מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
מכללת גודלמן
מכללת גודלמן
מכללת גודלמן - המכללה הבינלאומית לרפואה משלימה - לימודי אירידיולוגיה
מיקום בארץ: אשדוד
מדיסין
מדיסין
מכללה לרפואה משלימה - המכללה למנהל
מיקום בארץ: בית ברל, חיפה

לימודי אירידולוגיה

תעודת העשרה באירידולוגיה

אירידולוגיה הינה שיטת טיפול מתחום הרפואה המשלימה, המסייעת באבחון מחלות בעזרת התבוננות בקשתית העין. העין היא חלון לנשמה ולגוף, ולימודי אירידולוגיה מקנים את הכלים והמיומנויות הדרושים בכדי לאבחן בצורה נכונה, מדויקת ולא פולשנית את מצבו של המטופל.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס אירידיולוגיה - מה היא האירדיולוגיה?

על פי שיטת האירידולוגיה, או תורת קשתית העין בלטינית, ניתן לאבחן את מצבו הגופני והנפשי של האדם בצורה מעמיקה ולא מכאיבה, ולהתאים טיפול אישי על פי צרכיו של המטופל. לימודי אירידולוגיה מכשירים את הסטודנטים לאבחן חולשות גנטיות, בעיות בתפקוד מערכת העצבים, עייפות כרונית, אנמיה, חסינות בפני מחלות, ועוד. אבחון קשתית העין מסייע בזיהוי של חוסר איזון בתפקוד מערכות רבות בגוף, ולכן לימודי אירידולוגיה מהווים כלי טיפולי משלים לקשת רחבה של מטפלים, דוגמת מעסים, הומיאופתים, מדקרים סינים ועוד.

קשתית העין מהווה שיקוף של גוף האדם, על פי שיטת אירידולוגיה, ולכן בעזרת התבוננות מקצועית ויסודית ניתן ללמוד על מצבו הפיזי והנפשי של האדם. באופן כללי, החלק העליון של הקשתית מייצג את הראש ואיבריו, ואילו החלק התחתון מייצג את האגן והחלקים תחתיו. החלק המרכזי של הקשתית מייצג את מערכת העיכול, ואילו האישון מראה את מצבה של מערכת העצבים המרכזית. לימודי אירידולוגיה מקנים לסטודנטים את הידע המקצועי הדרוש על מנת לאבחן ביעילות ובדייקנות את מצבו של המטופל, ובדרך זו להימנע מבדיקות ארוכות, מתישות, ולעתים אף יקרות.

לימודי אירידיולוגיה - מה מומלץ לברר לפני ההרשמה?

לימודי אירידולוגיה מוצעים במגוון רחב של מכללות ברחבי הארץ, אולם התחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות או משרד החינוך ומומלץ לבדוק בקפידה את מידת ההכשרה המקצועית של צוות ההוראה במקום הלימודים. פרמטרים נוספים שכדאי לבדוק הם תוכנית הלימודים והקף התרגול המעשי, מצבם הפיזי של חדרי הלימוד והציוד המקצועי, מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכן את גובה שכר הלימוד והמלגות השונות המוצעות לסטודנטים. מכללות רבות מסייעות בהשתלבות בשוק העבודה, ולמי שבוחר בלימודי אירידולוגיה לשם פרנסה מומלץ לבדוק גם תחום זה.

ללמוד אירדיולוגיה - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי אירידולוגיה עשירה ומגוונת, ומשלבת בין תחומי ידע מתחום הרפואה המערבית, עם נושאים השייכים לעולם הרפואה המשלימה. היסטוריה והתפתחות האירידולוגיה, פיגמנטים בקשתית, עטרה וסימני עיכול, תוכנית תזונה לפי כל סוג, שילוב סימנים בקשתית, שרידות ועמידות לפי סיבי הקשתית, אנטומיה של העין, טונוס האישון וגבולות האישון ביחס לעמוד השדרה, אבחון אישיות לפי הקשתית, סוגי לקונות וסוגי סיבים, סקירת מצלמות, סימנים בלחמית העין, חריגות בתלם היקפי, מבנה וצבע ועוד. תרגול מהווה חלק בלתי נפרד מלימודי אירידולוגיה, כאשר בשלב הראשון הסטודנטים מתנסים באבחון בסיוע מצלמה דיגיטאלית, ובשלב מתקדם יותר לימודי אירידולוגיה כוללים אבחון בעזרת זכוכית מגדלת בלבד.

קורס הכשרת אירדיולוגים - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי אירידולוגיה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי אירידולוגיה איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, מכוני כושר ובריאות, נבחרות ספורט, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי אירידולוגיה לשם ידע אישי והתפתחות עצמית, אולם יש לזכור כי נושא טיפול בסיוע אירידולוגיה הינו מורכב, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מומלץ להמשיך ללימודי קורסים נוספים מעולם הרפואה המשלימה - קורס פרחי באך, קורס ארומתרפיה, קורס איורוודה וכו'. 

שירות אישי חינם
לימודי אירידולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?