מוסדות לימודים
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית תל חי
לימודי ציור על עץ
מיקום בארץ: תל חי
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
לימודי צריבה וציור על עץ
מיקום בארץ: כנרת

לימודי נגרות

תעודת העשרה בנגרות

עץ הינו אחד מחומרי הגלם הוותיקים ביותר בשירות האדם, ונגרות ועיצוב בעץ היו מלאכה נפוצה לאורך ההיסטוריה האנושית. לימודי נגרות ועיצוב בעץ חושפים את הסטודנטים לעולם המשלב בין יצירה מעשית ואמנות אסתטית, ולהביא לידי ביטוי יכולות אישיות מגוונות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס נגרות - מידע כללי

על מנת להפוך בול עץ סתמי ליצירת אמנות יש צורך בכישרון טבעי ויכולת אסתטית, אך גם שליטה בטכניקות מעשיות וידע תיאורטי בתחום. לימודי נגרות ועיצוב בעץ מאפשרים לכל אחד ליצור יצירת אמנות מקורית ואישית, תוך שימוש בחומרי גלם טבעיים, וניצול התכונות הטבעיות המיוחדות של העץ. כיום בעידן של עיצוב תעשייתי וריהוט בלתי אישי, ישנו ביקוש רב לאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים בתחום, כאלה שיודעים להפיח בעץ פשוט חיים ואישיות, ולימודי נגרות ועיצוב בעץ מקנים את הכלים הדרושים על מנת להשתלב בתחום אמנות זה.

לימודי נגרות ועיצוב בעץ - איך לבחור מוסד לימודים?

לימודי קורס נגרות ועיצוב בעץ מוצעים במגוון רחב של מכללות ברחבי הארץ, ומומלץ לבדוק את מידת ההכשרה המקצועית של צוות ההוראה במקום הלימודים. פרמטרים נוספים שכדאי לבדוק הם תוכנית הלימודים והקף התרגול המעשי, מצבם הפיזי של חדרי הלימוד והציוד המקצועי, מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכן את גובה שכר הלימוד והמלגות השונות המוצעות לסטודנטים. מכללות רבות מסייעות בהשתלבות בשוק העבודה, וכדאי לבדוק את האפשרויות המוצעות לפני ההרשמה ללימודי קורס נגרות ועיצוב בעץ.

ללמוד נגרות - משך הלימודים ונושאי הלימוד

מטרת לימודי נגרות ועיצוב בעץ היא היכרות מעמיקה עם העץ ותכונותיו, וכן עם כלי העבודה הידניים והחשמליים השונים המסייעים לעבוד איתו. אורך לימודי נגרות ועיצוב בעץ משתנה בהתאם לרמת ההתמחות, כאשר קורס מתחילים נמשך מספר פגישות בודדות, ואילו קורס לימודי נגרות ועיצוב בעץ למתקדמים יכול להמשך שנה ואפילו שנתיים. מגוון סגנונות העיצוב בעץ הוא רחב, וכל אדם יכול למצוא את אופן העיצוב המתאים לו ביותר, בהתחשב ביכולותיו האישיות ונטיות ליבו הספציפיות.

תוכנית לימודי נגרות ועיצוב בעץ כוללת בעיקר התנסות מעשית, אך קורסים מתקדמים מקנים גם ידע תיאורטי בתחום. בדרך כלל לימודי נגרות ועיצוב בעץ מקנים היכרות מעמיקה עם מגוון כלי נגרות, ובהם כלים ידניים, כלים חשמליים, ובמכונות נגרות ועבודה. בנוסף, הסטודנטים מתנסים בעבודה עם עצים מסוגים שונים, ובהם עץ גושני, פורניר, סנדוויץ, מזונית, לבידים, סיבית, ועוד. חלק מהקורסים כוללים גם לימודי תחומים אחרים בתחום העבודה בעץ, דוגמת עיטור חפצי עץ, חידוש או שחזור רהיטים, חריטה, צריבה על עץ, שיפוץ רהיטים, אומנות בעץ, פיסול או גילוף בעץ, מסגור תמונות, עיצוב בעץ, ועוד.

קורס עיצוב בעץ ונגרות - הכשרת נגרים - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי נגרות ועיצוב בעץ הבוגרים זכאים לתעודת גמר, בהתאם למסלול ההתמחות. רבים בוחרים בלימודי קורס נגרות ועיצוב בעץ לשם התפתחות אישית, ומי שבוחר בתחום לשם מקור פרנסה יכול להשתלב במגוון מקומות תעסוקה דוגמת נגריות, בניית רהיטים, אמנות בעץ, ועוד. כן יכולים הבוגרים להמשיך וללמוד קורסים נוספים בתחומי האמנות והיצירה - פיסול, עיצוב תעשייתיעיצוב בנייר, תואר ראשון באמנות, פיסול בזכוכית ועוד. 

שירות אישי חינם
לימודי נגרות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?