מוסדות לימודים

לימודי הנדסת תוכנה

תואר ראשון בלימודי הנדסת תוכנה

אם ברצונך לרכוש מקצוע מאתגר ומספק, המלווה ביוקרה ובשכר נאה ואם תחום המחשבים מרתק אותך, ייתכן כי עלייך לשקול בחיוב לימודי הנדסת תוכנה. הנדסת תוכנה היא מקצוע ההולך ומתפתח במהירות מסחררת מהסיבה הפשוטה כי כל תחומי חיינו (רפואה, תקשורת, אנרגיה, בנקאות, תעופה, תעשיות אלקטרוניקה ועוד) מושתתים כיום כעל מערכות משובצות תוכנה. הנדסת תוכנה היא ענף הנדסי המיישם גישה שיטתית, מבוקרת ומדידה בכל הנוגע לפיתוח, תפעול ותחזוקת תוכנה, על מחזור החיים השלם שלה. לפיכך, היא כוללת את כל הידע, הכלים והשיטות הנוגעים לאיכות תוכנה, בניית תוכנה, תחזוקת תוכנה, תכנון תוכנה, בדיקות תוכנה וניהול תצורת תוכנה. מטרתו של ענף הנדסת תוכנה הוא לפשט את מורכבות פיתוח התוכנה, להקטין את עלויות התפעול והתחזוקה שלה לשפר את אמינותה. הוא מתאפיין בעיקר בפיתוח מערכות מורכבות הכוללות תוכנה, חומרה ותקשורת. בניגוד למרבית ענפי ההנדסה, שיטותיה של הנדסת התוכנה אינן אחידות ומוסדרות ואינן טומנות בחובן הבטחה לתוצרים אמינים עקביים, או שימושיים. כתוצאה מכך, מוטלות רבות מהן בספק וישנם המתייחסים לתחום כענף מדעי ואמנותי, במקום להתייחס אליו כאל ענף הנדסי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה – מידע כללי

עד שנות ה-60 המאוחרות נחשבה הנדסת התוכנה לאחד מענפיו של מדעי המחשב. למעשה, בסיסה התאורטי של הנדסת התוכנה לקוח מתחום זה. עם זאת, עקרונותיה ושיטותיה המעשיים, לקוחים מתחומי הנדסת המערכות, הנדסת המחשבים, הנדסת האנוש, הבטחת האיכות וניהול הפרויקטים. ענף הנדסת תוכנה התגבש בסוף שנות ה-80 של המאה ה-20 בעקבות הצורך למצוא את הפתרונות הנחוצים למערכות תוכנה בכל מחזור החיים שלהן. לימודי הנדסת תוכנה מבוססים על ידע מדעי ומתמטי ועל ידע הלקוח ממדעי המחשב ומושתתים על תפיסה מערכתית, הנעוצה בכך שמערכות התוכנה מורכבות מתתי מערכות, המורכבות ממרכיבי תוכנה פשוטים יותר. כל אלו מפותחות באמצעות כלי תוכנה ופיתוחן דורש שיטות הנדסיות, המשמשות להגדרת דרישותיה של המערכת, תכנונה ואפיונה ולתהליכי ההטמעה, התחזוקה, מבחני הקבלה וההדרכה.

ללמוד תואר ראשון בהנדסת תוכנה - תכנית הלימודים

מטרתה של תוכנית הלימודים של לימודי הנדסת תוכנה הינה לצייד את הלומדים בידע ובמיומנות שיכשירו אותו להשתלב בתעשיית התוכנה ולהמשיך את לימודיו לתארים אקדמאים גבוהים. הלימודים אורכים כארבע שנים וכוללים תכנים עיוניים, התנסות מעשית הנערכת בסדנאות במעבדות מחשבים ופרוייקט גמר המאפשר לסטודנט ליישם את הידע שצבר בצהלך לימודיו. בחלק ממוסדות הלימוד, מתבצע פרוייקט הגמר במפעל תעשייתי כלשהו, בליווי של איש סגל אקדמי. השנתיים הראשונות של לימודי הנדסת תוכנה מוקדשות בדרך כלל ללימודי היסוד המדעיים בעוד שהשנתיים הבאות של הלימודים מוקדשות לתכנים הספציפיים לתחום הנדסת התוכנה. תוכנית הלימודים של לימודי הנדסת תוכנה עשויה להשתנות קמעה בין מוסדות הלימוד השונים, אולם לרוב, היא כוללת תכנים כגון: מתמטיקה, פיסיקה, כימיה, מבנה מערכות ההפעלה, תורת המיתוג המתקדמת, מערכות קבצים, תכנות מונחה עצמים, מערכות ספרתיות מהירות, ארגון ופענוח מבני תוכנה, אוטומטים ושפות פורמאליות, מערכות קבצים, מערכות מסד הנתונים, מבנה הנתונים, לוגיקה ותורת הקבוצות, מבנה המחשב, מעגלים משולבים, אינטרנט, מיקרו מחשבים, בינה מלאכותית, תקשורת ועיבוד אותות ותמונות, כלכלה, ניהול עסקי ועוד. יש לציין כי תכנית הלימודים של לימודי הנדסת תוכנה עשויים להשתנות לפי ההתפתחות הטכנולוגית בתחום וצורכי התעשייה.

לימודי הנדסת תוכנה לתואר ראשון – התעודות המוענקות

לימודי הנדסת תוכנה מזכים את בוגריהם בתואר B.Sc או B.Tech. ובזכות להירשם בפנקס המהנדסים ללא צורך בהכשרה נוספת.

ללמוד הנדסת תוכנה לתואר ראשון – אפשרויות התעסוקה

בוגרי לימודי הנדסת תוכנה יוכלו להשתלב בעמדות מפתח, ששכר נאה בצידן, בחברות ענק כגון: גוגל, אלביט, אינטל, אמדוקס, קומברס, סלקום, מרקיורי, נייס, בזק וכו' ואף בחברות ממשלתיות, בתעשייה הביטחונית ובתעשייה האווירית.

לימודי הנדסת תוכנה - תואר ראשון – לימודי המשך

בוגרי לימודי הנדסת תוכנה המעוניינים להמשיך את לימודיהם, יכולים להרשם לתואר שני במדעי המחשב, או ללימודי תואר שני בכל תחום הנדסי אחר ובמנהל עסקים.

שירות אישי חינם
לימודי הנדסת תוכנה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?