מוסדות לימודים
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
סימן - המרכז ללימודי עיצוב ואמנות
מיקום בארץ: עכו

לימודי עיצוב בנייר

תעודת העשרה בעיצוב בנייר

נייר הוא חומר גלם עתיק יומין, וכבר בימים עברו עשו שימוש בנייר לשם יצירה של מגוון פסלים או כלים. לימודי עיצוב בנייר אינם דורשים ידע קודם, ומאפשרים לכל אדם לבטא את הפן היצירתי שבו ביצירת אמנות מהנה ומיוחדת.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס עיצוב ופיסול בעיסת נייר - מידע כללי

שימוש בנייר לשם יצירת אמנות אינו חדש, ואמנות האוריגאמי מאפשרת להכין פסלים מרהיבים בעזרת קיפולי נייר פשוטים. לעומת זאת, קליגרפיה, או אמנות הכתיבה, עושה שימוש בנייר בצורתו הדו ממדית. חלק חשוב מהתרבות האדריכלית ביפן מבוסס על שימוש במחיצות נייר, העשויות מצמח האורז או הבמבוק. לנייר יש תכונות מיוחדות רבות, דוגמת יכולת שינוע נוחה, שקיפות וקלילות, ניתן לצייר עליו בקלות, וכן היותו זמין וזול. בשל כך עיצוב בנייר היווה אמנות מבוקשת לאורך השנים, גם אם לא יוקרתית כמו עיצוב תכשיטים מזהב או מתכות אחרות.

בעקבות עליית המודעות לנושא איכות הסביבה, חלה התפתחות רבה בתחום של לימודי עיצוב נייר. הנייר הינו חומר גלם ייחודי במשלב בין קושי ועמידות לקלות בעיצוב, ומאפשר גם לאמנים מתחילים ליצור יצירות אמנות מרהיבות או כלים שימושיים. ניתן להשתמש בנייר על מנת לפסל בובות, מחזיקי מפיות, מסגרת למראות, אהילים, עפיפונים, מניפות, כריכות ליומנים ואלבומים מיוחדים, כרטיסי ברכה, כלים שימושיים, רהיטים, פסלים וחפצי נוי, ועוד.

לימודי פיסול ועיצוב בנייר - מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים היכן ללמוד?

לימודי קורס עיצוב נייר מוצעים במגוון רחב של מכללות ברחבי הארץ, ומומלץ לבדוק את מידת ההכשרה המקצועית של צוות ההוראה במקום הלימודים. פרמטרים נוספים שכדאי לבדוק הם תוכנית הלימודים והקף התרגול המעשי, מצבם הפיזי של חדרי הלימוד והציוד המקצועי, מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכן את גובה שכר הלימוד והמלגות השונות המוצעות לסטודנטים. מכללות רבות מסייעות בהשתלבות בשוק העבודה, וכדאי לבדוק את האפשרויות המוצעות לפני ההרשמה ללימודי קורס עיצוב נייר.

ללמוד פיסול ועיצוב נייר - תכנית הלימודים

ישנו מגוון רחב של קורסים, לימודי תעודה והשתלמויות בתחום עיצוב נייר, ובמקרים רבים לימודי עיצוב נייר מוכרים לצורך גמול השתלמות או שימוש בפיקדון הצבאי. תוכנית לימודי עיצוב נייר משתנה בהתאם לתחום ההתמחות, אך בדרך כלל הלימודים כוללים היכרות עם נייר על סוגיו השונים, יצירה בנייר גרוס, הכנת כלים שימושיים, פיסול בנייר על ידי עבודה בשכבות, עיסות נייר וטכניקות עבודה, עבודה עם ניירות עיתון, פיסול בנייר על גבי אביזרים שונים, דבקים, כלי אחסון שונים, פיסול בעיסת נייר בשילוב אלמנטים נוספים, עיצוב ופיסול של חיות, קרטון וחומרי גלם נלווים, יצירת קולאז'ים בשילוב עיסת נייר, הכנת מוביילים, טכניקות צביעה ועיטור, יצירת מסכות נייר, עבודת תבליט בנייר, הכנת אהילים, בניית בובות מנייר, מחזור ניירות ועוד.

לימודי עיצוב נייר נעשים בדרך כלל בקבוצות קטנות ואינטימיות, המאפשרות הדרכה צמודה ומתן ביקורת בונה במהלך השיעור. הקורסים הינם מעשיים, ומאפשרים לסטודנטים להתנסות בעבודה בשיטות יבשות כמו קיפול וגזירה, ובשיטות רטובות המשלבות נוזלים ודבקים שונים לשם יצירת חומר גלם לעיצוב. בנוסף, ישנם קורסים בנושאים ספציפיים כמו הכנת בובות מעיסות נייר או יצירת פסלים. אם אתם מתעניינים בלימודי העיצוב בנייר, ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בלימודים בקורס פיסול, קורס ציור ואיור, קורס עיצוב בזכוכית, קורס נגרות, ולימודים נוספים מתחומי האמנות והעיצוב

שירות אישי חינם
לימודי עיצוב בנייר
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?