מוסדות לימודים

לימודי שיטת פלדנקרייז

תעודת העשרה בשיטת פלדנקרייז

שיטת פלדנקרייז הינה שיטה שפותחה בישראל, ומטרתה היא שיפור יכולת התנועה והגמישות של האדם, בעזרת תרגילים ממוקדים על חלקי הגוף השונים. לימודי שיטת פלדנקרייז מסייעים בפתרון בעיות רפואיות שונות, מעצימים את היכולת האישית, ומקדמים את יעילות התפקוד היום יומי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס פלדנקרייז - מידע כללי

בשל השימוש שעושה שיטת פלדנקרייז בתנועות עדינות ומדויקות, תוך מתן תשומת לב ממוקדת בגוף, כל אדם יכול להצטרף ללימודי תרגול שיטת פלדנקרייז. על ידי ביצוע של תרגילים באזורים שונים, המטופל מגביר את מודעותו לתנועת איברים שלא היה מודע להם, וכך לומד להכיר את גופו ואת טווחי היכולת השונים שלו. בעזרת שימוש בעקרונות ביו מכאניים ופיסיקאליים, לימודי שיטת פלדנקרייז מסייעים לסובלים ממגוון מחלות דוגמת כאבים כרוניים במפרקים או בצוואר, בעיות במערכת העצבים המרכזית, או למעוניינים להעצים את הדימוי האישי ולהעצים יכולות ויצירתיות.

שיעורים המתרגלים את שיטת פלדנקרייז נעשים בדרך כלל בקבוצות קטנות ואינטימיות, המאפשרות למדריך לתת תשומת לב אישית לכל מטופל ולהתאים לכל אדם את התרגילים שיסייעו לו ביותר. במהלך לימודי שיטת פלדנקרייז המטופלים לומדים להיות מודעים לתנועות הגוף השונות במהלך התרגילים, ובדרך זו לתקן הרגלים תנועתיים לא נכונים הנובעים ממחלה, תאונה או מתח נפשי. בשל המגוון הרחב של התנועות שמציעה שיטת פלדנקרייז, לימודי השיטה מסייעים להתמודדות עם מגוון בעיות פיזיות באמצעות תרגול מהנה ומאתגר.

לימודי פלדנקרייז והכשרת מורי פלדנקרייז - הליך ההכשרה

בישראל ישנם בתי ספר שמציעים לימודי הסמכה למורים בשיטת פלדנקרייז, כאשר על מנת לקבל תעודה מוכרת של מורה מוסמך לשיטת פלדנקרייז, בית הספר חייב להיות מאושר ע"י אגודת המוסמכים בשיטת פלדנקרייז בישראל. לקבלת תעודת מורה מוסמך בשיטה דרושים 160 ימי לימוד שמחולקים בין שלוש עד ארבע שנים. טרם ההרשמה מומלץ לבדוק את המצב הפיזי של חדרי הלימוד ואת היחס לסטודנטים. פרמטרים נוספים לבדיקה הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכמובן גובה שכר הלימוד. לימודי שיטת פלדנקרייז מסייעים לכל אדם הסובל מבעיות פיזיות או מעוניין להתפתח מבחינה אישית, וכמובן שרבים בוחרים בלימוד שיטת פלדנקרייז גם לשם רכישת מקצוע עצמאי ומבוקש.

ללמוד פלדנקרייז - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי שיטת פלדנקרייז עשירה ומרתקת, ומשלבת בין תרגול מעשי ולימודים תיאורטיים בנושאים מגוונים. לימודי אנטומיה פונקציונאלית, אבני הדרך ההתפתחותיות, יכולת ברור חושי ותנועתי הם רק חלק ממבחר הנושאים הנכללים בחלק התיאורטי של לימודי שיטת פלדנקרייז. במקביל ללימודי תיאוריה נערכים תרגולים והתנסות מעשית בשיטת פלדנקרייז הכוללת לעיתים גם התמחות או סטאז', דבר המאפשר צבירת ניסיון מקצועי מעשי כבר במהלך הלימודים, ומקל על ההשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום לימודי שיטת פלדנקרייז.

קורס פלדנקרייז והכשרת מדריכי פלדנקרייז - אפשרויות התעסוקה

עם סיום לימודי שיטת פלדנקרייז הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, וחשוב לוודא כי תעודה זו מוערכת על ידי אגודת שיטת פלדנקרייז הישראלית. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי שיטת פלדנקרייז איכותיים ומקצועיים, וניתן להשתלב במגוון מקומות תעסוקה כמו חדרי כושר, מכוני ספא, נבחרות ספורט או קופות חולים, ורבים בוחרים לפתוח עסק פרטי ולעבוד בתור עצמאיים בתחום. יש לזכור כי עולם שיטת פלדנקרייז וטיפול גופני הינו מורכב, ולמי שרוצה להתקדם ולהעמיק בתחום מומלץ להמשיך ללימודי קורסים מתקדמים בנושא דוגמת לימודי שיטת פלדנקרייז מתקדמים, לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיהלימודי יוגה, לימודי שיטת אלכסנדר או לימודי שיטת פאולה.

שירות אישי חינם
לימודי שיטת פלדנקרייז
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?