מוסדות לימודים
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
לימודי תואר ראשון בלימודי השואה
מיקום בארץ: עכו

לימודי שואה

תואר ראשון בשואה

השואה הינה אירוע היסטורי יוצא דופן, בעל השלכות רבות עד ימינו. לימודי תואר ראשון בשואה מקנים היכרות מעמיקה עם מגוון נושאים בתחום, ובכלל זה סוגיות היסטוריות, חינוכיות, פילוסופיות וחברתיות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בשואה - מידע כללי

השואה הינה האירוע הבודד בעל ההשפעה הרבה ביותר על העם היהודי, וקרוב לוודאי שמלחמת העולם השנייה הינה האירוע החשוב ביותר בכלל ההיסטוריה המערבית המודרנית. השלכותיה של תקופת השואה משפיעות במידה ניכרת על חיינו בישראל, מבחינות רבות ומגוונות, החל מהתמודדות עם זכרון העבר, דרך הפקת לקחים לפתרון בעיות כיום, ועד ליצירת דפוסי פעולה חשיבתיים המשליכים על החלטות חשובות לעתיד.

לימודי שואה לתואר ראשון מאפשרים להכיר בצורה מעמיקה תקופה רבת תהפוכות, ולחקור את מעשיהם של הרוצחים, את דרכי ההתמודדות של הקורבנות, והשפעת השואה על העולם המערבי ככלל ועל ישראל בפרט. נושא זה חשוב במיוחד כיום, בעידן בו מעטים חוו תקופה זו על בשרם, והוראת שואה הופכת למורכבת במיוחד. לימודי תואר ראשון בהוראת שואה מקנים כלים מקצועיים מתקדמים, המאפשרים למורים בכל שכבות הגיל לבחור חומרי הוראה מתאימים להתפתחות הרגשית והשכלית של התלמידים, על מנת להתמודד עם הרגשות המגוונים שצפים בעת לימודי שואה.

ללמוד תואר ראשון בהתמחות שואה - מסלול הלימודים

לימודי שואה במסגרת תואר ראשון אפשריים כחטיבה בלימודים לתואר רב תחומי. הלימודים הינם רב תחומיים, וכוללים לימודי היסטוריה כללית, לימודי סוציולוגיה, לימודי חינוך, לימודי היסטוריה של עם ישראל, פילוסופיה, לימודי אנתרופולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, ועוד. לימודי השואה מאפשרים לסטודנט להעמיק את הידע האקדמי שלו בנושא, אך מעבר לכך, לימודי שואה תורמים להרחבת עולמו של הסטודנט, ולהעשרת השיח הציבורי בישראל בכל הקשור לנושא.

לימודי שואה לתואר ראשון - מה לבדוק לפני שבוחרים מוסד לימודים?

לימודי שואה לתואר ראשון אפשריים כיום במספר מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ, אך כל מוסד נותן את הדגש על תחום אחר. כדאי לבדוק גם את רמת הסגל האקדמי, ואת היחס לתלמידים. דברים נוספים שיש להביא בחשבון בעת חיפוש לימודים הם מיקום גיאוגרפי, גובה שכר הלימוד, ומגוון המלגות המוצע לסטודנט.

שירות אישי חינם
לימודי שואה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?