הנדסת מזון, פורמלאציה של תרופות, פולימרים בשימוש הרפואה, מבוא לאלגברה, משוואות, פונקציות, אי-שיוויונים, פונקציה מעריכית ופונקציה לוגריתמית, גיאומטריה וטריגונומטריה, פונקציות טריגונומטריות במשולש ישר זווית, מכניקה, חשמל, מעגל טריגונומטרי, פתרון משולש כללי, מעגל טריגונומטרי, פיסיקה מודרנית, משוואות טריגונומטריות, תורת הנוזלים, גלים, מבנה האטום, קשר כימי, סטויכיומטריה, גזים, נוזלים, תמיסות, תרמוכימיה, שיווי-משקל כימי, חומצות ובסיסים, חומרים קשי-תמס, חימצון-חיזור ואלקטרוכימיה, קינטיקה כימית, כימיה גרעינית, הנדסת מרחב, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, נגזרות, אינטגרל, תורת הרעלים, ביוכימיה ותזונה, מטבוליזם, חומרים פלסטיים, תברואת מזון, אוטומאציה, חומצות ובסיסים, טיטרציות שיקוע, חימצון חיזור, קומפלקסומטריה, אנליזה גרווימטרית, טכנולוגיה של מזון, פרמקולוגיה, ביולוגיה של התא, פרמצבטיקה של תרופות ועוד.

לימודי הנדסאי כימיה, מזון ותרופות - התעודות המוענקות ואפשרויות התעסוקה

מי שסיים בהצלחה את לימודי הנדסאי כימית יזכה בדיפלומת הנדסאי כימיה מטעם המכללה בה למד, מה"ט, ומשרד החינוך גם יחד. דיפלומה זו תאפשר לו להשתלב במגוון תפקידים ואפשרויות תעסוקה, ובהם מפעלי מזון שונים, מעבדות מחקר, שיווק של חברות שונות, חברות קוסמטיקה, ומפעלים כימיים.

לימודי הכשרת הנדסאי כימיה, מזון ותרופות - לימודי המשך

לימודי הנדסאי כימית הם רק ההתחלה, ומומלץ למי שרוצה להתפתח בתחום להמשיך ללימודים מתקדמים. ניתן לקחת קורסים והשתלמויות קצרים בנושאים שונים, או ללמוד לתארים מתקדמים בנושא הנדסה כימית, לימודי רוקחות, ביולוגיה או תארים ראשונים אחרים במסלול הייחודי להנדסאים. בכל מקרה, לימודי ההנדסאי ייזקפו לזכותו של הסטודנט, ויקצרו את משך הזמן הדרוש לשם לימודי תואר נוסף.

שירות אישי חינם
הנדסאי כימיה מזון ותרופות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?