מוסדות לימודים
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
לימודי ויטראז' והתזת חול, יצירת חרוזי זכוכית, פיוזינג
מיקום בארץ: כנרת
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית תל חי - קורסי צורפות וזכוכית
מיקום בארץ: תל חי

לימודי זכוכית

תעודת העשרה בזכוכית

אמנות העיצוב בעזרת זכוכית הינה אמנות עתיקה, אך כיום ניתן בעזרת טכניקות חדשות ליצור דברים שבעבר אמני הזכוכית רק חלמו עליהם. לימודי זכוכית וויטראז'ים כוללים מגוון רחב של נושאים והתמחויות, ומקנים את הכלים והמיומנויות הנחוצים לשם אמנות עדינה זו.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס עיצוב בזכוכית - מידע כללי

זכוכית הינה חומר עדין מאוד, אך בעזרת שימוש נכון ניתן ליצור ממנה יצירות אמנות מרהיבות, בעלות ערך אסתטי ולעתים אף שימושי. וויטראז' הינה טכניקה ספציפית בעבודה בזכוכית, הכוללת חיבור של חלקי זכוכית, בדומה לפאזל, עד ליצירת תמונה שלמה. וויטראז' נחשב לטכניקת יצירה מורכבת ויוקרתית במיוחד, וניתן למצוא אותה בדרך כלל במבנים ציבוריים ומבני תפילה. כיום ניתן ליצור וויטראז'ים בקלות יחסית, בסיוע טכניקות מתקדמות וחדשניות, וניתן למצוא וויטראז'ים גם בחפצי אמנות ביתיים כמו אהילים, אגרטלים, או תכשיטים.

ניתן ליצור מזכוכית ווויטראז'ים מגוון רחב של חפצים, אך בימינו מרבית האנשים העוסקים בתחום עושים זאת בשם האמנות והרצון לביטוי עצמי. לימודי וויטראז'ים מקנים לסטודנטים ידע במגוון רחב של טכניקות וסוגי ייצור, דוגמת ציור ועיטור זכוכיות, איחוי וכיפוף זכוכית, עיצוב ויצירת תכשיטים מזכוכית, התכת זכוכית, בניית מיניאטורות מזכוכית, שימוש באבני חן ושאריות של זכוכיות לעיצוב, יצירת יציקות זכוכית, יצירת צלחות וקערות פיוזינג', ניפוח זכוכית, הרכבת חלונות ויטראז', עיבוד זכוכית קרה, בניית אהילים מזכוכית, והרכבת קופסאות מזכוכית או כלים דקורטיביים נוספים.

לימודי אמנות הזכוכית - מה כדאי לבדוק לפני בחירת מוסד הלימודים?

לימודי קורס זכוכית וויטראז'ים מוצעים במגוון רחב של מכללות ברחבי הארץ, ומומלץ לבדוק את מידת ההכשרה המקצועית של צוות ההוראה במקום הלימודים. פרמטרים נוספים שכדאי לבדוק הם תוכנית הלימודים והקף התרגול המעשי, מצבם הפיזי של חדרי הלימוד והציוד המקצועי, מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכן את גובה שכר הלימוד והמלגות השונות המוצעות לסטודנטים. מכללות רבות מסייעות בהשתלבות בשוק העבודה, וכדאי לבדוק את האפשרויות המוצעות לפני ההרשמה ללימודי קורס זכוכית וויטראז'ים.

ללמוד יצירה עם זכוכית - מגוון מסלולי לימוד

ישנו מגוון רחב של קורסים, לימודי תעודה והשתלמויות בתחום הזכוכית והויטראז'ים, ובמקרים רבים לימודי זכוכית וויטראז'ים מוכרים לצורך גמול השתלמות או שימוש בפיקדון הצבאי. תוכנית לימודי זכוכית וויטראז'ים משתנה בהתאם לתחום ההתמחות, אך בדרך כלל נלמדים הנושאים עיצוב ויטראז'ים בתלת מימד, התכת זכוכית, עיצוב על גבי זכוכית, ציור על זכוכית, עיצוב חרוזי זכוכית, ויצירת זכוכית. תחומי לימוד נוספים הם ניפוח זכוכית, פיסול בזכוכית, שימוש באבקות זכוכית, צריבת זכוכית, ויטראז' ופיוזינג אמנותי, וכן זכוכית תבליט. מי שמתעניין בלימודי עיצוב הזכוכית יכול למצוא עניין רב גם בלימודים בקורס פיסול, קורס עיצוב בנייר, קורס ציור ואיור או לימודי תואר ראשון באמנות

שירות אישי חינם
לימודי זכוכית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?