מוסדות לימודים

לימודי שיטת פאולה

תעודת העשרה בשיטת פאולה

שיטת פאולה, הקרויה על שם ממציאת השיטה פאולה גרבורג, הינה שיטת התעמלות הוליסטית המתמקדת בשרירים הטבעתיים של גוף האדם על מנת להביא לריפוי והקלה של מגוון מחלות. לימודי שיטת פאולה מקנים את הידע והמיומנויות הדרושים על מנת לתרגל את השיטה, ולסייע בעזרתה למטופלים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס שיטת פאולה - מידע כללי

על פי שיטת פאולה, לעפעפיים, שפתיים, פי הטבעת וצינור השופכה ושאר השרירים הטבעתיים יש יכולת לסייע במניעה וריפוי של בעיות פיזיות. במהלך לימודי שיטת פאולה הסטודנטים מתרגלים כיווץ ושחרור של השרירים הטבעתיים, ובדרך זו משפיעים על הסרעפת, מערכת הנשימה, מערכת העיכול, מערכת השתן, ומערכת העצבים. בעזרת שיטת פאולה ניתן לטפל בהפרעות במערכת העיכול, בעיות של שליטה על הסוגרים, הפרעות במערכת הנשימה, טחורים, עצירות, צניחת רחם, החלשות שרירי רצפת האגן, בעיות יציבה ועוד, אך יש לוודא שהמטפל הוא בוגר לימודי שיטת פאולה ובעל תעודת הסמכה מתאימה.

העיקרון עליו מתבססת שיטת פאולה הוא שכל השרירים בגוף פועלים יחד או מפעילים זה את זה, ולכן הפעלה של שריר אחד בצורה מודעת תפעיל שריר אחר. משום שהשרירים הטבעתיים קשורים ביחסי גומלין למערכות הגוף השונות, הפעלה של שריר טבעתי מסוים יכולה לעורר מערכת ספציפית בגוף ולסייע לגוף לרפא את עצמו. לימודי שיטת פאולה מקנים למטפלים את הידע והכלים הדרושים בכדי להתאים לכל מטופל טיפול אישי על פי צרכיו הייחודיים ויכולותיו האישיות.

לימודי שיטת פאולה - מה לבדוק לפני שבוחרים איפה ללמוד?

כיום ישנו מגוון רחב של מכללות המציעות לימודי שיטת פאולה, אך מומלץ לבחון היטב את הכשרתם המקצועית של סגל המרצים, איכות ההוראה, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. פרמטרים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, ובמידה ומעוניינים בלימודי שיטת פאולה לצורכי פרנסה, מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים. לימודי שיטת פאולה אינם דורשים ידע מוקדם, אך התרגול עצמו דורש מחויבות והתמדה יום יומיים.

ללמוד להדריך בשיטת פאולה - משך הלימודים והנושאים הנלמדים

לימודי שיטת פאולה אורכים כשלוש שנים, כאשר בחלק ממוסדות הלימוד השנה השלישית היא התמחות מעשית, וזאת בכדי לאפשר לסטודנטים לרכוש ניסיון מעשי כבר במהלך הלימודים. הדגשים של לימודי שיטת פאולה משתנים בין המכללות השונות, אך בדרך כלל הלימודים כוללים היכרות מעמיקה עם בסיס ועקרונות השיטה, התייחסות לתגובות שרשרת, אבחון, אופני הוראה שונים, תרגול ללא התייחסות לתגובות שרשרת, לימוד התרגילים המובנים של השיטה, שיטות הטיפול לאבחונים שונים, והקניית הרגלים חדשים לחיים.

קורס הכשרת מורים לשיטת פאולה - אפשרויות התעסוקה

עם סיום לימודי שיטת פאולה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מורה מוסמך לשיטת פאולה מטעם מוסד הלימודים, וניתן להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה. בשנים האחרונות עלתה המודעות לחשיבותה של הרפואה המשלימה והרפואה המונעת, ובוגרי לימודי שיטת פאולה יכולים להשתלב בקופות חולים, מרכזים לרפואה משלימה, מכוני בריאות וכושר, קליניקות פרטיות, מכוני ספא, או פתיחת עסק פרטי ועבודה כעצמאיים. עם זאת, למי שרוצה להתקדם מבחינה מקצועית ואישית מומלץ להמשיך ללימודי קורסים ותארים נוספים, דוגמת לימודי פיזיותרפיה, לימודי עיסוי, לימודי רפואה סינית, לימודי כירופרקטיקה ועוד. 

שירות אישי חינם
לימודי שיטת פאולה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?