מוסדות לימודים
מכללת קיי
מכללת קיי
המכללה האקדמית לחינוך
מיקום בארץ: באר שבע
מכללת אוהלו בקצרין
מכללת אוהלו בקצרין
תואר ראשון ותעודת הוראה חינוך גופני
מיקום בארץ: קצרין
המכללה האקדמית בוינגייט
המכללה האקדמית בוינגייט
תואר ראשון בחינוך גופני ובספורט
מיקום בארץ: נתניה
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
סימן שאתה מצוין
מיקום בארץ: תל אביב

לימודי חינוך גופני

תואר ראשון בחינוך גופני

חינוך גופני, או הוראת ספורט, הינו חיוני לשם שמירה על ההתפתחות התקינה של הילד, כמו גם לשמירה על בריאות ואיכות חיים בכלל האוכלוסיה. לימודי חינוך גופני לתואר ראשון מקנים מקצוע מבוקש ומתגמל, ומאפשרים להשתלב במערכת החינוך במגוון תפקידים מאתגרים. חינוך גופני זוכה כיום לביקוש רב במיוחד, בעקבות טרנד הבריאות אשר שוטף את העולם. בעוד שבעבר חינוך גופני היה חלק משיעורי התעמלות בבית הספר בלבד, הרי שכיום לימודי תואר ראשון בחינוך גופני עוסקים בקשת רחבה של נושאים מרתקים. במהלך הלימודים הסטודנטים זוכים להכיר בצורה מעמיקה את גוף האדם על תפקודיו השונים, ורוכשים כלים מקצועיים מתקדמים בהוראת ספורט. לימודי חינוך גופני אורכים שלוש שנים, ומזכים בתעודת בוגר לימודי תואר ראשון B.A או B.Ed בחינוך גופני. עם זאת, על מנת להשתלב במערכת החינוך ולעבוד כמורה, יש להיות בעל תעודת הוראה. לימודי תעודת הוראה אורכים כשנה כולל התנסות מעשית, וניתן ללמוד יחד עם לימודי חינוך גופני לתואר ראשון או ללא קשר.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בחינוך גופני - מוסדות לימוד 

לימודי חינוך גופני מוצעים במגוון מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ, אך מומלץ לבדוק את איכות הסגל האקדמי ויוקרת התואר, תנאי קבלה, מיקום גיאוגרפי, עזרה לבוגרים בהשתלבות בשוק העבודה, גובה שכר הלימוד, והמלגות המוצעות לסטודנט במהלך לימודי התואר הראשון.

ללמוד תואר ראשון בחינוך גופני - תוכנית לימודים 

תוכנית לימודי חינוך גופני לתואר ראשון משלבת סוגי ספורט שונים יחד עם תיאוריות בחינוך, דבר המבטיח עניין וקשת רחבה של נושאים במהלך הלימודים. טיפוח יציבה, וקורסים בתנועה ובמחול. לימודי משחקי כדור, אתלטיקה קלה, התעמלות ספורטיבית, משחקי מחבט, כדורסל, כדורעף, התעמלות קרקע, לימודי מחול ולימודי אירובי הם רק חלק מסוגי הספורט הנלמדים בחינוך גופני. בנוסף ללימודים הכלליים, כל סטודנט במהלך לימודי תואר ראשון בחינוך גופני מתמקצע בשני תחומי ספורט, ולומד לקבלת תעודת מדריך בתחומים אלה.

לימודי חינוך גופני לתואר ראשון - ענפי ספורט

בין הענפים הנלווים ללימודי חינוך גופני לתואר ראשון ניתן למצוא שיעורים בתחומי ביו מכאניקה של הספורט, פגיעות ספורט, פסיכולוגיה של ספורט, פיזיולוגיה של המאמץ, למידה מוטורית, תקשורת וספורט, תנועה משקמת וחינוך, לימודי חינוך גופני לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים, לימודי ניתוח התנהגות, אנטומיה, פיזיולוגיה ועוד. חלק מרכזי נוסף של לימודי תואר ראשון בחינוך גופני הוא התנסות מעשית, דבר המאפשר לצבור ניסיון משמעותי תוך כדי הלימודים.

ללמוד חינוך גופני לתואר ראשון - עולם התעסוקה

לימודי חינוך גופני לתואר ראשון פותחים אפשרויות תעסוקה רבות, בעידן בו כמעט כל אדם עושה ספורט, בין אם בצורה עצמאית ובין אם במסגרת של חדר כושר. חשוב לציין כי מעצם טיבו של תחום זה, לימודי תואר ראשון בחינוך גופני מיועדים לאנשים במצב בריאותי תקין ובעלי יכולת גופנית גבוהה, אשר אוהבים תנועה וספורט ומעוניינים להעביר את הידע גם לתלמידיהם. עם זאת, לימודי חינוך גופני כוללים גם היכרות עם התיאוריות הפילוסופיות העומדות בבסיס מקצוע החינוך, ועקרונות היישום של תנועה גופנית כחלק מהקשר של הגוף עם הנפש.

לימודי חינוך גופני - תואר ראשון - הכשרה מקצועית 

לימודי חינוך גופני לתואר ראשון מכשירים את הסטודנט לעבוד במקצוע מבוקש. יחד עם שתי תעודות ההתמחות שנלמדו במהלך התואר, פתוחות בפני בוגר תואר ראשון בהוראת ספורט אפשרויות עבודה רבות. ניתן לעבוד כמורה לחינוך גופני בגנים ובתי ספר, כמאמן מדריך ומרכז באגודות ספורט שונות, ברשויות מקומיות, מרכזי שיקום ציבוריים ופרטיים, במתנ"סים, או לעבוד בצורה עצמאית. בנוסף, ניתן ללמוד קורסים משלימים דוגמת לימודי מדריך מכון כושר או לימודי הדרכת יוגה, על מנת לפתוח אפשרויות תעסוקה רבות עוד יותר.

לימודי תואר ראשון - חינוך גופני - ספורט כמקצוע

לימודי תואר ראשון הם רק התחלת הדרך למי שרואה את חייו בתחום החינוך הגופני. לימודי תואר שני בחינוך, לימודי הידרותרפיה, לימודי פיזיותרפיה, לימודי רפואה משלימה, אמנויות לחימה או לימודי חינוך מיוחד מקנים לסטודנט ידע מקצועי במגוון בתחומים, דבר המאפשר אפשרויות עבודה רבות יותר. בנוסף, תמיד ניתן לעבור ללמודי תחום ידע אקדמי שונה לחלוטין. במקרה זה, לימודי התואר הראשון יזקפו לזכות הסטודנט, ויקצרו את משך הזמן הנדרש לצורך לימודי תואר נוסף.

שירות אישי חינם
לימודי חינוך גופני
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?