מוסדות לימודים

לימודי שיטת אלכסנדר

תעודת העשרה בשיטת אלכסנדר

שיטת אלכסנדר הינה תהליך לימודי וחינוכי, המסייע לאדם ללמוד את הדרכים הנכונות להתנועע ולפעול. על ידי פעולות נכונות של הגוף ניתן לא רק למנוע כאב וחוסר נוחות אלא אף לטפל במגוון בעיות אורטופדיות, ולימודי שיטת אלכסנדר מקנים את הידע הדרוש לכך.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס שיטת אלכסנדר - מידע כללי

גוף האדם הינו מורכב ומתוחכם, אך רובנו לא זוכרים להדרכה מסודרת ומקצועית כיצד יש לנהוג בו במגוון המצבים והסיטואציות העוברים עלינו בחיי היום יום. השימוש הרב בתחבורה, וכן שעות ישיבה רבות מול מחשב או טלוויזיה, גורמים ליצירת דפוסי הרגלים לא נכונים בכל הקשור ליציבה ולתנועה של הגוף. לימודי שיטת אלכסנדר מקנים את הידע הדרוש על מנת ליצור הרגלי תנועה חדשים, ובכך לשפר את התפקוד היום יומי, להימנע מבעיות פיזיות, ואף להקל ולתקן בעיות קיימות.

שיעור בשיטת אלכסנדר מתקיים בצורה פרטנית, באופן המאפשר מענה טוב ככל האפשר לצרכיו האישיים של המטופל. תרגול טכניקת אלכסנדר נעשה לעתים בשכיבה, המאפשר למטפל להנחות את המטופל בצורה יעילה וללא כאבים, על מנת להביא ללימודי הטכניקה בצורה מהירה. באמצעות שיטת אלכסנדר ניתן לסייע לכל אדם המעוניין לשפר את איכות חייו, ובעיקר לבעלי בעיות יציבה או איזון, לסובלים מכאבי מפרקים או דלקות, לנשים בהריון, ליושבים שעות רבות מול מחשב, או לסובלים מקשיי ריכוז ולמידה או דיכאון.

התנסות בשיטת אלכסנדר מאפשרת לכל מטופל לקבוע קצב התקדמות אישי, בהתאם ליכולותיו ולמצבו הפיזי. ראשית נערך אבחון, בו המטפל מתבונן בהתנהגות השגרתית של המטופל ובוחן את התגובות השגויות. על ידי בניית הרגלים חדשים ונכונים ניתן להגיע למצב בו המטופל פועל ומתנועע בדרך נכונה, תוך איזון בין הראש לצוואר, ומאפשר לרפלקסים טבעיים ובריאים להנחות את פעולת הגוף במצבים השונים בחיי היום יום.

לימודי הכשרת מדריכים בשיטת אלכסנדר - איך בוחרים מוסד לימודים?

לימודי שיטת אלכסנדר מוצעים במגוון רחב של מכללות ברחבי הארץ, אולם התחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות או משרד החינוך ומומלץ לבדוק בקפידה את מידת ההכשרה המקצועית של צוות ההוראה במקום הלימודים. פרמטרים נוספים שכדאי לבדוק הם תוכנית הלימודים והקף התרגול המעשי, מצבם הפיזי של חדרי הלימוד והציוד המקצועי, מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכן את גובה שכר הלימוד והמלגות השונות המוצעות לסטודנטים. מכללות רבות מסייעות בהשתלבות בשוק העבודה, ולמי שבוחר בלימודי שיטת אלכסנדר לשם פרנסה מומלץ לבדוק גם תחום זה.

ללמוד להדריך בשיטת אלכסנדר - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי שיטת אלכסנדר הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי שיטת אלכסנדר איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, מכוני כושר ובריאות, נבחרות ספורט, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי שיטת אלכסנדר לשם ידע אישי והתפתחות עצמית, אולם יש לזכור כי נושא טיפול בסיוע שיטת אלכסנדר הינו מורכב, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מומלץ להמשיך ללימודי קורסים ותארים מתקדמים בנושא דוגמת לימודי שיטת פאולה, לימודי יוגה, קורס פלדנקרייזלימודי פיזיותרפיה או רפואה.

שירות אישי חינם
לימודי שיטת אלכסנדר
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?